Teknoloji alanında nasıl Milli nasıl olunur?

Bu konuyu okuyanlar

çiğköteciseko

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
Teknoloji Alanında nasıl milli olunur bu konudan anlayanlar yanıtlayabilirmi?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Teknoloji alanında milli olmaktan beni anladığım. MARKA değeri olan YERLİ firmaların olacak. Dünyaya satış yapacak. Dünyadaki diğer rakiplerle yarışacak ve kalitede fiyatta performansda adın olacak.

Yoksa bir ürün yapıcaz iğnesinden ipliğine yerli olacak hepsi Türkiye'de üretilecek demek değil Millilik bana göre. İstersen Çin'de üret veya ucuz ise parçasını Çin'den getirt. Hatta çoğu parçasını başka ülkeden al ama TÜRK sermayesi bu parçaları birleştiriyor. Yazılımını beynini veya tasarımını Türkler yapıyorsa yerll ve Millidir bana göre.

Mesela İHA- SİHA üretimimiz Milli bir olaydır. Bazı kendini bilmezler çıkıyor ama kamerasını Canadadan almışınız o Yerli milli sayılmaz diyor çamur atmaya çalışıyor. Yüzde 80-85 parçası Türkiye'de üretilen programı ve yazılımı Türkler tarafından yapılan İHA- SİHA için diyorlar bunu düşün.

çiğköteciseko

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
heh abd kendi f 16 sını 81 ülkeden alırkan parçalarını f 16 mıydı tam bilmiyorum ama yüksek teknolojili ürün olduğu kesindi yok bilmem yerli otomobilin tasarımını italyanlar yapıyor e koskoca tesla da gidiyor fransa daki otomobil firmalarına bazı parçalarını yaptırıyor.içimizden hain dolu maalesef