Telefondan Bağlanılan İnternette Ping Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

wixrA-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, benim sorunum wifi adaptörü ile telefon internetimi bilgisayarıma bağlıyorum ve malesef ping sorunu yaşıyorum. CS:GO gibi online FPS oyunlarında 100 den aşağı ping almıyorum malesef. Buda anlık drop yememe sebeb oluyor yokmudur bunun bi çözümü? (Eve internet bağlatmak dışında) şuanda bazı sebebler yüzünden internet bağlatamam.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
WiFi de havadan gittiği için internet bu gibi durumlar normal olabilir, kablo ile bağlantı tavsiye ederim.

wixrA-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
WiFi de havadan gittiği için internet bu gibi durumlar normal olabilir, kablo ile bağlantı tavsiye ederim.
kablo ile bağlantıdan kastın usb bağlantısı galiba dostum? onu denedim daha çok ping girdi.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
kablo ile bağlantıdan kastın usb bağlantısı galiba dostum? onu denedim daha çok ping girdi.
Ha telefondan bağlıyormuşsunuz omu görmedim pardon. Modemden direk kablo çekmeyi kastetmiştim. Mobil için bişey söyleyemem ama telefonu bilgisayara yakın tutarsanız fayda eder diye düşünüyorum. Bu arada normal ev internetine göre mobil veride daha fazla ping olur.

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808
Şimdi şöyle düşün fiber kablo mu daha hızlı gelir yoksa bazdan gelen mobil veri mi? Tabii ki fiber kablodur. Baz istasyonuna uzaklıkla da ilgili olabilir ama genel olarak mobil veri pingi fiberden daha fazladır.