Telefon tercihleri

M.C.D

Asistan
Öncelikle herkese selamlar

Kullandıgınız telefon ne?
Ne kadar memnunsunuz?
Kötü yanları?
Deyiştirecek olsanız hangi telefonu alırdınız? (Ve nedi)

Soruları sormamın nedeni yeni telefon alacak SDN Forum üyelerinin tercihlerini tamamen dogrulaması için

Samsung j7 prime 2 yi 1 yıldır kullanıyorum
1300 lira 2 yıl garanti ve 1 yıl kasko İçin güzel
Pubg de kasmasından dolayı rahatlıkla ölüyorsunuz
Samsung s10+ alırdım zaten tel özellikleri yetiyor

grbzz

Revolution
Yönetici
Mod. Adayı
1) S10
2) 10 üzerinden 11
2) Yok belki kamera etrafında toz kaçması olabilir
4) S10 5G ama ülkemizde olanlar arasında Xs max

Routinues

Asistan

Ne kadar memnunsunuz?
Kötü yanları?

Soruları sormamın nedeni yeni telefon alacak SDN Forum üyelerinin tercihlerini tamamen dogrulaması için
Paran varsa ve telefonda oyun oynamayı seviyorsan ve hobi olarak da fotoğraf çekmeyi seviyorsan hiç düşünmeden Huawei P30 Pro al ama Amerikanın Huawei'ye uyguladığı yaptırımı göz önüne alman lazım.

Webhead

Dekan
1-İPhone 5s kullanıyorum (2014-2019)
2-Hiç memnun değil artık beni bırak diye yalvarıyorum telefonu duvara fırlatma noktasına geldim artık
3-Ekran boyutu kamerası hafızası özellikle de bataryası kısacası her şeyi kötü bir de ben bluetooth kulaklık ile müzik dinleyen birisiyim telefonun şarjı dayanmıyor okula geliyorum ya şarjım biter ya da tek basamaklara düşer ve ben şarj aleti olmadan dışarıya çıkamıyorum prize bağlı yaşamaktan nefret etme noktasına geldim iyice şarj telefonu oldu yeter be :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
4-Şuanda telefon değiştirme imkanım olsaydı Redmi Note 7 veya K20 modeline geçiş yapmak isterdim İPhone'dan soğudum artık
Dipnot: Telefon bana 2017 yılında yetersiz gelmeye başladı İPhone 7'ye geçmek istedim babam almadı söz vermesine rağmen arkasından dolar fırladı benim yeni bir İPhone modeline geçmem zorlaştı hatta imkansız hale geldi ocak ayında İPhone XR modeli bir ara aklımı çelmişti burada İPhone XR almaya değer mi başlıklı konu açtım 100'ün üzerinde cevap geldi ve Leand isimli kullanıcı bana Redmi Note 7'den bahsetti ben de Google görsellerden baktım cihaz beni benden aldı gönlümü fethetti daha sonra zamanla İPhone'dan soğumaya başladım aradan 5 ay geçti Redmi K20 aklımı çelmeye başladı bu sıralar Redmi Note 7 ve K20 arasında gidip geliyorum bakalım zaman neyi gösterecek ?
Umarım çektiğim çileyi anlıyorsunuzdur ya da benim durumumda olan kişiler vardır diye tahmin ediyorum

(Evo)lution

Profesör

Ne kadar memnunsunuz?
Kötü yanları?

Samsung Galaxy S10
Çok memnunum
Kötü yanları yok
Galaxy s12 'yi beklerdim

ozzy3542

Asistan

Ne kadar memnunsunuz?
Kötü yanları?

huawei p30 memnunum pili süper kamera süper. oyun hıç oynamam yorum yapamam .genel olarak bence güzel.

Ne kadar memnunsunuz?
Kötü yanları?

İphone 6s
Pek memnun değilim. Normal zaten cihaz eskidi.
Oyun performansı, kamera, batarya
Temmuz gibi K20 Pro gelirse onunla değiştirmeyi düşünüyorum. Snapdragon 855, 4000mAh batarya ve kamerası alma nedenim.

Valeris

Üyecik
Samsung galaxy s9
Herşeyiyle çok iyi.
Hız,kamera kalitesi,ses kalitesi,görünüm olarak çok şık.
Tek kötü yanı edge ekran olduğu için şu ekran koruyucu olayını bir türlü aşamadım,temperli camda hassasiyet gidiyor,liquid lerde kenarlarda kalkma yapıyor hep.Artık sıkıldım ekran koruyucusuz kullanıyorum.

Tttunahan

Profesör
Yasaklı
Note 8
Kötü yanları ön kameradan memnun değilim hiç detay göstermiyor
Stereo hoparlör olması lazımdı mono hoparlör bazı yerlerde yetersiz kalıyo bundan başka bi sıkıntım yok pili şu aralar şaşırılacak şekilde iyi 1 yıllık cihaz android pie den sonra çok kötü olmuştu pil performansı şuanda kendine geldi.Note 10 u bekliyorum note serisi daha çok ilgimi çekiyor ama şuanda alacak olsam s10+ alırdım

DKN NZY

Rektör
Lenovo moto z kullanıyorum performansa güzel tek sıkıntım sadece batarya fazla bütçem olsaydı oneplus 7 Pro alırdım ama o kadar bütçem olmadığı için LG v30 Plus alırdım veya g7 G7 de çentik olduğu için pek sevmiyorum

Webhead

Dekan
İphone 6s
Pek memnun değilim. Normal zaten cihaz eskidi.
Oyun performansı, kamera, batarya
Temmuz gibi K20 Pro gelirse onunla değiştirmeyi düşünüyorum. Snapdragon 855, 4000mAh batarya ve kamerası alma nedenim.
bütçe sıkıntım olmasaydı alacağım telefon Redmi K20 Pro olurdu
Mesaj otomatik birleştirildi:

Lenovo moto z kullanıyorum performansa güzel tek sıkıntım sadece batarya fazla bütçem olsaydı oneplus 7 Pro alırdım ama o kadar bütçem olmadığı için LG v30 Plus alırdım veya g7 G7 de çentik olduğu için pek sevmiyorum
hocam ben de çentik hiç sevmiyorum
damla çentik bana daha estetik geliyor
pop-up kameralı telefonlar bu sıralar ilgimi çekmeye başladı ön panel komple ekran olunca sosyal medya ve film/dizi keyfi çok ayrı zevkli oluyor

Casper VIA M1 kullanıyorum. Tek oynadığım oyun Free Fire orta ayarlarda rahat oynanıyor. Çok yavaş şarj oluyor ve kamerası benim için yeterli değil. 1000Tlye almıştım 3 yıl önce fiyatına göre kötü değildi ozaman. Ayrıca Casper servisi rezalet cihaz şarj almadığı için garantiye yollamıştım 300tl ücret çıkardılar hakkımı aradım ve ücretsiz tamir ettirdim.

10 gün sonra Redmi Note 7 alacağım.

• Kullandığınız telefonun modeli nedir?
- ASUS Zenfone 3 (4 GB RAM / 64 GB ROM) modelini kullanıyorum.

• Telefondan ne kadar memnunsunuz?
- Telefondan gayet memnunum. Telefonu alalı iki sene olmasına rağmen pil performansı hala iyi. 6 - 7 saat civarı ekran süresi almaktayım. Telefon hiç kasmıyor, performans kaybı yaşatmadı bugüne kadar.

• Telefonun kötü yanları nelerdir?
- ZenUI 4.0 arayüzünde bazı hatalar var, kronik olarak arka kameranın odaklamama sorunu var. Bu sorunu teknik servis ile çözmüştüm. Kamarada bir problem yaşamamaktayım. Hoparlörden tatmin edici ses gelmiyor, ses kalitesi düşük bana göre. Bunların dışında telefonun kötü bir yanı yok.

• Telefon değiştirecek olursanız hangi telefonu alırdınız ve neden?
- Xiaomi marka bir telefon alırdım, çünkü fiyat / performans olarak güzel cihazlar satıyor Xiaomi. Ülkemizde de çok sevilen bir marka. ASUS tercih etmememin sebebi ileride ülkemize fazla telefon modeli getirmeyecek ya da hiç getirmeyip ülkemiz pazarından çekilme durumu da var. Zenfone Max Pro M2 hala ülkemize gelmedi. Zenfone 6 serisi bile gelmeyebilir.

Webhead

Dekan
Casper VIA M1 kullanıyorum. Tek oynadığım oyun Free Fire orta ayarlarda rahat oynanıyor. Çok yavaş şarj oluyor ve kamerası benim için yeterli değil. 1000Tlye almıştım 3 yıl önce fiyatına göre kötü değildi ozaman. Ayrıca Casper servisi rezalet cihaz şarj almadığı için garantiye yollamıştım 300tl ücret çıkardılar hakkımı aradım ve ücretsiz tamir ettirdim.

10 gün sonra Redmi Note 7 alacağım.
usta ben de redmi note 7 ile k20 arasında gidip geliyorum