Telefon kutusuyla modem arasında ki internet?

Bu konuyu okuyanlar

rx8

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Türknet e geçtim 2 hafta oldu. Geçince bağlantı koptu aradım bana türk telekom ekibini gönderdi. Binadaki kutuya baktı sonra düzeldi daha sonra vdsl desteklediğini öğrendim altyapının, vdsl destekli bir modem aldım. Bu sefer hız düşüklüğü için aradım, yine TT ekibi geldi ve telefon kutusuna şuan "96 mbps geliyor ve senin paketinden kaynaklı sana 35 mbps veriliyor" dedi. Tamam güzel binaya kadar bu hız geliyorsa İyi fakat adamdan sonra tekrar net gitti :) netin gitmesi önemli değil o hallolur da şöyle bir sıkıntı var ki ben 6 mbps hız alıyorum. Modem de bir sıkıntı yok acaba modem kutu arasında ki kablonun kalitesizliğinden mi kaynaklanıyor. Ama 10 metrede bu kadar düşer mi bilemedim kabloda ek var bu arada ama yinede 35 mbps hızı 6 ya indirecek kadar bir sıkıntı yapacağını sanmıyorum. Bu kabloların bir modeli standardı var mı en iyisi hangisidir ne kadar fiyat tutar? Bir de bu vdsl için ayrı bir kablosu var mı?

Son düzenleme:

NT2L

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
xDSL hatları standarttır. Hızınızın neden düştügünü yortumlatabilmek için hat degerlerinizi konuya eklemelisiniz.

abrooke139

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Modem arayüzüne girip, xDSL İstatistikleri bölümünden değer tablosunu eklerseniz, sorun nerede belki anlaşılabilir.

Buna benzer bir tablo olacak;

sshot-1.jpg

rx8

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tamam sorunu çözdüm. Adsl hız göndermişler.