Haber Teknofest’te Sağlık Bakanlığı’nın teknolojilerini konuştuk

Bu konuyu okuyanlar

Cagatay Yaman

Mod On
Yönetici
Moderatör
Katılım
20 Ocak 2021
Mesajlar
173
Reaksiyon puanı
147
Puanları
43
Yaş
30
Dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST’te drone kupası ve diğer teknolojiler dışında Sağlık Bakanlığı‘nın standı yer alıyor. Festivalde Sağlık Bakanlığı’nın teknolojilerini ve bu alanda yapmayı planladığı yeni girişimleri konuştuk.

TEKNOFEST’te sağlık teknolojilerini inceledik​

Dilerseniz sözü fazla uzatmadan sizleri video ile baş başa bırakalım. İyi seyirler.


Özellikle geçen yıl ortaya çıkan koronavirüs ve peşinden gelen pandemi dönemiyle birlikte sağlık teknolojileri tüm dünyada en önemli alan haline geldi.

Solunum cihazlarından, tahlil ekipmanlarına kadar birçok sağlık aracını pandemi döneminde kendi üreten ve kullanan Sağlık Bakanlığı’nın sahip olduğu teknoloji, hedef ve yeniliklerini TÜSEB Başkanı Erhan Akdoğan’dan öğrendik.

Öte yandan TEKNOFEST’te TÜSEB standına yoğun ilgi gösteren çocuklar ve öğrenciler laboratuvar malzemeleri ile tanışarak VR (sanal gerçeklik) teknolojisi ile bilim oyunları oynadı. Gün boyu süren etkinliklerle çocuklar ve gençler bilim ve teknolojiyi deneyimleyerek öğrendi.

TÜSEB standının ziyaretçileri ilk yerli COVID-aşısı TURKOVAC, ilk yerli üst düzey ventilatör BİYOVENT ve TÜSEB tarafından geliştirilen yerli COVID-19 tanı kiti DİAKİT’i yerinde inceledi

 

Son mesajlar

Üst