Telefon konusunda kararsızım

Bu konuyu okuyanlar

Tasbasi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamın Aleyküm arkadaşlar Babama telefon almak istiyorum ama daha önce hiç akıllı telefon kullanmadı.
Benim aklımda Nokia 925 var ama kullanabilir mi kullanamaz mı beni düşündürüyo Windows phone daha önce kullanamdığım için nasıl bi işletim sistemi bilmiyorum
1 200 liraya kadar bütçem var Babam büyük ekranlı telefon istiyor telefon tavsiyelerinizi de alabilir miyim ?

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Telefondan beklentilerin neler onu bir açıklarsan sana en doğru telefonu önerebiliriz.
Örn. Oyun oynamak genelde sosyal ağlarda takılmak veya büyük ekranda fılm ızlemek v.s. gibi.

Tasbasi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bi candy Crush oynanır o kadar Babam oyun oynamaz kamera iyi olsun 3g ile görüşme yapabilsin ona yeter

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Discovery Elite, S4 mini S3 veya Lumia 925, 1320 gibi telefonlar alabilirsiniz yani marketi çok geniş olsun diyorsan android derim ama windows phone de küçümsenemez.

Tasbasi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Market o kadar önemli değil sadece Windows Phone kolay bi işletim sistemi mi o önemli bide 920 ile 925 tamamiyle aynı sadece radyo farkı var ve fiyat olarakda aralarında baya fark var neden ?

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
ARALARINDAKI FARKLAR ŞÖYLE,

VpMBgr.png

AMA OKADAR FİYAT FARKI VARMI BİLMİYORUM ŞUAN BİRAZ MÜSAİT DEĞİLİM AMA 5 DK İÇİNDE FİYATLARI ARAŞTIRIP YAZACAĞIM.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ve sadece 100 tl fiyat varkı var kardeşim buyur linkler de burada
920 http://www.hepsiburada.com/liste/nokia-lumia-920/productDetails.aspx?productId=telcepnoklu920&categoryId=371946

925http://www.hepsiburada.com/liste/nokia-lumia-925-16-gb/productDetails.aspx?productId=telcepnoklu925&categoryId=371946

dobrucalı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
3g görüntülü görüşme sadece samsunglarda var sizin bütçenize göre en iyi telefon note 2 dir büyük ekran ve en güncel sürüm bende 1 yıldır kullanıyorum hiçbi sorun yaşamadım

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Selamın Aleyküm arkadaşlar Babama telefon almak istiyorum ama daha önce hiç akıllı telefon kullanmadı.
Benim aklımda Nokia 925 var ama kullanabilir mi kullanamaz mı beni düşündürüyo Windows phone daha önce kullanamdığım için nasıl bi işletim sistemi bilmiyorum
1 200 liraya kadar bütçem var Babam büyük ekranlı telefon istiyor telefon tavsiyelerinizi de alabilir miyim ?
kolaylık bakımından windowsphone pek iç acıcı değil karışık bürsürü kare var sonra içindeki ayarlar filan karışık ben android öneririm yada iphone androidlerdende s4 mini nexus4 xperia sp gibi modellere bakabilirsiniz....

Mali400

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Nexus 5 bak istersen hem şık hem ekranı büyük saf android vatanda 1.999tl gözüküyor :)

mustafaysu

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Hocam WP ürünler bence arayüz bakımından pek kullanışlı değil. Ama babam kullanabilir diyorsanız, daha önceden görmüşlüğü filan varsa ve hoşuna gitmişse Lumia 920 yerine 925 alın, aradaki farklara gelince bence işlemci ve ram hakkında çok konuşmaya gerek yok çünkü babanızın böyle şeylere çok ilgili olacağını sanmıyorum bu yüzden tasarım, kamera ve kullanışlık karşılaştırması yapalım. Şöyle hocam L920'de IPS LCD ekran var, parlaklık konusunda çok başarılı ama L925'teki AMOLED ekran sayesinde daha çok enerji tasarrufu, canlı renkler ve ekranda sürekli olan canlı saat özeliği var, AMOLED'e has olan her pikselin kendi ışığını üretmesi, ekranın kilit durumunda saat göstermesi babanız tarafından çok kullanışlı olabilir ve telefonun şarjını hiç denecek kadar az harcar.

nokia_glance_screen.jpg

İki telefonunda ekran boyutları ve çözünürlükleri aynı ama L925 diğer modelde olmayan daha ince ve zarif bir alüminyum kasaya sahip, kullanıcı deneyimini araştırmak lazım. Her ikisininde kamerası 8.7MP fakat L925 in kamerasında L920 ye göre geliştirmeler mevcut.

Tavsiyem L925 olurdu. Aradaki fark bence hakkıdır.

mustafaysu

Asistan
Reaksiyon puanı
1

Bu fiyat aralığında Android tarafından tavsiye edebileceğim telefonlardan biri Nexus5, diğeride uygun fiyatlı olarak Moto G olurdu. WP olarak L925.

General Mobile Discovery Elite 1350TL
discoveryelite-siyah01.jpg

LG Nexus5 1200TL
gsmarena_001.jpg

Nokia Lumia925 1100TL
NOK%C4%B0A-LUM%C4%B0A-925-%C4%B0NCELEME-1.jpg

Sony Xperia SP 800-850TL
sony-xperia-sp-01.jpg

Motorola Moto G 670-750TL
Motorola-Moto-E-vs-Motorola-Moto-G.jpg

ata1996

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Bu fiyat aralığında Android tarafından tavsiye edebileceğim telefonlardan biri Nexus5, diğeride uygun fiyatlı olarak Moto G olurdu. WP olarak L925.

General Mobile Discovery Elite 1350TL
discoveryelite-siyah01.jpg

LG Nexus5 1200TL
gsmarena_001.jpg

Nokia Lumia925 1100TL
NOK%C4%B0A-LUM%C4%B0A-925-%C4%B0NCELEME-1.jpg

Sony Xperia SP 800-850TL
sony-xperia-sp-01.jpg

Motorola Moto G 670-750TL
Motorola-Moto-E-vs-Motorola-Moto-G.jpg

3G ileGörüntülü görüşme diyor arkadaş, yani sadece samaung veya nokia cephesindsn telefon tavsiye edebiliriz, şu aşamada benin tavsiyem note 2 olurdu.

mustafaysu

Asistan
Reaksiyon puanı
1
3G ileGörüntülü görüşme diyor arkadaş, yani sadece samaung veya nokia cephesindsn telefon tavsiye edebiliriz, şu aşamada benin tavsiyem note 2 olurdu.

hmm hocam bilmiyordum, hiç dikkat etmemiştim şimdi siz deyince biraz araştırayım dedim, ciddi bir konu bu,diğer markalar ne zaman aşmayı düşünüyorlar ki bu sorunu.

ata1996

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
hmm hocam bilmiyordum, hiç dikkat etmemiştim şimdi siz deyince biraz araştırayım dedim, ciddi bir konu bu,diğer markalar ne zaman aşmayı düşünüyorlar ki bu sorunu.

En son patent nokiada, samsung ondan satın aldığı diyorlardı ben kullanmadığım için pek te üstünde durmuyorum.

mustafaysu

Asistan
Reaksiyon puanı
1
En son patent nokiada, samsung ondan satın aldığı diyorlardı ben kullanmadığım için pek te üstünde durmuyorum.

Biraz araştırdım da WP' larda şuan şebekeden görüntülü konuşma yokmuş ama yakın zamanda nokia güncelleme ile bunu halledecekmiş. Arkadaşın biri forumda konu açmış kendisinde WP 8.1 önizleme sürümü varmış. Az önce sordum kendisine, bakalım WP 8.1 ile böyle bir özellik geliyor muymuş?

Konu

teokan

Asistan
Reaksiyon puanı
5
tabiki wp kullanmayan birisi olarak bu yorumu yaptiginizi düsünüyorum.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

skpe den ben görüntülü konusuyorum.
normalini bilmiyorum

mustafaysu

Asistan
Reaksiyon puanı
1
herşey için teşekkürler karar verdim 925 alıcam
http://www.sahibinden.com/ilan/alis...lik-lumia-925-siyah-garantili-164285896/detay
arkadaşlar bunu buldum ama bişey vardır diye kormuyo değilim replika filan olabilir mi daha dogrusu windows phone replikası var mı ?

Telefon yurtdışı cihazıymış hocam kayıt ettirmeniz filan gerekiyormuş, replika olduğunu sanmam ama almadan önce biraz kontrol edin özellikle kamera kısmını, zaten windowsphone işletim sistemini öyle her kafasına esen yükleyemez.

Tasbasi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefon yurtdışı cihazıymış hocam kayıt ettirmeniz filan gerekiyormuş, replika olduğunu sanmam ama almadan önce biraz kontrol edin özellikle kamera kısmını, zaten windowsphone işletim sistemini öyle her kafasına esen yükleyemez.

Haklsınız hocam ama fiyat cok düşük geldi cihazın resimlerinde de pek bi sorun gözükmüyor ama genede fiyatta düşüklük olunca düşündürmüyor değil

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Haklsınız hocam ama fiyat cok düşük geldi cihazın resimlerinde de pek bi sorun gözükmüyor ama genede fiyatta düşüklük olunca düşündürmüyor değil

Senin but en ne kadar kayitsiz telefonla ugrasma 400-500 mu butcen?

Tasbasi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Senin but en ne kadar kayitsiz telefonla ugrasma 400-500 mu butcen?
bütçem 1200 lira civarı ama nokia almak istiyorum çok hoş duruyo şimdi 1200 ona verip begenmeyipde 700-800 e satıcama bunu alırım begenmezsem en azından fazla bi zararım olmaz aynı fiyata satarım diye düşünüyorum

Son mesajlar