Telefon Kitlendi

Conixcit-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Herkeze merhaba, sanırım bu açacağım konu biraz sıkıntılı olacak. İlk olarak bilgisayar işletim sistemim Ubuntu 12.04 bu yüzden sorun var gibi. Herneyse sorunuma başlayayım. Elimde Samsung Galaxy Mini nam-ı diğer Samsung Galaxy Next veya Samsung S5570. Sıkıntım şudur ben dün gece telefonu elime aldım telefonum 2.3.6 rom yüklüydü. Eskiden yapmıştım, arkadaşlarımın telefonlarınada rom vb. şeyler yüklemiştim fakat dün (bkz : http://www.androidyurdu.com/galaxy-...d-412-cm10-jelly-bean-custom-rom-yukleme.html ) Mini'ye 4.1.2 modu olduğunu gördüm. Site bu değildi ama bunu bulabildim şimdilik. Herneyse, ben rom ve diğer dosyayı indirdim fakat clockwork mod olmadan yüklemeye çalışarak bir ahmaklık ettim. Sonra telefon haliyle kitlendi kaldı hiç telaş etmedim dedim Odin Multi Downloader'dan yaparım clockwork mod sonra tekrar yüklerim. Dedim ama kimene, indirdim Odin Multi Downloader'ı, Wine yazılımı ile açtım güzel sorun yok. Telefonu downloading şeklinede getirdim oh ne güzel mis, lakin odin telefonu görmüyor wine'dan kaynaklanıyor diye düşündüm. Peki bu telefona clockwork mod'u bilgisayara bağlamadan yüklemek mümkün değilmi ?

Şimdiden teşekkürler.

EnverYigit

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Odin i bir windows işletim sisteminde dene istersen kardeş.. @Conixcit

Samsung usb driver ı linux için varmıydı? Sanırım ubuntu driveri olmadığından odin görmüyor. Telefondan hafıza kartını seçerek depolamada ubuntu çalışır fakat normal bağlantı çalışmaz diye düşünüyorum.

Conixcit-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
telefon iyice gitti. internet kafeye gidip denedim başlıyorum ana rom'u yüklemeye 20dk geçioy hala yüklüor.