Telefon Konusunda Kararsızım

Bu konuyu okuyanlar

Rhastaban

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba arkadaşlar iphone 6s kullanıyorum 4,5 yıldır yakın zamanda bir telefon almayı düşünüyorum ama Androidden yanayım birazda çünkü ios gerçekten beni çok kısıtlıyor resim , müzik ,dosya aktarımı sonra şarjın hemen bitmesi fiyatını hak etmeyecek kadar pahalı olması ve buna rağmen içinde şarj aletinin ve kulaklığının olmamasıda cabası fiyat aralığım 5000-6500 tl arası açıkcası xiaomi düşünüyorum ama nasıl telefon olduğuna dair bir deneyimim bilgim yok kullanan varsa eğer tavsiyelerini istiyorum oyun konusunda öyle büyük oyunlar oynamıyorum pubg gibi oyun oynarken ısınmasın benim için yeterli birde kamerası güzel olsun tamamdır aklımdakiler Xiaomi mi 10 Pro

MMTKR

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
520
hocam yüksek ram kapasitesi yüksek depolama ve güçlü işlemci qhd amoled ekran bu arada xiomi önermiyorum belki samsung s20 olabilir oppo reno 3 pro yada note 10 yada s10 + olabilir

Rhastaban

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
hocam yüksek ram kapasitesi yüksek depolama ve güçlü işlemci qhd amoled ekran bu arada xiomi önermiyorum belki samsung s20 olabilir oppo reno 3 pro yada note 10 yada s10 + olabilir
Xiaomi önermemenizin sebebi nedir kronik oalrak bi sorunu falan mı var yoksaf/p olmamasından mı

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
Mi 10 Pro gelmemişti. Mi 10T Pro'dur diye tahmin ediyorum. Mi 10T Pro kalın ve ağır olması dışında güzel cihaz alınır. Ekranı IPS LCD diye sorun ediliyor ama illa Amoled olsun diyenlerden değilseniz ekranı da memnun eder diye düşünüyorum.

MMTKR

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
520
Xiaomi önermemenizin sebebi nedir kronik oalrak bi sorunu falan mı var yoksaf/p olmamasından mı
ne kadar yüksek performasnlı işlemci de olsa belli süre sonra gereksiz sistem uygulmalarından kaynaklı sistemde yavaşlama olmaya başlıyor reklamlar cabası miui arayüzü bence hoş değil birsürü gerkesiz animasyon dolu yok sim etkineltirme yok mi bulut falan filan yüzüne bakmayacağın onlarca şey var

Rhastaban

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Mi 10 Pro gelmemişti. Mi 10T Pro'dur diye tahmin ediyorum. Mi 10T Pro kalın ve ağır olması dışında güzel cihaz alınır. Ekranı IPS LCD diye sorun ediliyor ama illa Amoled olsun diyenlerden değilseniz ekranı da memnun eder diye düşünüyorum.
Yok Redmi Note 10 Proyu kastetmiştim ben

ne kadar yüksek performasnlı işlemci de olsa belli süre sonra gereksiz sistem uygulmalarından kaynaklı sistemde yavaşlama olmaya başlıyor reklamlar cabası miui arayüzü bence hoş değil birsürü gerkesiz animasyon dolu yok sim etkineltirme yok mi bulut falan filan yüzüne bakmayacağın onlarca şey var
Anladım çok teşekkür ederim telefonun yavaşlaması benim için sorun olur videoalrda ekran yenileme hızı 120Hz olması cezbetmişti beni

salvadorhasan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
50
Ben 2 yıldır oppo reno kullanıyorum. Ben çok memnunum. Full kullanım 20 saati geçiyor.

Rhastaban

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
6500 e kadar çıkıyorsanız iPhone 11 alınır 7000 e.
İphone gerçekten iyi telefon ama kulaklık ve şarj aleti vermemesi beni soğuttu biraz dosya aktarımı yapamıyorum o da bıktırdı beni yoksa gözüm kapalı alırdım

Ben 2 yıldır oppo reno kullanıyorum. Ben çok memnunum. Full kullanım 20 saati geçiyor.
Kamera olarak nasıl bi arkadaşım kullanıyordu oppoyu o da iyi falan diyordu ama hiç düşünmedim bu markayı

Reaksiyon puanı
6,405
Evet dediğin doğru mesela redmi note 9 4gb ramli modeli güçlü bir tel olmasına rağmen miui yüzünden aşşırı kasıyor.

salvadorhasan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
50
Görüntü kalitesi Apple olamaz ama genel piyasaya göre çok çok iyi

Reaksiyon puanı
6,405
Merhaba arkadaşlar iphone 6s kullanıyorum 4,5 yıldır yakın zamanda bir telefon almayı düşünüyorum ama Androidden yanayım birazda çünkü ios gerçekten beni çok kısıtlıyor resim , müzik ,dosya aktarımı sonra şarjın hemen bitmesi fiyatını hak etmeyecek kadar pahalı olması ve buna rağmen içinde şarj aletinin ve kulaklığının olmamasıda cabası fiyat aralığım 5000-6500 tl arası açıkcası xiaomi düşünüyorum ama nasıl telefon olduğuna dair bir deneyimim bilgim yok kullanan varsa eğer tavsiyelerini istiyorum oyun konusunda öyle büyük oyunlar oynamıyorum pubg gibi oyun oynarken ısınmasın benim için yeterli birde kamerası güzel olsun tamamdır aklımdakiler Xiaomi mi 10 Pro
Redmi Note 10 pro alıcağınıza aynı özellikleri olan poco x3 nfc alabilirsiniz.
Ama dikkat eğer poco x3 nfc alacaksanız tianma panel kullanılmış olan modelleri almayınız çünkü kıısa bir süre içinde ghost screen sorunu oluşuyor.

Rhastaban

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Reaksiyon puanı
6,405
Ama dikkat eğer poco x3 nfc alacaksanız tianma panel kullanılmış olan modelleri almayınız çünkü kıısa bir süre içinde ghost screen sorunu oluşuyor.
Bu arada kamera farkı var sadece.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Androidde stabil bir telefon var mı peki

Şans tanımak lazım aslında bi bakayım
Var tabikide miui arayüzü dışında çoğu telefonun arayüzü stabildir.

Rhastaban

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Diğerleri de kulaklık vermiyor, 11 de şarj aleti var
Şarj aletini kaldırıcaz demişlerdi hatta bir arkadaşım geçen ay aldı iphone 11 şarjı ayriyetten almış

Pocoyuda duymuştum diğer panellerde bu sorun meydana geliyor mu peki kronik değil dimi

Bu arada kamera farkı var sadece.

Var tabikide miui arayüzü dışında çoğu telefonun arayüzü stabildir.

Bu da Xiaomide genel olarak hepsinde var dimi bakayım bi yeni öğrendim mesela bunu

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
1,5 yıldır Mi 9T kullanıyorum bir kere bile arayüzde reklam çıkmadı. Animasyonlar yavaşlamaya sebep olmuyorsa bence hoş görünüyor ki gördüğüm SD 7xx serisi işlemcili telefonlara animasyonlar ağır gelmiyor genelde SD 6xx serisi ve aşağısı telefonlarda sorun çıkabiliyor. Mi cloud telefon yedeklemelerinde gayet işe yarıyor. Sim etkinleştirme ile neyi kastettiğinizi anlamadım.

Yok Redmi Note 10 Proyu kastetmiştim ben
5k-6k bütçe ile Note 10 Pro alınmaz. Dediğim gibi Mi 10T Pro'ya bakın, kalın ve ağır olması sizin için sorun olursa performanstan feragat edip tasarımı nedeniyle Oppo Reno3 Pro da alınabilir.

Reaksiyon puanı
685
Samsung:
Xiaomi:
Huawei:
Oppo:
Ben her zaman Samsung taraftarıyım ama tercih sizin :)

Reaksiyon puanı
6,405
Samsung:
Xiaomi:
Huawei:
Oppo:
Ben her zaman Samsung taraftarıyım ama tercih sizin :)
Bunların arasından en iyisi xiaomi aslında.

MMTKR

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
520
1,5 yıldır Mi 9T kullanıyorum bir kere bile arayüzde reklam çıkmadı. Animasyonlar yavaşlamaya sebep olmuyorsa bence hoş görünüyor ki gördüğüm SD 7xx serisi işlemcili telefonlara animasyonlar ağır gelmiyor genelde SD 6xx serisi ve aşağısı telefonlarda sorun çıkabiliyor. Mi cloud telefon yedeklemelerinde gayet işe yarıyor. Sim etkinleştirme ile neyi kastettiğinizi anlamadım.

5k-6k bütçe ile Note 10 Pro alınmaz. Dediğim gibi Mi 10T Pro'ya bakın, kalın ve ağır olması sizin için sorun olursa performanstan feragat edip tasarımı nedeniyle Oppo Reno3 Pro da alınabilir.
miu sürümlerinin bazılarında sim etkinleştirme yapmadan arama yapılmıyor ki bunu ben yaşadım kendim kulandığın dönmlerde uygulama önerileri çıkıyor bunlarda bir reklam sd 660 için animasyonlar sistemde yük 5 gb depolama hiçbir işe yaramıyor bunun ayınısı google yapıyor ve 15 gb resimler sınırsız kişiler sms senkronizasyonundan söz etmiyorum zorunlu dayatma var benim düşüncem mi cihazdan mi cihaza geçerken kullanılıyor benim bildiğim lakin emin değilim bu bilgide