Telefona su girdi

Bu konuyu okuyanlar

AyberkHekim

Asistan
Reaksiyon puanı
27
arkadaşlar sea ablam işte çalışırken telefonu tezgahın üzerine bırakmış su girmiş eve geldi pirince yatırdık (telefon a7 arka kapak açılmıyor) şuan kurutma makinesi ile kurutuyoruz şuan açmayı deneyelimmi yoksa yarın sabahı bekleyip tamire vb götürsek garantisi bitti yarın sokağa çıkma yasağı var unutmuşşum napalım

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
1-2 gün pirinçte bekletin. Sıcak hava vermeyin.

FatabeyTheBest

Doçent
Reaksiyon puanı
544
Samsung A 2017 serisi suya dayanıklı diye biliyorum (benim telefon da A 5) bişey olmamıştır büyük ihtimalle ama yine de 1-2 gün pirinçte kalsın

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Kurutmayı kesin hemen kapatın ve prince yatırın ağzı kapalı bir kaba

Stanford

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
İçini aç hemen sonra pirince yatır. Yapabiliyorsan batarya soketini sökmelisin çünkü anakartın üzerindeki lehimler açık olduğundan su şase yapmasına sebep olur bu da anakartını yakabilir. Açamazsan da kesinlikle şarja takma ve telefonu açmaya çalışma.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İçini aç hemen sonra pirince yatır. Yapabiliyorsan batarya soketini sökmelisin çünkü anakartın üzerindeki lehimler açık olduğundan su şase yapmasına sebep olur bu da anakartını yakabilir. Açamazsan da kesinlikle şarja takma ve telefonu açmaya çalışma.
iPhone 6s i sadece kamera arızasıyla kurtardım bu şekilde yazın başıma geldi kurtuldu yani telefonda suya dayanıklılık olmamasına rağmen.

AyberkHekim

Asistan
Reaksiyon puanı
27
arkadaşlar ablam beni dinlemeden açtımış uyarı yazısı çıktı(malesef kurtma makinesi ile kurttuk 3-4) bende kapatıp tekrar pirince koydum telefon çok prob. dğilde anakart değişti diyelim fotolara vs dururmu ya da fotolaro nasıl kurttıcaz

gollik29

Asistan
Reaksiyon puanı
152
Samsung A 2017 serisi suya dayanıklı diye biliyorum (benim telefon da A 5) bişey olmamıştır büyük ihtimalle ama yine de 1-2 gün pirinçte kalsın
2016 model muhtemelen. Lakin bende de a5 2017 var, havuza girmiştim altlara da inmedim. Çıktım ekran gitti. Hala çalışıyor tabi. Sonra ekran performansı zayıfladı, hafıza kartı tepsisinden su alıyodu azcık. Muhtemelen pil değişikliği yaptırmıştım ondan oldu.

AyberkHekim

Asistan
Reaksiyon puanı
27
arkadaşlar ablam beni dinlemeden açtımış uyarı yazısı çıktı(malesef kurtma makinesi ile kurttuk 3-4) bende kapatıp tekrar pirince koydum telefon çok prob. dğilde anakart değişti diyelim fotolara vs dururmu ya da fotolaro nasıl kurttıcaz
yapmamamız gereken herşeyi yapmışız beklicez 3 gün yasak da var pazartesi götürcez artık

AyberkHekim

Asistan
Reaksiyon puanı
27

gollik29

Asistan
Reaksiyon puanı
152
fotoları vb kurtarmanın bi yolu yokmu ve hangi parça değişirse fotolar gider

a7 2015 olması gerek tam tarih bilmiyorum
Sanmıyorum bişey olacağını. Telefondan ses çıkıyor mu kontrol edin. Açılıyor mu telefon?

Stanford

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Anakart giderse zor kurtarırsın fotoları. Telefonun arkadan bi fotosunu at istersen hangi model olduğunu anlarsak belki bir şeyler yapabiliriz 3 gün içinde suyla bozulabilir.

gollik29

Asistan
Reaksiyon puanı
152
Sanmıyorum bişey olacağını. Telefondan ses çıkıyor mu kontrol edin. Açılıyor mu telefon?
Aynı durumu ben yaşadım çünkü. Telefonum a5 2017. Dayanıklı model olmasına rağmen hafıza kart tepsisiten su aldı. Bi 4-5 saat sonra kendine gelebildi lakin ekran performansı zayıfladı.

AyberkHekim

Asistan
Reaksiyon puanı
27
ablam açmış açıldı (google yazıp görebilirsiniz samsung warning ekranı) çıktı bende kappatım daha denemedim şuan tekrar prince yatırdım

gollik29

Asistan
Reaksiyon puanı
152
ablam açmış açıldı (google yazıp görebilirsiniz samsung warning ekranı) çıktı bende kappatım daha denemedim şuan tekrar prince yatırdım
Bios'tan rom yüklemeye girilmiş galiba. Telefonu normal açtığınızda warning hatası mı veriyor?

AyberkHekim

Asistan
Reaksiyon puanı
27
a7 2016 kesin bilgi

Bios'tan rom yüklemeye girilmiş galiba. Telefonu normal açtığınızda warning hatası mı veriyor?
evet yan taraftan uzun basınca açılan yerden açmış

gollik29

Asistan
Reaksiyon puanı
152
a7 2016 kesin bilgi

evet yan taraftan uzun basınca açılan yerden açmış
Vakit ilerledikçe tekrar açmayı deneyin. Telefona ekran geliyorsa zaten muhtemelen bir süre sonra kendine gelir.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Telefonlarda BIOS yoktur ki. Download moddur o. Ayrıca A7 2016 suya dayanıklı değil, bir arkadaşımda 2 sene önce düşürmüştü süs havuzuna, sadece ses tuşları çalışmamıştı başka bir hasar yoktu.

gollik29

Asistan
Reaksiyon puanı
152
Telefonlarda BIOS yoktur ki. Download moddur o. Ayrıca A7 2016 suya dayanıklı değil, bir arkadaşımda 2 sene önce düşürmüştü süs havuzuna, sadece ses tuşları çalışmamıştı başka bir hasar yoktu.
Bios tan kastım format ekranı ve warning dediği mavi ekran.

Stanford

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Vakit ilerledikçe tekrar açmayı deneyin. Telefona ekran geliyorsa zaten muhtemelen bir süre sonra kendine gelir.
Eğer şuan telefonun anakartında 1 damla su varsa oksitlenmeye sebep olur ve her açmaya çalıştığınızda oralardan 3-5 volt elektrik geçiyor anakart bozulabilir. Bu sulanmış prize fiş takmak gibi bir şey. Anakartta sıvı teması yoksa bir şey olacağını pek sanmam en azından büyük bir hasar olmaz.

gollik29

Asistan
Reaksiyon puanı
152
Eğer şuan telefonun anakartında 1 damla su varsa oksitlenmeye sebep olur ve her açmaya çalıştığınızda oralardan 3-5 volt elektrik geçiyor anakart bozulabilir. Bu sulanmış prize fiş takmak gibi bir şey. Anakartta sıvı teması yoksa bir şey olacağını pek sanmam en azından büyük bir hasar olmaz.
Benzeri benim telefonuma oldu. Su girdi vakit geçtikçe kendine geldi.

AyberkHekim

Asistan
Reaksiyon puanı
27
arkadaşlar bu sabah açmayı denedik açıldı yanıtlarınız için saolun