Telefon özellikli büyük tablet arıyorum?

Bu konuyu okuyanlar

ugugug

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Piyasada çok sayıda 3G'li tablet var, ancak anladığım kadarıyla bunların bir çoğu standart bir SIM kart kullanarak ve 3G desteği olmadan direkt olarak şebeke üzerinden telefon konuşması yapma imkânını sağlamıyor. Araştırdığım kadarıyla da bunun temel nedeni, asıl işlevi bilgisayarlık olan bir cihazın, büyük boyutlarla oldukça kullanışsız olacak telefonla görüşme gibi bir yan özellik için IMEI numarası edinmekten ve ek vergilerden kaçınması. Oldukça haklı bir gerekçe olsa da, kişisel bir nedenden dolayı tam da böyle bir cihaza ihtiyacım var.

Aşağıdaki özelliklere sahip herhangi bir cihaz önerebilecek olan var mı?

Olmazsa olmaz özellikler:
  • Türkiye'de şebeke üzerinden telefon konuşması yapabilmek, SMS, rehber vb. telefon özelliklerini kullanabilmek
  • 10 inç civarı (7,5-12,5 inç arası) ekran
  • Yatay konumda kullanmak için optimize edilmiş tasarım
  • Herhangi bir Android 4.x veya 5.x işletim sistemi
  • En az 1,5 GB RAM ve 16 MB dahili bellek
Tercih nedeni ek özellikler:
  • Samsung (veya Samsung kullanıcısının çok yadsımayacağı kaliteli ve güvenilir bir marka)
  • Telefonla konuşma özelliğini aktif etmek için kayıt vb. ek işlem gerektirmeme, SIM kartı takıp hemen kullanabilme
  • Telefon işlevini kullanırken alternatif olarak kulağa yaklaştırarak gizli konuşma yapmaya izin vermesi
  • 1200 TL altı fiyat

Model önermeniz yeterli, olası yardımlarınız için şimdiden teşekkürler :)

famas154

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sony xperia ultra , galaxy mega
Touchwiz saolsun meganın yan optimize yok, varsa ben bilmiyorum sonyninki cillop z ultra lolipop ta alcak hem
Wp istersen 850 tl lumia 1320 veya androidli lg g pro

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
http://www.hepsiburada.com/liste/da...ls.aspx?productId=bd601177&categoryId=3008012
bunda telefon özelliği var 3g görüntülü konuşma var ama 7'' 1gb ramli...
dkpcevo3gm7300_icgorsel1.jpg

bende dark evo 3g m7220 var görüntülü konuşma var bunu 3g ile hangouts ve diğer programlarla da yapabilir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
asusun birtane var 554 tl ye konuşabiliyorusun tablet 1 gb ram var ama düşük bulabilirisn 8 gb 16 gb hafızası olan kısımları da var tabletin