telefon ve interneti üçüncü kattan ikinci kata nasıl taşıyabilirim?

Bu konuyu okuyanlar

handsome212

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hem ev telefonu hem de internet kullanıyorum. üçüncü katta oturduğum dairenin telefon prizine splitter takılı. splitter dan iki çıkış var. biri telefona diğeri ise modeme gidiyor. şu an üçüncü kattaki daireyi kullanmıyoruz. ikinci kattaki daireyi kullanıyoruz. önceden iki daireyi de kullandığımız için ikinci kattaki daireye router almıştım ve interneti üçüncü kattaki modemden router sayesinde ikinci katta da kullanıyordum. şimdi ise telefon ve interneti sadece ikinci katta kullanmak istiyorum. acaba üçüncü kattan ikinci kata pencereden telefon kablosu mu çeksem yoksa bina girişindeki telefon kutusundan ethernet kablosu çekip de mi ikinci kata penceresinden kablo çeksem karar veremedim. bu konuda bana fikir verebilir misiniz? bir de araştırma yaparken başka bir konuda aşağıdaki parantez içine aldığım mesajı gördüm. bu kişi internetin hızlı olması için telefon kablosu değil de cat 6 ethernet kablosu kullan demiş. cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim...

((Öncelikle yüksek hız, düşük ping istiyorsan telefon kablosunu unut yok öyle bir şey.
En kalitesinden CAT 6 ethernet kablosu alıyorsun ve binanın telefon kutusundan kendi portunu bulup kabloları reglet üzerinden söküyorsun direkt olarak güzelce bağlayıp makaron vs. kullanıp hava ile temasını kesiyorsun daha sonra hatta bağladığın kabloların rengine göre RJ11 jack çakıp modemine bağlıyorsun))