Teknoloji o kadar gelişti peki neden?

Bu konuyu okuyanlar

drocco

Profesör
Reaksiyon puanı
991
Masaüstü bilgisayarların içi kablo yığını yani öyle birşey hayal ediyorum ki bütün parçaları PSU dahil anakartta yuvası olsun direk takınca çalışsın çok zor olamaz herhalde acaba neden yapmıyorlar.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Masaüstü bilgisayarların içi kablo yığını yani öyle birşey hayal ediyorum ki bütün parçaları PSU dahil anakartta yuvası olsun direk takınca çalışsın çok zor olamaz herhalde acaba neden yapmıyorlar.
Bence maliyet engel olur
Kablo yerine daha az yer kaplayan ve bağlantı hızını azaltmayan materyal gerekli

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Özgürlüğü kısıtlamamak için diye düşünüyorum.
Ama git gide buna evrilmiyor mu zaten? M2 SSD vs.

k!ra

@pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Reaksiyon puanı
92
En güzel örnek apple'ın yeni mac'i

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,853
Benim bir tane anlamadığım olay var hakkatten saçma geliyor.

Arkadaş bu anakartı yapıyorsun yapmasına neden İşlemcinin güç girişiyle Anakartın güç girişini ortak bir noktaya getiremiyorsun?

İlla 4+4 pin ayrı 24 pin ayrı kablomu olmalı?

Yani nedir bu? Hep aklımı kurcalayan sorulardan. Yapıyorsunuzsa kompakt yapın işte
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sitede öyle gerzek tipler var ne yazarsak yazalım s.lak saçma gülüp dalga geçmeye çalışıyorlar olmayan beyinleriyle.
Bak benim gülücük atmama söylüyorsan benim gülücüğümü yanlış anlamış olabilirsin. Olayı bilip bilmeden yorumlama.

Edit --- Rahatsız olma diye gülücüğüde geri aldım.

Son düzenleme:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Teknoloji o kadar gelişti peki neden?

Teknoloji asıl ve en önce askeri ve istihbarat için geliştirilir, artık veya çöp olarak görülen eski işe yaramaz kısımları allanıp pullanıp vatandaşa satılır. :) Vatandaştan toplanan ek gelir ile de fabrikalar ve yatırımlara devam edilir.

Son düzenleyen moderatör:

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,853
Teknoloji asıl ve en önce askeri ve istihbarat için geliştirilir, artık veya çöp olarak görülen eski işe yaramaz kısımları allanıp pullanıp vatandaşa satılır. :) Vatandaştan toplanan ek gelir ile de fabrikalar ve yatırımlara devam edilir.
Aynen öyle bir Askeri uçak teknolojisi varki üzerinde çip olabilen her türlü aleti radarda gösterebiliyor ve mikrofonu olabilen her türlü alet dinlenebiliyor radarın alanında.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Aynen öyle bir Askeri uçak teknolojisi varki üzerinde çip olabilen her türlü aleti radarda gösterebiliyor ve mikrofonu olabilen her türlü alet dinlenebiliyor radarın alanında.
Mikrofonu olmasına gerek yok çoğu zaman, sinyal istihbarat teknolojileri elektrik akım vuruşlarından bile neyin ne olduğunu tespit edebilirler. :)

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,853
Millet drone uçurdu bir hevesle. Yasal olarak suç olunca Şıp diye dalga şoku silahları çıkıverdi bir anda ortalığa.
Demekki daha bilemediğimiz çok şey varda neyse artık

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Şuna bir baksanıza :
1587938701967.png

1587938839902.png

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,853
Ağa adamlar varya bence kendileri bilerekten İnsalığın teknoloji tarafından ilerlemesini engelliyorlar.

Kendilerine sıkıntı ve tehlike olabilecek şeyleri yasal olarak yasaklıyorlar.
Aklıma bin türlü şeyler geliyorda hatta aklıma gelemiyecek teknolojilere önlemlerini almış durumdalar bence.

Anca uzaylı teknolojisi lazım bunları halt etmek için başka yol yok gibi ? Ne dersin arayalımmı uzaylı Cengizi?

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Aslında demiş olsugunuz teknoloji gününüzde son kullanıcıya sunuluyor, dizüstü bilgisayarlar+tabletler.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
10000 TL lik ps4 pro + 4k tv de angriy birds oynayanlar gibiyiz aslında :)