Telefon Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Selim_2122

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
3 haftadır telefon önerisi hakkında birkaç konu açmıştım. Açıkçası karar vermek zor geliyor. Şu anda 3 telefon arasında karar vermekte zorlanıyorum. Amerikadan getirtmeyi düşünüyorum. Aralarında yaklaşık 100er dolar fark var ve bu 100 dolar farka değer mi bilemiyorum. Bunlar;
Xiaomi Redmi Note 9S (yaklaşık 1700tl)

Xiaomi Mi Note 10 Lite 8gb ram (2400tl)

Realme X2 Pro (yaklaşık 3000tl)

hepsini alabilirim ama aslında sorum şu, redmi note 9s alıp 2 yıl sonra yine orta segment bir telefon mu almalıyım? yoksa mi note 10 lite alıp 3-4 yıl kullanmalı mıyım? ya da realme x2 pro alıp 5 yıl+ kullanmak daha mı mantıklı?

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
3 haftadır telefon önerisi hakkında birkaç konu açmıştım. Açıkçası karar vermek zor geliyor. Şu anda 3 telefon arasında karar vermekte zorlanıyorum. Amerikadan getirtmeyi düşünüyorum. Aralarında yaklaşık 100er dolar fark var ve bu 100 dolar farka değer mi bilemiyorum. Bunlar;
Xiaomi Redmi Note 9S (yaklaşık 1700tl)

Xiaomi Mi Note 10 Lite 8gb ram (2400tl)

Realme X2 Pro (yaklaşık 3000tl)

hepsini alabilirim ama aslında sorum şu, redmi note 9s alıp 2 yıl sonra yine orta segment bir telefon mu almalıyım? yoksa mi note 10 lite alıp 3-4 yıl kullanmalı mıyım? ya da realme x2 pro alıp 5 yıl+ kullanmak daha mı mantıklı?
Realme x2 pro güzel cihaz ama bir riski var. Cihazı alıp memnun kalırsanız 5 yıl kullanırsınız ama memnun kalmazsanız Realme nin ikinci eli olmadığı için başınız ağrıyabilir. Realme x2 pro almaya niyetiniz varsa cihazla mutlaka yüzleşip kullanın.

Selim_2122

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Realme x2 pro güzel cihaz ama bir riski var. Cihazı alıp memnun kalırsanız 5 yıl kullanırsınız ama memnun kalmazsanız Realme nin ikinci eli olmadığı için başınız ağrıyabilir. Realme x2 pro almaya niyetiniz varsa cihazla mutlaka yüzleşip kullanın.
hangi fiziksel mağazalardan bulabilirim?

Selim_2122

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
şu an iphone 6 kullanıyorum. Realme nin diğer android cihazlardan ne gibi farkları var ki memnun kalmayayım.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
şu an iphone 6 kullanıyorum. Realme nin diğer android cihazlardan ne gibi farkları var ki memnun kalmayayım.
Bir firmanın ürünü beğenip beğenmemek kişiden kişiye değişir.Ben sana Realme yı çok överim gidersin cihazı eline alırsın tasarımını sevmezsin yada kamerasını beğenmezsin.Benim anlatmak istediğim Realme x2 pro güzel cihaz olsada ikinci el piyasası olmadığı için almak bir yerde risk.Telefoncuları dolaş,cihazla yüzleş kafana yatarsa al.

Selim_2122

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
bir sorum daha var x2 pro nun 6gb versiyonu 40 dolar daha ucuz. 8gb ram mi almalıyım 6gb ram yeter mi?