• OPPO Watch Free inceleme!

    AMOLED ekranlı ve nispeten daha uygun fiyatlı akıllı saat OPPO Watch Free modelini inceledik. İşte özellikleri!

TEKNOFEST 'Teknoloji Yarışmaları'na başvuru süresi uzatıldı

Bu konuyu okuyanlar

allura

Asistan
Katılım
4 Temmuz 2013
Mesajlar
294
Reaksiyon puanı
61
Puanları
28
Geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre başvuru sayısındaki yüzde 30 artış ve gençlerden gelen yoğun istek üzerine başvuru süresini uzatan TEKNOFEST’e geçtiğimiz yıl 81 il ve 84 ülkeden 20.197 takım, 100 bin genç başvuruda bulunmuştu. Başvurular arasından 5000 finalistin belirlendiği yarışmalarda ise gençler kıyasıya mücadele etti. TEKNOFEST teknolojide lider olan ve üreten bir Türkiye için yarışmada ön eleme aşamasını geçen takımlara sağladığı malzeme desteğini de 5 milyon TL’den 7 milyon TL’nin üzerine çıkardı.

1614677416296.png


TEKNOFEST Teknoloji yarışmalarına ilkokul seviyesinden ortaokul, lise, üniversite, lisansüstü ve mezun seviyesine kadar nitelikli binlerce gencin hayallerini gerçekleştirmek için birbirinden farklı kategorilerde düzenlenen teknoloji yarışmalarına katılabiliyor. Ayrıca girişim ve özel sektör firmalarının da katılım sağlayabileceği TEKNOFEST Teknoloji Yarışmaları ülkemizin Milli Teknoloji Hamlesi yolculuğunda fikri olan, projesi olan ve üreten herkese kapılarını açıyor. Her yıl bir önceki yıla göre daha fazla yarışma kategorisinin açıldığı ve Türkiye tarihinin en büyük ödüllü teknoloji yarışmaları olan TEKNOFEST Teknoloji Yarışmalarında bu yıl 35 farklı yarışma bulunuyor. TEKNOFEST 2020’den farklı olarak Karma Sürü Simülasyon, İletişim Teknolojileri, Sağlıkta Yapay Zeka, Turizm Teknolojileri, Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri, Tarımsal İnsansız Kara Aracı, Sanayide Dijital Teknolojiler Yarışmaları ilk kez düzenleniyor.

Toplumun tamamında teknoloji ve bilim konusunda farkındalık oluşturmayı, Türkiye’nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen TEKNOFEST, gençlerin geleceğin teknolojileri üzerinde çalışmalarını desteklemek için Roket’ten Otonom Sistemlere, Tarım'dan Sualtı Sistemleri’ne teknolojinin her alanında düzenlediği yarışmalarla Türkiye tarihinin en büyük Teknoloji Yarışmalarını gerçekleştiriyor. Gençlerin millî teknoloji üretme ve geliştirme konusunda ilgilerinin arttırılması hedeflenerek bu alanlarda çalışan binlerce gencin projesine destek olmak için bu yıl ön eleme aşamasını geçen takımlara toplamda 7 Milyon TL'nin üzerinde malzeme desteği sağlanıyor. TEKNOFEST’te yarışıp dereceye girmeye hak kazanan takımlar ise 5 Milyon TL'nin üzerinde ödülün sahibi olacak.

Kaynak: TEKNOFEST 'Teknoloji Yarışmaları'na başvuru süresi uzatıldı
 

Fakehero

366. Gün
Yönetici
Moderatör
Katılım
5 Aralık 2019
Mesajlar
5,276
Reaksiyon puanı
5,292
Puanları
113
Yaş
33
Keşke daha çok destek verilse ve takımlar artsa. Gelecek nesil bizim için ülkemiz için çok önemlidir.
 

Son mesajlar

Üst