Telefon tercihleri

Bu konuyu okuyanlar

M.C.D

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Öncelikle herkese selamlar

Kullandıgınız telefon ne?
Ne kadar memnunsunuz?
Kötü yanları?
Deyiştirecek olsanız hangi telefonu alırdınız? (Ve nedi)

Soruları sormamın nedeni yeni telefon alacak SDN Forum üyelerinin tercihlerini tamamen dogrulaması için

Manyetik karpuz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Samsung j7 prime 2 yi 1 yıldır kullanıyorum
1300 lira 2 yıl garanti ve 1 yıl kasko İçin güzel
Pubg de kasmasından dolayı rahatlıkla ölüyorsunuz
Samsung s10+ alırdım zaten tel özellikleri yetiyor

emirpektas

Asistan
Reaksiyon puanı
33
J7 PRO 2017 Kullanıyorum.
İlk zamanlarda memnundum ama şuan alcak olsam S10+ alırım.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
1) S10
2) 10 üzerinden 11
2) Yok belki kamera etrafında toz kaçması olabilir
4) S10 5G ama ülkemizde olanlar arasında Xs max

Routinues

Asistan
Reaksiyon puanı
168

Ne kadar memnunsunuz?
Kötü yanları?

Soruları sormamın nedeni yeni telefon alacak SDN Forum üyelerinin tercihlerini tamamen dogrulaması için
Paran varsa ve telefonda oyun oynamayı seviyorsan ve hobi olarak da fotoğraf çekmeyi seviyorsan hiç düşünmeden Huawei P30 Pro al ama Amerikanın Huawei'ye uyguladığı yaptırımı göz önüne alman lazım.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
1-İPhone 5s kullanıyorum (2014-2019)
2-Hiç memnun değil artık beni bırak diye yalvarıyorum telefonu duvara fırlatma noktasına geldim artık
3-Ekran boyutu kamerası hafızası özellikle de bataryası kısacası her şeyi kötü bir de ben bluetooth kulaklık ile müzik dinleyen birisiyim telefonun şarjı dayanmıyor okula geliyorum ya şarjım biter ya da tek basamaklara düşer ve ben şarj aleti olmadan dışarıya çıkamıyorum prize bağlı yaşamaktan nefret etme noktasına geldim iyice şarj telefonu oldu yeter be :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
4-Şuanda telefon değiştirme imkanım olsaydı Redmi Note 7 veya K20 modeline geçiş yapmak isterdim İPhone'dan soğudum artık
Dipnot: Telefon bana 2017 yılında yetersiz gelmeye başladı İPhone 7'ye geçmek istedim babam almadı söz vermesine rağmen arkasından dolar fırladı benim yeni bir İPhone modeline geçmem zorlaştı hatta imkansız hale geldi ocak ayında İPhone XR modeli bir ara aklımı çelmişti burada İPhone XR almaya değer mi başlıklı konu açtım 100'ün üzerinde cevap geldi ve Leand isimli kullanıcı bana Redmi Note 7'den bahsetti ben de Google görsellerden baktım cihaz beni benden aldı gönlümü fethetti daha sonra zamanla İPhone'dan soğumaya başladım aradan 5 ay geçti Redmi K20 aklımı çelmeye başladı bu sıralar Redmi Note 7 ve K20 arasında gidip geliyorum bakalım zaman neyi gösterecek ?
Umarım çektiğim çileyi anlıyorsunuzdur ya da benim durumumda olan kişiler vardır diye tahmin ediyorum

Dobby

Asistan
Reaksiyon puanı
74
iPhone 8 plus
Çok
Ön kamera portre modu
Yeni iPhonelar san biri

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639

Ne kadar memnunsunuz?
Kötü yanları?

Samsung Galaxy S10
Çok memnunum
Kötü yanları yok
Galaxy s12 'yi beklerdim

ozzy3542

Asistan
Reaksiyon puanı
63

Ne kadar memnunsunuz?
Kötü yanları?

huawei p30 memnunum pili süper kamera süper. oyun hıç oynamam yorum yapamam .genel olarak bence güzel.

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906

Ne kadar memnunsunuz?
Kötü yanları?

İphone 6s
Pek memnun değilim. Normal zaten cihaz eskidi.
Oyun performansı, kamera, batarya
Temmuz gibi K20 Pro gelirse onunla değiştirmeyi düşünüyorum. Snapdragon 855, 4000mAh batarya ve kamerası alma nedenim.

Valeris

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Samsung galaxy s9
Herşeyiyle çok iyi.
Hız,kamera kalitesi,ses kalitesi,görünüm olarak çok şık.
Tek kötü yanı edge ekran olduğu için şu ekran koruyucu olayını bir türlü aşamadım,temperli camda hassasiyet gidiyor,liquid lerde kenarlarda kalkma yapıyor hep.Artık sıkıldım ekran koruyucusuz kullanıyorum.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Note 8
Kötü yanları ön kameradan memnun değilim hiç detay göstermiyor
Stereo hoparlör olması lazımdı mono hoparlör bazı yerlerde yetersiz kalıyo bundan başka bi sıkıntım yok pili şu aralar şaşırılacak şekilde iyi 1 yıllık cihaz android pie den sonra çok kötü olmuştu pil performansı şuanda kendine geldi.Note 10 u bekliyorum note serisi daha çok ilgimi çekiyor ama şuanda alacak olsam s10+ alırdım

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Lenovo moto z kullanıyorum performansa güzel tek sıkıntım sadece batarya fazla bütçem olsaydı oneplus 7 Pro alırdım ama o kadar bütçem olmadığı için LG v30 Plus alırdım veya g7 G7 de çentik olduğu için pek sevmiyorum

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
İphone 6s
Pek memnun değilim. Normal zaten cihaz eskidi.
Oyun performansı, kamera, batarya
Temmuz gibi K20 Pro gelirse onunla değiştirmeyi düşünüyorum. Snapdragon 855, 4000mAh batarya ve kamerası alma nedenim.
bütçe sıkıntım olmasaydı alacağım telefon Redmi K20 Pro olurdu
Mesaj otomatik birleştirildi:

Lenovo moto z kullanıyorum performansa güzel tek sıkıntım sadece batarya fazla bütçem olsaydı oneplus 7 Pro alırdım ama o kadar bütçem olmadığı için LG v30 Plus alırdım veya g7 G7 de çentik olduğu için pek sevmiyorum
hocam ben de çentik hiç sevmiyorum
damla çentik bana daha estetik geliyor
pop-up kameralı telefonlar bu sıralar ilgimi çekmeye başladı ön panel komple ekran olunca sosyal medya ve film/dizi keyfi çok ayrı zevkli oluyor

nicksizking

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Casper VIA M1 kullanıyorum. Tek oynadığım oyun Free Fire orta ayarlarda rahat oynanıyor. Çok yavaş şarj oluyor ve kamerası benim için yeterli değil. 1000Tlye almıştım 3 yıl önce fiyatına göre kötü değildi ozaman. Ayrıca Casper servisi rezalet cihaz şarj almadığı için garantiye yollamıştım 300tl ücret çıkardılar hakkımı aradım ve ücretsiz tamir ettirdim.

10 gün sonra Redmi Note 7 alacağım.

sksjjahdjs

Asistan
Reaksiyon puanı
69
• Kullandığınız telefonun modeli nedir?
- ASUS Zenfone 3 (4 GB RAM / 64 GB ROM) modelini kullanıyorum.

• Telefondan ne kadar memnunsunuz?
- Telefondan gayet memnunum. Telefonu alalı iki sene olmasına rağmen pil performansı hala iyi. 6 - 7 saat civarı ekran süresi almaktayım. Telefon hiç kasmıyor, performans kaybı yaşatmadı bugüne kadar.

• Telefonun kötü yanları nelerdir?
- ZenUI 4.0 arayüzünde bazı hatalar var, kronik olarak arka kameranın odaklamama sorunu var. Bu sorunu teknik servis ile çözmüştüm. Kamarada bir problem yaşamamaktayım. Hoparlörden tatmin edici ses gelmiyor, ses kalitesi düşük bana göre. Bunların dışında telefonun kötü bir yanı yok.

• Telefon değiştirecek olursanız hangi telefonu alırdınız ve neden?
- Xiaomi marka bir telefon alırdım, çünkü fiyat / performans olarak güzel cihazlar satıyor Xiaomi. Ülkemizde de çok sevilen bir marka. ASUS tercih etmememin sebebi ileride ülkemize fazla telefon modeli getirmeyecek ya da hiç getirmeyip ülkemiz pazarından çekilme durumu da var. Zenfone Max Pro M2 hala ülkemize gelmedi. Zenfone 6 serisi bile gelmeyebilir.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Casper VIA M1 kullanıyorum. Tek oynadığım oyun Free Fire orta ayarlarda rahat oynanıyor. Çok yavaş şarj oluyor ve kamerası benim için yeterli değil. 1000Tlye almıştım 3 yıl önce fiyatına göre kötü değildi ozaman. Ayrıca Casper servisi rezalet cihaz şarj almadığı için garantiye yollamıştım 300tl ücret çıkardılar hakkımı aradım ve ücretsiz tamir ettirdim.

10 gün sonra Redmi Note 7 alacağım.
usta ben de redmi note 7 ile k20 arasında gidip geliyorum

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
1-İPhone 5s kullanıyorum (2014-2019)
2-Hiç memnun değil artık beni bırak diye yalvarıyorum telefonu duvara fırlatma noktasına geldim artık
3-Ekran boyutu kamerası hafızası özellikle de bataryası kısacası her şeyi kötü bir de ben bluetooth kulaklık ile müzik dinleyen birisiyim telefonun şarjı dayanmıyor okula geliyorum ya şarjım biter ya da tek basamaklara düşer ve ben şarj aleti olmadan dışarıya çıkamıyorum prize bağlı yaşamaktan nefret etme noktasına geldim iyice şarj telefonu oldu yeter be :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
4-Şuanda telefon değiştirme imkanım olsaydı Redmi Note 7 veya K20 modeline geçiş yapmak isterdim İPhone'dan soğudum artık
Dipnot: Telefon bana 2017 yılında yetersiz gelmeye başladı İPhone 7'ye geçmek istedim babam almadı söz vermesine rağmen arkasından dolar fırladı benim yeni bir İPhone modeline geçmem zorlaştı hatta imkansız hale geldi ocak ayında İPhone XR modeli bir ara aklımı çelmişti burada İPhone XR almaya değer mi başlıklı konu açtım 100'ün üzerinde cevap geldi ve Leand isimli kullanıcı bana Redmi Note 7'den bahsetti ben de Google görsellerden baktım cihaz beni benden aldı gönlümü fethetti daha sonra zamanla İPhone'dan soğumaya başladım aradan 5 ay geçti Redmi K20 aklımı çelmeye başladı bu sıralar Redmi Note 7 ve K20 arasında gidip geliyorum bakalım zaman neyi gösterecek ?
Umarım çektiğim çileyi anlıyorsunuzdur ya da benim durumumda olan kişiler vardır diye tahmin ediyorum
İnsanlarda ne dertler çileler varmış, biz de kendimizi dertli görürdük. Baban belki alamamıştır kardeşim bu kadar içine dert olmasın böyle şeyler.

castlerock

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Samsung Galaxy Note FE, 1 yılı geçti...
PİE güncellemesine kadar çok memnundum.
PİE güncellemesi ile bazı önemli özelliklerini yitirdi. (Pro Camera video modu, SMS kelime filtreleme)

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Samsung Galaxy Note FE, 1 yılı geçti...
PİE güncellemesine kadar çok memnundum.
PİE güncellemesi ile bazı önemli özelliklerini yitirdi. (Pro Camera video modu, SMS kelime filtreleme)

Note fe değil kardeş :D o redmi note 7'yi kast etti.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
İnsanlarda ne dertler çileler varmış, biz de kendimizi dertli görürdük. Baban belki alamamıştır kardeşim bu kadar içine dert olmasın böyle şeyler.
2 sene önce bu durumu çok kafaya takardim ama artık bir önemi yok bu yaz çalışıp redmi note 7 ya da k20 alacam

K20 her konuda daha iyi
Note 7 nin fiyatı nekadar? Senin alacagın yerde?
2000 tl xiaomi tr garantili hepsiburada.com da ama diğer taraftan k20 aklımı çok celiyor onun da fiyatı belli değil gerçi

Ben bizim milletimiz gibi daha taksidi bitmeden yeni model alanlardan değilim benim gerçekten yeni bir telefona ihtiyacım var
Yeni bir telefona geçmesi gereken biri varsa o da benim bu benim en doğal hakkım
Haklısın kardeş yalnız şöyle bir durum var ben artık ailemden telefon istemiyorum ve malesef bu durum son 2 yıldır bana problem olmaya başladı

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
2 sene önce bu durumu çok kafaya takardim ama artık bir önemi yok bu yaz çalışıp redmi note 7 ya da k20 alacam

2000 tl xiaomi tr garantili hepsiburada.com da ama diğer taraftan k20 aklımı çok celiyor onun da fiyatı belli değil gerçi

Ben bizim milletimiz gibi daha taksidi bitmeden yeni model alanlardan değilim benim gerçekten yeni bir telefona ihtiyacım var
Yeni bir telefona geçmesi gereken biri varsa o da benim bu benim en doğal hakkım
Haklısın kardeş yalnız şöyle bir durum var ben artık ailemden telefon istemiyorum ve malesef bu durum son 2 yıldır bana problem olmaya başladı
Kardeşim bunlar büyük meseleler değil. Benim de elimdeki telefon bozuldu ve yaklaşık üç dört aydır S3 mini kullanıyorum. Telefon bilgisayar gelip geçici şeyler, sıkma canını bunlarla, işe girersin en güzelini alırsın. K20 pahalı girer piyasaya, ben en az 3250/3500 arasında girer diye düşünüyorum. İşgüzar firmalar ucuza bırakmayacaklardır. Mi 9 SE modelinin fiyatı 3400 bandında, K20 de hemen hemen aynı olur.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Kardeşim bunlar büyük meseleler değil. Benim de elimdeki telefon bozuldu ve yaklaşık üç dört aydır S3 mini kullanıyorum. Telefon bilgisayar gelip geçici şeyler, sıkma canını bunlarla, işe girersin en güzelini alırsın. K20 pahalı girer piyasaya, ben en az 3250/3500 arasında girer diye düşünüyorum. İşgüzar firmalar ucuza bırakmayacaklardır. Mi 9 SE modelinin fiyatı 3400 bandında, K20 de hemen hemen aynı olur.
k20 3000 tl'den girse yeter ben en fazla 3000 tl'ye çıkabilirim eğer k20 söylediğin fiyatta olursa redmi note 7 alacam

mi9 se ve k20'nin olması gereken fiyatı 2700-2800 tl
3000'i geçmemeli
ama gel gör ki mi9 se fiyatı 3500'lerde

Son düzenleme: