Tek Tıkla Sözlükte Arayın

Bu konuyu okuyanlar

Erdem Yener

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Firefox ile internette gezinirken bilmediğiniz bir kelime ile karşılaşınca üzerine tıklayarak anlamını anında bulabileceğiniz Dictionary Search adlı eklentiye göz atın.

Eklentiyi kurduktan sonra kullanıcılarına 4 farklı sözlük adresine kadar site adresi olanağı tanıyan Dictionary Search, Firefox kullanıcılarının zamandan tasarruf etmesine yardımcı oluyor. Bu eklenti ile anlamı bilinmedik bir kelime ile karşılaştığınızda üzerini seçili hale getirip sağ tık menüsünden önceden belirlediğiniz sözlük adresleri aracılığı ile anlamını anında arattırabilirsiniz. Wikipedia gibi sitelere erişimi kolaylaştıran Dictionary Search, meraklı Firefox kullanıcıları için birebir.

eklenti1236971305.jpg

İndirin

:: Eklentiyi kurmak için buraya tıklayın.

:: Eklenti ile ilgili sorunlarınızı forumda paylaşın.

Bilgi için: Jaap Haitsma
Yazan: M. Erdem Yener
SDN - http://shiftdelete.net

F-rekans

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Evet çok güzel... Google, Google Translate'i ne zaman firefox'a adepte eder acaba, geç kalmaması lazım. :D

orphy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Diğer bir eklenti olarak "qtl"i de tavsiye ederim arkadaşlar. Sözlük olarak Babylon'daki sözlükleri kullanıyor. İçinde bir çok dil seçeneği de mevcut. Ayrıca daha bir çok özelliği var Google Translate de dahil.

pisipardus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Diğer bir eklenti olarak "qtl"i de tavsiye ederim arkadaşlar. Sözlük olarak Babylon'daki sözlükleri kullanıyor. İçinde bir çok dil seçeneği de mevcut. Ayrıca daha bir çok özelliği var Google Translate de dahil.

qtl'yi uzun zamandır kapalı tutuyordum. google translate özelliğinin eklendiğini söyleyince yeniden açtım. ve gördüm ki baya bir mesafe almış. daha da işlevsel hale gelmiş. hatırlatmanız için teşekkürler.

northampton

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya kardeşim tamma kurdumda çeviriyi yine ingilizce yapıyor bu ne anladık ki? :D türkçeye çevirisini nasıl sağlıcaz bunu?

candzh

Asistan
Reaksiyon puanı
0
fire fox a nasıl adepte ediyourz arkadaşlar

orphy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
qtl'yi uzun zamandır kapalı tutuyordum. google translate özelliğinin eklendiğini söyleyince yeniden açtım. ve gördüm ki baya bir mesafe almış. daha da işlevsel hale gelmiş. hatırlatmanız için teşekkürler.

Rica ederim. Gerçekten Firefox 3 çıktıktan sonra çok güzel özelliklere kavuştu qtl. Bazı zamanlar metinleri seçtiğimde istemeden qtl açıldığı zaman sinirimi bozuyor ama onsuz da yapamıyorum :happy:

readminder

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
slm arkadaşlar eklentinin düzgün çalışması için önce araçlardan eklentilere giriyorsunuz,
dictionarysearch eklentisinden seçenekler açılan pencerede dictionary 1 kısmında text kısmı aynı kalıyor url kısmınadahttp://www.sozluk.net/index.php?word=$ yazıyorsunuz tamam deyip artık güzelce kullana biliyorsunuz.(isteyen, başka sözlük sitelerinide; url'ye bunun benzeri şekilde girebilir)

sessizdagci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben kuamaım arkadaşlar nasıl olcak teşekürler şimdiden

readminder

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
'Eklentiyi kurmak için buraya tıklayın' linkini seçtikten sonra firefox seni onaylaman ve ilerlemen için yönlendiriyor sonrada aşağıdakileri uygula

slm arkadaşlar eklentinin düzgün çalışması için önce araçlardan eklentilere giriyorsunuz,
dictionarysearch eklentisinden seçenekler açılan pencerede dictionary 1 kısmında text kısmı aynı kalıyor url kısmınadahttp://www.sozluk.net/index.php?word=$ yazıyorsunuz tamam deyip artık güzelce kullana biliyorsunuz.(isteyen, başka sözlük sitelerinide; url'ye bunun benzeri şekilde girebilir)

Sates99

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
clickivo kullanabilirsin. clickivo.com uzerinden indirebilirsiniz. tek tiklama ile kelime yakalama ozelligi mevcuttur. 100lerce sozluk destegi vardir.