TCL Plex vs Redmi Note 8 Pro

Bu konuyu okuyanlar

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Selamlar, temmuz başlarında telefon almayı düşünüyorum. Tcl plex, 2 gün öncesinde 2199 tl'ydi, 2399 oldu. 8 Pro ise 2649 TL. Bütçem 2500, fazla yukarısına çıkmak istemiyorum. 8 pro alırsam, aradaki 250 TL'lik farka değer mi? Bu bütçeye öneriniz nedir? İkinci el veya garantisiz düşünmüyorum.

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Selamlar, temmuz başlarında telefon almayı düşünüyorum. Tcl plex, 2 gün öncesinde 2199 tl'ydi, 2399 oldu. 8 Pro ise 2649 TL. Bütçem 2500, fazla yukarısına çıkmak istemiyorum. 8 pro alırsam, aradaki 250 TL'lik farka değer mi? Bu bütçeye öneriniz nedir? İkinci el veya garantisiz düşünmüyorum.
2649 tl ithalatçı garantiliymiş, tr garantili almak istiyorum ve o şekilde 2789 tl oluyor :(

M

Murat Burç

SDN Okuru
2649 tl ithalatçı garantiliymiş, tr garantili almak istiyorum ve o şekilde 2789 tl oluyor :(
O zaman Plex alınır. Muhteelen Plex ekranı Note 8 Pro'dan daha iyi çünkü Not 8 Pro ekran kalitesi konusunda şikayetler dolanıyordu. Ortalama üstü Snapdragon işlemci kaliteelei bir Sony sensör. 2400'e Plex alınır. Şahsen ben seve seeve kullanırdım. Kullananların yorumunu da bir al.

Sapplemiwei

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Bu ikisi arasından ben redmi note 8 pro öneririm ama biraz daha ekleyip note 9 pro almak bence daha mantıkılı olcaktır.

Brian O'Conner

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
722
Bence değer RN8 Pro da sıvı soğutma bile var. Bence çık. (Sadece sıvı soğutma için değil kamerası falanda mükemmel birde gcam indirisen dadından yinmez)

drocco

Profesör
Reaksiyon puanı
991
Redmi note 8 pro güzel telefon ben memnunum

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Doğru çeşke mediatek işlemci yerine sd kullansalarmış sıvı soğutmanın etkilerini daha iyi görebilirdik
Doğrudur ama bu sıvı soğutma meselesi düşünüldüğü kadar değil. Fazla abartılıyor. Bazıları cidden fark yarattırıyor ama çoğu pasif soğutucu,olsa olsa 2-3 derece düşürüyor. Yine de hiçten iyidir.

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Özellik olarak iyi fakat servis-garanti işinide düşünmen lazım. İthalatçı garantisi gempa gibi bilindik firmalarsa al fakat servis ağınkn daha yaygın olduğunu sanmıyorum. Hangi şehirde yaşıyorsun. (Xiaomi de yeni marka ama belli başlı şehirlerde servisi var) Xiaomi de servis konusunda gelişmiş değil, ama TCL den daha iyi.
Servis bilkom, istanbuldayım.

Reaksiyon puanı
6,381
Tabii ki redmi note 8 pro. Arada 700 tl olsa gene değer. TCL tavsiye etmem. Yani TCL'i bir marka olarak tavsiye etmem. Redmi note 8 pro çok çok daha iyidir. Ama 2.649 tl ithalatçı garantili gördüğüm kadarıyla. TCL almak yerine 2789 tl bir redmi note 8 pro öneririm.

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Tabii ki redmi note 8 pro. Arada 700 tl olsa gene değer. TCL tavsiye etmem. Yani TCL'i bir marka olarak tavsiye etmem. Redmi note 8 pro çok çok daha iyidir. Ama 2.649 tl ithalatçı garantili gördüğüm kadarıyla. TCL almak yerine 2789 tl bir redmi note 8 pro öneririm.
Teşekkürler ancak tcl'in en büyük panel ve televizyon üreticilerinden olduğunu unutmamak lazım. Tavsiye etmemenizin sebebi nedir ?

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Teşekkürler ancak tcl'in en büyük panel ve televizyon üreticilerinden olduğunu unutmamak lazım. Tavsiye etmemenizin sebebi nedir ?
Telefonlarda deneyimi az olabilir diye düşünmüş olabilir. Ki ben de TCL’nin telefonları hakkında çok şey bilmiyorum. Umarım yazılım desteği vs gibi şeyleri kötü değildir.

RED telefonu aklıma geldi. Şirket kamerasından dolayı çok tanınıyor ama çıkardığı telefon rezaletti.

Reaksiyon puanı
6,381
Kalite, hissiyat, kamera, performans. Ayrıca Xiaomi nedeni ile TCL önermem.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Telefonlarda deneyimi az olabilir diye düşünmüş olabilir. Ki ben de TCL’nin telefonları hakkında çok şey bilmiyorum. Umarım yazılım desteği vs gibi şeyleri kötü değildir.

RED telefonu aklıma geldi. Şirket kamerasından dolayı çok tanınıyor ama çıkardığı telefon rezaletti.
Öyle düşündüm. Yazılım desteği ve stabilizasyonu falan kötü değil ama marka olarak TCL önermem. Xiaomi varken bir tarafta, TCL önermem.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Öyle düşündüm. Yazılım desteği ve stabilizasyonu falan kötü değil ama marka olarak TCL önermem. Xiaomi varken bir tarafta, TCL önermem.
O da var. Çok bilinmeyen markaya karşı Xiaomi gibi alternatif olursa zaten çoğumuzun cevabı belli olur,ki bu üzücü olabilir. Belki de TCL iyidir... : ))

Birde Rn8p’nun Türkiye’de 2700₺ olması ayrı bir üzüntü.

Reaksiyon puanı
6,381
O da var. Çok bilinmeyen markaya karşı Xiaomi gibi alternatif olursa zaten çoğumuzun cevabı belli olur,ki bu üzücü olabilir. Belki de TCL iyidir... : ))

Birde Rn8p’nun Türkiye’de 2700₺ olması ayrı bir üzüntü.
TCL'i elinize aldığınız zaman hissiyatı pek tatmin etmiyor. Yani daha elinize alır almaz bir şeyin kötü olduğunu anlıyorsunuz. Redmi note 8 pro daha iyi diyebilirim.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
TCL'i elinize aldığınız zaman hissiyatı pek tatmin etmiyor. Yani daha elinize alır almaz bir şeyin kötü olduğunu anlıyorsunuz. Redmi note 8 pro daha iyi diyebilirim.
İşlemciye önem verdiğim için zaten ikisi arasında otomatikman Rn8p’yı alırdım.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Redmi note 8 Pro.