Telefon Önerileri

Bu konuyu okuyanlar

tezcanalaca

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
11
şu sıralar nerdeyse bir İMEİ ücretinin yarısına denk gelen GeneralMobile'ın 8 2019editionını öneriyorum. 999tl gibi baya uygun bi fiyatı var tasarım olarak da çok iyi

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Herkese selamlar. Foruma yeni katıldım. yaklaşık 1 aydır telefon bakınıyorum. Gördüğüm kadarıyla SDN bu konuda diğer forumlardan daha iyi ve güven verici. 4 telefon modeli arasında kaldım. Bütçem 2500-3000 TL arasında ama az da olsa bu bütçeyi 200-300TL zorlayabilirim. Benim incelediğim modeller Mi 9 lite - Mi 9 t ve Oppo reno z - reno 2 z fiyat bakımından şuan için bana en yakın olan reno z - mi 9 t ve mi 9 lite (128gb) reno 2z bütçemi zorlar diğer üç seçenek zorlamaz. Burda sizin önerileriniz benim için çok önemli. Kullanım amacım Resim ve sosyal medya ağırlıklı, çok oyun oynamam ama oyun merakımda yok değil. Artırılabilir hafıza konusuda çok önemli .Bu durumda bana nasıl bir tavsiyeniz olur.
128gb Mi 9T almanı öneririm

selimnuans

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
8
Bu aralar forumda aynı cevapların verildiği ve ana sayfayı kaplayan bir sürü telefon önerisi konusu gördüm ve hem bu durumu çözmek hem de daha rahat bir şekilde cihaz seçmeniz için bu konuyu açtım.

1000-1500 Arası Öneriler
Redmi Note 6 Pro

Redmi Note 6 Pro şuanlık fiyat/performans açısından kendi fiyat bandındaki en iyi cihaz. 1-2 ay sonra RN7 1300-1400 civarına düşerse ona da bakılabilir.

Detaylı olarak özellikler:

1500-2000 Arası Öneriler
Xiaomi Mi A3
Redmi Note 8
Realme 3 Pro

3 Cihaz da gayet iyi donanımlara sahip, burada asıl seçim sizin kriterlerinize bağlı. Uzun süre güncelleme alacak bir cihaz istiyorsanız Mİ A3'e, ekran kalitesi sizin için önemliyse ve stock android arayüzünü sevmiyorsanız Redmi Note 8'e, sizin için performans ve kamera önemliyse, type-c olmaması ve ithalatçı garantili olması sizi rahatsız etmiyorsa Realme 3 Pro'ya bakmanızı öneririm.

Detaylı Karşılaştırma:

2000-3000 Arası Öneriler
Redmi Note 8 Pro
Xiaomi Mİ 9T
Meizu 16th

3 cihazın da işlemci performansları gayet iyi (Meizu 16th> Redmi Note 8 Pro>Mi 9T). F/P ve kamera odaklı bir cihaz bakıyorsanız Redmi Note 8 Pro'yu, Çentiksiz ekrana, ekrandan parmak izi okuyucuya ve pop-up kameraya sahip bir cihaz bakıyorsanız Mi 9T'yi, ses kalitesi yüksek, ekrandan parmak izi okuyucu bulunan güçlü bir cihaz istiyorsanız ve batarya ile yazılım güncellemesi sizin için dert değilse Meizu 16th'yı öneririm.

Çok sıkı rakip olan Mi 9T ile RN8 Pro’nun detaylı karşılaştırması:

3000-4000 Arası Öneriler
Xiaomi Mi 9T Pro

Bu fiyat bandında Mİ 9T Pro öneririm. A80, LG G7 gibi cihazlar da bulunuyor ama A80'i donanımsal özelliklerinden dolayı, G7'yi ise kamera ve yazılım güncellemesi almamasından dolayı önermem.

4000-5000 Arası Öneriler
Samsung Galaxy S10e
Huawei P30

S10e de P30 da gayet iyi cihazlar. Daha kompakt, video performansı ve ses kalitesi daha iyi bir cihaz arıyorsanız S10e, Daha iyi fotoğraf performansına ve büyük bataryaya sahip bir cihaz arıyorsanız P30'u tavsiye ederim.

Detaylı karşılaştırma:

5000-6000 Arası Öneriler
Samsung Galaxy S10
İphone XR

Burada karşımıza daha temel bir ayrım çıkıyor. İOS işletim sistemine sahip güçlü bir cihaz istiyorsanız XR, Android işletim sistemini kullanan yüksek performansa sahip, batarya ve ekran kalitesi konusunda gayet iyi olan bir cihaz arıyorsanız S10 mantıklı bir seçenek olur.

Detaylı Karşılaştırma:

6000-7000 Arası Öneriler
Samsung Galaxy S10 Plus
Huawei P30 Pro

Sizin için 50X zoom,batarya, büyük ekran ve daha iyi fotoğraf performansı önemliyse P30 Pro, kaliteli 2K ekran, yüksek ses kalitesi, daha iyi işlemci ve video performansı önemliyse S10 Plus öneririm.

Detaylı Karşılaştırma:

7000+ Öneriler
İphone 11
Oppo Reno 10X Zoom
Samsung Galaxy Note 10 Plus

İphone ekosistemine girmek istiyorsanız İphone 11, 10x optik zoom, yüksek işlemci performansı, çentiksiz ekran ve pop-up kamera sizin için önemliyse Oppo Reno 10X Zoom, daha kaliteli ve büyük ekrana, daha büyük bataryaya sahip daha ince ve hafif bir cihaz almak istiyorsanız Note 10 Plus tavsiye ederim.

Not: S-pen kişiden kişiye yararlı ya da gereksiz bir özellik olarak görülebiliyor ondan dolayı karşılaştırmaya almadım.

Detaylı karşılaştırma:
Şu sıralar baya indirime giren General Mobile'ın 9 Pro modeli mantıklı geliyo bana almak için. zamanında 2binin üzerindeydi bu telefon almak için en ideal zamanlar bence

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Şu sıralar baya indirime giren General Mobile'ın 9 Pro modeli mantıklı geliyo bana almak için. zamanında 2binin üzerindeydi bu telefon almak için en ideal zamanlar bence

GM çalışanı falan mısınız??? Kaç defa bu konuya aynı yazı yazılmış ve ben cevabı vermişim...

Cidden birileri ayda 1-2 kez buraya gelip bu saçmalıkları yazıyor.

Önermiyorum kardeşim önermiyorum, yerli olup olmadığından değil. Deneyimlerimle konuşuyorum, neredeyse her modelinde şarj soketi arızası bulunan bir marka. Yazılıma gelsek yalancı android one? Geçen aylarda gidip android güncellemesi diye XDA Forum'dan çaldıkları dosyaları vermişlerdi?

Cihazları iyi olsaydı bile küçülmeye gittikleri belli, uzun süredir cihaz duyurusu bile olmadı...

yemre22

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
7
kamera olarak bence segmentinin tartışmasız bir numarası general mobileın 9 pro modeli öneririm dostlar

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Teşekkür ederim, Mİ 9T Pro varken eklemeye gerek görmedim:)
neden listede OnePlus yok ?
canavar gibi telefon bunu sizde biliyorsunuz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Oppo a5 2020 vs xiaomi redmi note 8
Kamera rengi konusunda oppo, batarya konusunda oppo ve işlemci konusunda oppo daha üstün gibi geldi, sizce genel olarak ne diyorsunuz?
işlemci olarak daha mı üstün ?
iki telefonda aynı işlemciyi kullanıyor oppo işlemci konusunda üstün değil ayrıca bu yanlış bir karşılaştırma oppo a5 yerine a9 2020 olmalıydı iki telefonun arasında sadece ram ve mp farkı var
bu ikisi arasından ben RN8 derim Oppo'yu fiyat politikasından dolayı önermem

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Realme X2'yi de ekler miydiniz ?

X2 ve özellikle X2 Pro ülkemize gelirse tabii ki.

Tabii fiyatlandırma da önemli. X2, RN8 Pro'nun rakibi olduğu için 2500 altında bir fiyatla çıkarsa eklerim.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
X2 ve özellikle X2 Pro ülkemize gelirse tabii ki.

Tabii fiyatlandırma da önemli. X2, RN8 Pro'nun rakibi olduğu için 2500 altında bir fiyatla çıkarsa eklerim.
Realme X2 2500 tl'den girer diyorum tabi bu benim tahminim umarım daha ucuz bir fiyattan girer bunu zaman gösterecek

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Realme X2 2500 tl'den girer diyorum tabi bu benim tahminim umarım daha ucuz bir fiyattan girer bunu zaman gösterecek

Açıkçası 2500'den girse bile Mi 10T gelince çok şansı olmayacak gibi.

Sizin görüşünüze de saygı duyuyorum ama X2 2100 olmadıkça önermem, şu devirde insanlar için 50 lira bile çok önemliyken yakın iki cihazdan birine fazladan 400 verilmesini tavsiye etmem.

OnePlus'ın durumu daha farklı ama Realme, OPPO türkiye pazarında olduğu sürece doğru düzgün iş yapamayacak gibi. Oppo ana şirketleri olan BBK'ya rekabet oluşmasından endişelendiği için şikayette bulunmuş ve bu yüzden Realme TR'ye ara verilmişti.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Açıkçası 2500'den girse bile Mi 10T gelince çok şansı olmayacak gibi.

Sizin görüşünüze de saygı duyuyorum ama X2 2100 olmadıkça önermem, şu devirde insanlar için 50 lira bile çok önemliyken yakın iki cihazdan birine fazladan 400 verilmesini tavsiye etmem.

OnePlus'ın durumu daha farklı ama Realme, OPPO türkiye pazarında olduğu sürece doğru düzgün iş yapamayacak gibi. Oppo ana şirketleri olan BBK'ya rekabet oluşmasından endişelendiği için şikayette bulunmuş ve bu yüzden Realme TR'ye ara verilmişti.
2500'den giriş yapıp 2000'lere düşecek tıpkı RN8 Pro gibi hep 2500'de kalmayacak bunu sizde biliyorsunuz
Allah aşkına 50 lira ben çocukken değerliydi hatta 50'yi geçtim 9 sene önce 20 tl değerliydi artık onun da bir değeri kalmadı ki bir de şu devirde 50 lira bile önemli diyorsunuz

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
2500'den giriş yapıp 2000'lere düşecek tıpkı RN8 Pro gibi hep 2500'de kalmayacak bunu sizde biliyorsunuz
Allah aşkına 50 lira ben çocukken değerliydi hatta 50'yi geçtim 9 sene önce 20 tl değerliydi artık onun da bir değeri kalmadı ki bir de şu devirde 50 lira bile önemli diyorsunuz

Hocam şuanlık fiyatlar belli değil, ben kendi tahminlerimle konuşuyorum:)

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Konu Güncellenmiştir:)

fastro

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1000-1500 Arası Öneriler
Redmi Note 6 Pro
Mi A3
Realme 3 Pro

1200 civarına alınabilecek en iyi cihaz Note 6 Pro diyebilirim. 1400 civarına baktığımızda ise sizin için güncelleme stabilitite ve type-c önemliyse Mi A3, Performans ve ekran çözünürlüğü önemliyse Realme 3 Pro öneririm.

Detaylı Karşılaştırma:

1500-2000 Arası Öneriler
Redmi Note 8
Realme 5 Pro

İki cihazın da çoğu özelliği birbirine yakın. Sizin için performans ve bt 5.0 önemliyse 5 Pro, Dayanıklılık ve gece fotoğraf performansı önemliyse Note 8 öneririm.

Detaylı Karşılaştırma:

2000-3000 Arası Öneriler
Redmi Note 8 Pro
Xiaomi Mİ 9T
Pocophone F1

3'ü de iyi cihazlar asıl karar kriterlerinize bağlı:

Orta- Amiral gemisi arası bir performans, büyük ekran, belli seviyeye kadar su geçirmezlik isterseniz RN8 Pro öneririm.

Amoled ekranlı, orta segment performansına sahip, pop-up kameralı ve ekrandan parmak izi okumasına sahip bir cihaz isterseniz Mi 9T derim.

Telefonu alınca sadece oyun oynacağım diyenler için Pocophone F1 öneririm. ( Fiyatları düştüğü için listede:) )

Bu sefer kıyaslama epey'den değil, forumdan:)

Not: Üç cihazın da ekran süreleri az çok aynı.

3000-4000 Arası Öneriler
Xiaomi Mi 9T Pro

Bu fiyat bandında Mİ 9T Pro öneririm. A80, LG G7 gibi cihazlar da bulunuyor ama A80'i donanımsal özelliklerinden dolayı, G7'yi ise kamera ve yazılım güncellemesi almamasından dolayı önermem.

4000-5000 Arası Öneriler
Samsung Galaxy S10e
Huawei P30
Mi 9

S10e de P30 da gayet iyi cihazlar. Daha kompakt, video performansı ve ses kalitesi daha iyi bir cihaz arıyorsanız S10e, Daha iyi fotoğraf performansına ve büyük bataryaya sahip bir cihaz arıyorsanız P30'u tavsiye ederim.
Performansı tutkunu ve pop-up kamera sevmeyen biriyseniz Mi 9T Pro'nun kardeşi Mi 9'u öneririm.

Detaylı karşılaştırma:

5000-6000 Arası Öneriler
Samsung Galaxy S10
İphone XR

Burada karşımıza daha temel bir ayrım çıkıyor. İOS işletim sistemine sahip güçlü bir cihaz istiyorsanız XR, Android işletim sistemini kullanan yüksek performansa sahip, batarya ve ekran kalitesi konusunda gayet iyi olan bir cihaz arıyorsanız S10 mantıklı bir seçenek olur.

Detaylı Karşılaştırma:

6000-7000 Arası Öneriler
Samsung Galaxy S10 Plus
Huawei P30 Pro
İphone XS

Sizin için 50X zoom,batarya, büyük ekran ve daha iyi fotoğraf performansı önemliyse P30 Pro, kaliteli 2K ekran, yüksek ses kalitesi, daha iyi işlemci ve video performansı önemliyse S10 Plus öneririm. İphone XS bu aralar güzel bir indirimde, Oled ekranlı İphone almak isteyenlere öneririm.

Detaylı Karşılaştırma:

7000+ Öneriler
İphone 11
Samsung Galaxy Note 10 Plus
İphone 11 Pro Max

İphone ekosistemine girmek istiyorsanız İphone 11, kaliteli ve büyük ekrana, daha büyük bataryaya sahip daha ince ve hafif bir android cihaz almak istiyorsanız Note 10 Plus tavsiye ederim. 11 yerine Oled ekranlı ve daha büyük bataryaya sahip bir İphone istiyorsanız 11 Pro Max öneririm.

Not: S-pen kişiden kişiye yararlı ya da gereksiz bir özellik olarak görülebiliyor ondan dolayı karşılaştırmaya almadım.

Detaylı karşılaştırma:

Garantisiz olarak önerdiğim 2 cihaz:

•Batarya ve kamera açısından güçlü bir cihaz istiyorsanız 3000tl civarına kayıtlı Mi Note 10 öneririm.

• İşlemci performansı, ekran kalitesi ve yazılım desteği açısından güçlü bir cihaz isterseniz 3500-4500 arasında gezinen OnePlus 7T serisini öneririm.

teşekkürler işime yarayacak

yemre22

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
7
Ya herkesin telefondan beklentisi farklı sistemi bütçesi filan aklında belli bir şey varsa bak şu site yardımcı olabilir sana http://akillialirim. com