Telefon kablosu yerine cat6 kablo kullanmak

Bu konuyu okuyanlar

mertovic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba ben son 2 aydır yüksek derecelerde ping alıyorum speedtestlerde ve 16 mbit olması gereken hızım sürekli gidip gelip bazende kopuyor.Dsmartı aradığımda kutuma kadar gelen internetin sağlam olduğunu ve iç tesisatta bi problem olduğunu öğrendim.Yaklaşık 1.5 yıl önce eve iç tesisattan telefon kablosu gelmediğinden dolayı balkondan yaklaşık 25 m kadar kabloyla kutuya kendim bağlamıştım ve ilk bağladığımda böyle bi sıkıntı ile karşılaşmıyordum.Şimdi hem sağlamlığı hemde iletkenliği açısından telefon kablosu yerine cat6 ethernet kablosunu rj 11 jackına çakıp öyle kullanmayı düşünüyorum çünkü mesafe uzun olduğundan ve yapısı açısından telefon kablosu pek dayanıklı olmuyor ama cat6 kablodan nasıl bir performans alacağımı bilmiyorum kullanan varsa yardımcı olabilirmi acaba ?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
apartman merdivenlerinde başka kablo var mı? kablo kanalı yada sipiral boru ile çek onu güneş ışığına maruz kalmasın.
kilavuz-telli-celik-spiral-boru.jpg

kılın biri kabloyu kesmesin ...
8mm olan yada 12mm olan uyar.
14/18/22/32 diye gderse 14.
k-ppv0spiralboruagirseri-.jpg

mertovic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
teşekkür ederim öneri için peki cat6 hakkında bi bilginiz var mı

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
cat5'den iyi 1gbps hızı destekliyor güvenli bağlantı 100metre filan izolesi özel değilse güneşi sevmez üzerine basılmamalı muhtemelen kemirgenlerin severek yediği kablolardan...

mertovic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dediğim gibi en üst katta oturuyom ve balkondan aşağı sarkıtıyorum resmen :D

Son mesajlar