Telefon Özelliklerine Göre En İyiler (ekran,kamera,performans vb)

Bu konuyu okuyanlar

TeknoBoss32

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
Yine işinize yarayacak bir liste ile karşınızdayım.Bu listede aradığınız özelliğin (örn:kamera) en iyi olduğu telefonları listeledik.Başlıyalım
1-Ekran Gövde Oranı:Telefonum böyle masaya koydumu vaybe dedirtecek diyorsanız bunun için alınabilecek telefonlar:
-S8
-Note 8
-İphone X
-LG G6-Q6-V30
-Xiaomi Mi Mix
2-Kamera:İyi fotoğraf çeksin diyorsanız alınabilecek telefonlar
-Huahwei P10-Mate 9
-Note 8
-İphone 7plus,8plus,X Modelleri
-Sony Xperia XZ Premium
-Daha eklenebilir ama en iyileri bunlar
3-Performans:Ben telefonu zorlıyacak işler yaptırırım diyorsanız bunun için alınabilecek telefonlar:
-Xiaomi Mi6
-One Plus 5
-İphone 7-8-X Modelleri(en iyisidir kendileri)
-Note 8
-S8
-XZ Premium
-Yine her oyunu açan,kasmayan telefon sayısı çok ama en iyisi bunlar.Kirin960 işlemcili telefonlarda eklenebilir.
4-Ekran Çözünürlüğü:Böyle her pikseli canlı canlı yaşayım diyorsanız bunun için telefonlar:
-XZ Premium 4K Ekranı var
-Z5 Premium
-Ve diğer 2k ekranı olan telefonlar ama en iyisi bu yukarıdakiler.
5-Batarya:Ben telefonu çok kurcalarım,şarjı 1 günü çıkarmalı diyorsanız bunun için telefonlar:
-Birçok telefon günü rahatlıkla çıkartır.Ama en iyilerini istiyorsanız
-Mate 9
-Lenovo telefonları çoğunluğu.Adamlar hayvan gibi batarya koyuyorlar
-Asus Zenfone 3 Max
-Xiaomi Redmi Note 4
-Casper VIA A1 Plus
-Samsung Galaxy A9 Pro
-Daha elbet var ama bu kadar yeter bence

Ben kriter olarak bunları seçtim.Umarım Listeyi beğenmişsinizdir

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Hocam merhaba, listeleriniz için öncelikle teşekkür ederim. Elinize sağlık.

Ancak, keşke her listeyi özel bir başlık yapsanız. Örneğin kamerasına göre en iyi telefonlar, ekran kasa oranına göre en iyi telefonlar gibi.

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,458
Lg sayısı az beğenmedim :D

TeknoBoss32

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
Lg sayısı az beğenmedim :D
performansa koyabilirdim ama unutmuşum kusura bakmayın :)
Hocam merhaba, listeleriniz için öncelikle teşekkür ederim. Elinize sağlık.

Ancak, keşke her listeyi özel bir başlık yapsanız. Örneğin kamerasına göre en iyi telefonlar, ekran kasa oranına göre en iyi telefonlar gibi.
onu yaparız hocam.o zaman en ayrıntılı şekilde anlatırım.

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,458
şakasına yazdığınızı anlamıştım o yüzden :) koydum
Peki tamam listeyi detaylı incelediğimde fark ettiğim bazı yanlışlar

Kamera olarak S8 kamerası nerde? S8'in kamerası o listede p10 ve 7 plus ve 8 plusu silindir gbi ezer ve ayrıca
en performanslı cihaz 8 plus ve x değil

TeknoBoss32

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
Peki tamam listeyi detaylı incelediğimde fark ettiğim bazı yanlışlar

Kamera olarak S8 kamerası nerde? S8'in kamerası o listede p10 ve 7 plus ve 8 plusu silindir gbi ezer ve ayrıca
en performanslı cihaz 8 plus ve x değil

s8 çift kamera değil diye koydum.ben orda insanlar bulanıklaştırma efekti falan düşünür diye yazmadım.iphone telefonlara en güçlü dedim,attığınız videoda'da büyük ihtimalle 2.tur için iphone ramı az gelmiş ve 1 uygulamının ön belleğini silmiştir.birde telefon uygulama açılış hızları bence optimizasyonla alakalı,her videoda subway surf ilk açılıyor iphone'de,7 de de öyledir galiba

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,458
s8 çift kamera değil diye koydum.ben orda insanlar bulanıklaştırma efekti falan düşünür diye yazmadım.iphone telefonlara en güçlü dedim,attığınız videoda'da büyük ihtimalle 2.tur için iphone ramı az gelmiş ve 1 uygulamının ön belleğini silmiştir.birde telefon uygulama açılış hızları bence optimizasyonla alakalı,her videoda subway surf ilk açılıyor iphone'de,7 de de öyledir galiba
Olabilir ancak eklenebilirdi diye düşündüm

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,458
tabiki 4 4 lük liste demiyorum :)
Oda doğru :)
--- Gönderi Güncellendi ---
Düşündümde senden izinsiz telefon arkaplandan bir şey silemez ki
videoyu izlemeden mi yorum yaptın sildigi yok tüm uygulamaları ramden tutuyor 8 Plus buna rağmen Note 8in gerisinde
Şuan için en performanslı cihaz kesinlikle 8 Plus değil

Mustafa Kiraz

Asistan
Reaksiyon puanı
80
1-Ekran Gövde Oranı:Telefonum böyle masaya koydumu vaybe dedirtecek diyorsanız bunun için alınabilecek telefonlar:
-S8
-Note 8
-İphone X
-LG G6-Q6-V30
-Xiaomi Mi Mix
Mİ Mix 2 yok.
2-Kamera:İyi fotoğraf çeksin diyorsanız alınabilecek telefonlar
-Huahwei P10-Mate 9
-Note 8
-İphone 7plus,8plus,X Modelleri
-Sony Xperia XZ Premium
-Daha eklenebilir ama en iyileri bunlar
P10 ve Mate 9 gibi düşük ışık şartlarında sürünen iki cihazın eklenmesine rağmen P10 ve Mate 9'dan çok daha iyi P10 Plus'un eklenmemesi bir tarafa
HTC U11 gibi bir canavarın ve S8 gibi canavarın Mate 9-P10 7 Plus ve 8 Plus 4'lüsünü ezip geçecek süründürecek bu iki cihazın en iyi kameralar olarak adlandırılan listeye alınmaması sadece saçmalıktır.
Note 8 ve S8'in ana kameraları aynı bunu da söyleyeyim.
3-Performans:Ben telefonu zorlıyacak işler yaptırırım diyorsanız bunun için alınabilecek telefonlar:
-Xiaomi Mi6
-One Plus 5
-İphone 7-8-X Modelleri(en iyisidir kendileri)
-Note 8
-S8
-XZ Premium
-Yine her oyunu açan,kasmayan telefon sayısı çok ama en iyisi bunlar.Kirin960 işlemcili telefonlarda eklenebilir.
Kirin960 iddia edildiği gibi performanslı platform değil Exynos ve Qualcoom snapdragon yanında özellikle Grafik tarafında
iPhone 8 Plus hali hazırda en performanslı iPhone olmasına rağmen Note 8'den geri kaldığı noktalar var. Note 8 normal 8'i zaten tokatlıyor. X ise ekran çözünürlüğü sebebi ile 8 Plus'dan daha performansız. Kesinlikle şuanki yazılım şartlarında 8 Plus en performanslı cihaz değil.

Ve en kritik soru
HTC U11 NEREDE?
4-Ekran Çözünürlüğü:Böyle her pikseli canlı canlı yaşayım diyorsanız bunun için telefonlar:
-XZ Premium 4K Ekranı var
-Z5 Premium
-Ve diğer 2k ekranı olan telefonlar ama en iyisi bu yukarıdakiler.
Z5 ailesinin ve Z5 Premium'un çok iyi paneli olabilir. XZ Premium başlı başına bir panel harikası bu demek değil ki en iyi ekrana sahip cihazlar bunlar.
Çözünürlük her şey değildir. Bir çok kes Erdi özuağdan renk üretimi ve panel kalitesi olarak S8 ailesinin ve onlardan daha iyi olan Note 8'in panel kalitesi olarak XZ Premium'dan önde olduğunu duydum.
5-Batarya:Ben telefonu çok kurcalarım,şarjı 1 günü çıkarmalı diyorsanız bunun için telefonlar:
-Birçok telefon günü rahatlıkla çıkartır.Ama en iyilerini istiyorsanız
-Mate 9
-Lenovo telefonları çoğunluğu.Adamlar hayvan gibi batarya koyuyorlar
-Asus Zenfone 3 Max
-Xiaomi Redmi Note 4
-Casper VIA A1 Plus
-Samsung Galaxy A9 Pro
-Daha elbet var ama bu kadar yeter bence
Mİ Max 2 yok. Bİr çok kişiden Mate 9'un 4000'in hakkını veremedini duydum. Ayrıyaten aktif kullanım testlerinde S7 Edge, Mate 9'u geçiyor. S8 Plus da geçiyor.

Ortadaa emek var fakat iyi olan niyet çoğu kişiyi yanlış bilgilendirmeye götürüyor. En krtik hata kamera konusunda HTC U11 ve S82in olmaması bu iki cihaz 7 Plus'u toz eder.

TeknoBoss32

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
Mİ Mix 2 yok.

P10 ve Mate 9 gibi düşük ışık şartlarında sürünen iki cihazın eklenmesine rağmen P10 ve Mate 9'dan çok daha iyi P10 Plus'un eklenmemesi bir tarafa
HTC U11 gibi bir canavarın ve S8 gibi canavarın Mate 9-P10 7 Plus ve 8 Plus 4'lüsünü ezip geçecek süründürecek bu iki cihazın en iyi kameralar olarak adlandırılan listeye alınmaması sadece saçmalıktır.
Note 8 ve S8'in ana kameraları aynı bunu da söyleyeyim.

Kirin960 iddia edildiği gibi performanslı platform değil Exynos ve Qualcoom snapdragon yanında özellikle Grafik tarafında
iPhone 8 Plus hali hazırda en performanslı iPhone olmasına rağmen Note 8'den geri kaldığı noktalar var. Note 8 normal 8'i zaten tokatlıyor. X ise ekran çözünürlüğü sebebi ile 8 Plus'dan daha performansız. Kesinlikle şuanki yazılım şartlarında 8 Plus en performanslı cihaz değil.

Ve en kritik soru
HTC U11 NEREDE?

Z5 ailesinin ve Z5 Premium'un çok iyi paneli olabilir. XZ Premium başlı başına bir panel harikası bu demek değil ki en iyi ekrana sahip cihazlar bunlar.
Çözünürlük her şey değildir. Bir çok kes Erdi özuağdan renk üretimi ve panel kalitesi olarak S8 ailesinin ve onlardan daha iyi olan Note 8'in panel kalitesi olarak XZ Premium'dan önde olduğunu duydum.

Mİ Max 2 yok. Bİr çok kişiden Mate 9'un 4000'in hakkını veremedini duydum. Ayrıyaten aktif kullanım testlerinde S7 Edge, Mate 9'u geçiyor. S8 Plus da geçiyor.

Ortadaa emek var fakat iyi olan niyet çoğu kişiyi yanlış bilgilendirmeye götürüyor. En krtik hata kamera konusunda HTC U11 ve S82in olmaması bu iki cihaz 7 Plus'u toz eder.
düzeltmeler için teşekkürler

ozgun7

Doçent
Reaksiyon puanı
107
Kamera tarafında bence---
Google Pixel 2 xl
Note 8
İphone 8 plus
Htc u11

Performans olarak bence---
Oneplus 5-Zte Nubia Z17 8 gb modelleri
Note 8
İphone 8 plus-8
Mi 6

Batarya olarak bence----
Xiaomi Mi Max 2
Lenovo P2
Motorola Moto Z Play
A7 2017
Zenfone Max

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Kamerada S7 nin bile geçtiği XZ Premium var. S8,S8 plus yok.

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Eleştiriye açıksin ama yanlıştan dönmüyorsun
Sana S8lerin ayırıcı hani o üstün tarafını söyleyeyim mi?
S8 düşük ışikta bunların hepsini tokatlar hem de ne tokatlar
--- Gönderi Güncellendi ---

@cern99 Adını çok duydum bu arkadaşın murat burçun kimdir necidir bu arkadaş ?
Haha anlatmayım istersen Mustafa :D:D