Technopat sosyal REZİLLİĞİ

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

UBerk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Technopat Sosyal'i 2 yıldır aktif olarak kullanıyorum. 6 uyarım var ve hep yazım kurallarına uydum. Sadece 2 defa gözümden kaçtığı için ceza yedim. 3 defa da yanlış yere konu açmıştım. Alıştım ve artık ceza yemiyorum. Günde 5-6 saatimi forumda geçiyorum. En son cezamı 12 Ağustos'ta yedim. En son 9 ay önce ceza yedim. Anlayacağınız moderatörler boş yere uyarı vermiyor. Kurallara uyuyorum ve ceza yemiyorum. Bu kadar basit. Çoklu hesap kullanma gereği duymuyorum. 19 tane hesap kullanıp banlanınca da rezillik diyorsunuz.

rtakak

Profesör
Reaksiyon puanı
1,460
Kendi çapınızda baskın yapmaya mı geldiniz kardeşim?
Ne demek istiyorsun?
Öyle olsaydı ilk mesaj yazdığı konulardan biri burası olurdu. Oysaki 2000'e yakın mesajı var.
Öyle olsun olmasın, yazdıklarımın manası veya doğruluğu değişmiyor. O kurallar sayesinde o kadar nezih bir ortam oluşabiliyor. Sonra buraya gelip kurallara uymadım ceza yedim diyene ne demelisin?

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
Normal çünkü nuh devrinden kalma bir CPU öneriyorsun çöpün çöpü önerip durmayı kesmen lazım.

Çöp derken iki kere düşünün dostum. Hala kullanan büyük bir kitlesi var ben de dahil. FX-8300 kullanıyorum çok sağlam işlemci ufak bir o.c ile şahlanıyor zaten render vs alırken intel'in i7'leri ile kapışıyor bunu da araştırıp görebilirsin.

rtakak

Profesör
Reaksiyon puanı
1,460
Çöp derken iki kere düşünün dostum. Hala kullanan büyük bir kitlesi var ben de dahil. FX-8300 kullanıyorum çok sağlam işlemci ufak bir o.c ile şahlanıyor zaten render vs alırken intel'in i7'leri ile kapışıyor bunu da araştırıp görebilirsin.
Yeni bir sistem alan birine önerir misin? Önerilmez.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,186
FX mimarisi cidden iyi değildi. FX9590 bile 2500K'ya yetişemiyor siz düşünün. Hatta en iyisi dedikleri 9590'ı resmen destekleyen bir anakart bile yoktu. Asus Sabertooth 990FX, piyasadaki en güçlü besleme devresine sahip AM3+ anakart. Onun bile 9590'ı besleme garantisini vermiyordu Asus. O.C ile bir yere gelebiliyor ama yani o zaman bile o yer yetersizdi ki şimdi yeterli olacak. Gelse bile zaten en düşük TDP değerine sahip FX işlemcinin bile maksimum thermal throttle limitinin 70 derece olduğunu düşünürsek 360MM soğutucu olmadan kullanmak imkansızdı işlemcileri O.C ile. 9590'ın thermal throttle limiti 57 derece, şaka gibi.

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
Her fiyata Ryzen işlemci varkene yeni bir sistem alan birine önerir misin? Önerilmez.
Artık h

Yeni sistemde tabi önermem ama çöp değil işlemci. Mesela ikinci el sağlam sistem toplamak istiyorsan FX-8 serisi 10 numara.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,186
Anakartlardaki mosfetler ve VRM'lerin sıcaklığından bahsetmiyorum zaten. AM3 ve O.C kelimesi yanyana gelince direk bunları nasıl soğutacağız kelimesi geliyordu akıllara. 225W TDP işlemci nedir?

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
@utkuversus @rtakak Abartmayın be kardeşim 40 derece de kombi yanıyor şuan alın daha şimdi aldım bu görüntüyü. Bu kadar gömmenin ne anlamı var ne geçiyor elinize? Anakart ise Gigabyte 990XA-UD3 revizyon 3.0 modeli.

Ekli dosyalar

• 2020-05-05_14-06-30.jpg
    2020-05-05_14-06-30.jpg
    56.8 KB · Görüntüleme: 212

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,186
Gömülecek kadar varlar çünkü, ne vaadlerle çıktılar piyasaya, hüsranla çöktüler. FX8300 TDP'si 95W, Thermal Throttle limiti 70 derece. Soğutucu kullanıyorsanız normal o değer.

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
Gömülecek kadar varlar çünkü, ne vaadlerle çıktılar piyasaya, hüsranla çöktüler. FX8300 TDP'si 95W, Thermal Throttle limiti 70 derece. Soğutucu kullanıyorsanız normal o değer.

Soğutucu var tamam da ben bu kasanın içini 1 senedir açmıyorum bu arada bunu da biliyormusun peki? Bu değerleri ben 4.4 GHz ( Voltajlı ) halde bile alıyorum. Boş, çöp değil emin ol. İntel'in çoğu çöpünden iyidir merak etmeyin. İntel'in de büyük vaadler ile çıkarıpta milleti hüsrana uğrattığı işlemcileri var.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,186
Soğutucu var tamam da ben bu kasanın içini 1 senedir açmıyorum bu arada bunu da biliyormusun peki? Bu değerleri ben 4.4 GHz ( Voltajlı ) halde bile alıyorum. Boş, çöp değil emin ol. İntel'in çoğu çöpünden iyidir merak etmeyin. İntel'in de büyük vaadler ile çıkarıpta milleti hüsrana uğrattığı işlemcileri var.
Burada intel'i destekleyen bir cümle kurduğumu hatırlamıyorum? Sanki İntel fanboyluğu yapmışım gibi cevap verdiniz bana. Sadece FX İşlemcilerin iyi olmadığını söylediğim halde.
Her dönemde tercih edilecek işlemciler, kartlar farklı oluyor doğal olarak. O dönemde hangi firma f/p açısından daha uygun seçenekler sunuyorsa onu öneriyoruz. Güncel durumda AMD Ryzen işlemcileri ısrarla 9. Nesil İntellere karşı önermemiz gibi. Belli olmaz, belki 1 ay sonra 10. Nesil İntel işlemcileri öneririz. O dönem de de İntel öneriliyordu FX'e karşı.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,959
Burada intel'i destekleyen bir cümle kurduğumu hatırlamıyorum? Sanki İntel fanboyluğu yapmışım gibi cevap verdiniz bana. Sadece FX İşlemcilerin iyi olmadığını söylediğim halde.
Her dönemde tercih edilecek işleciler, kartlar farklı oluyor doğal olarak. O dönemde hangi firma f/p açısından daha uygun seçenekler sunuyorsa onu öneriyoruz. Güncel durumda AMD Ryzen işlemcileri ısrarla 9. Nesil İntellere karşı önermemiz gibi. Belli olmaz, belki 1 ay sonra 10. Nesil İntel işlemcileri öneririz. o dönem de de İntel öneriliyordu FX'e karşı.
FX döneminde Sandy Bridge ya da Ivy Bridge almak lazımdı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ya da Clarkdale ve Arrandale.

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
Her dönemde tercih edilecek işlemciler, kartlar farklı oluyor doğal olarak. O dönemde hangi firma f/p açısından daha uygun seçenekler sunuyorsa onu öneriyoruz. Güncel durumda AMD Ryzen işlemcileri ısrarla 9. Nesil İntellere karşı önermemiz gibi. Belli olmaz, belki 1 ay sonra 10. Nesil İntel işlemcileri öneririz. O dönem de de İntel öneriliyordu FX'e karşı.

Tamam

İsimyok08

Profesör
Reaksiyon puanı
6,108
Normalde Technopat sosyali çok sık kullanırım ama artık yok. Bildiğiniz gibi technopat sosyalde çoklu üyelik yasak. Benim 19 tane hesabım vardı ve sadece 3-4 tanesini kapatabilmişler. Aktif olarak kullandığım bir hesabım vardı. Bugün girdiğimde üyeliğiniz reddedilmiştir uyarısını gördüm. Başka hesaplarımdan konu açtım ancak onaylanmadı. Hem de 3-4 konu açmama rağmen. Hiç kaleye almadılar. En sonunda ben de önüme gelen mesaja emoji attım. Veee süprizzz. "Giriş izniniz yok" işte böyle. Forumdaki insanlarını ne kadar sevsem de moderatörleri ve yöneticileri berbat.
Kurallarında belirtmişler yasak olduğunu. Siz dinlemeyip 19 tane hesap açmışsınız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...