Tazminatım yok ama istifa etmeyeceğim

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Galatasaray’ın hocası Cesare Prandelli, Avrupa’ya vedadan dolayı üzüldüğünü ancak profesyonelliğin gereği olarak yola devam edeceğini söyledi. Sözleşmesinde hiçbir şartın bulunmadığını vurgulayan İtalyan teknik adam, futbolcularına sahip çıktı. Ligdeki fikstürü eleştirdi.

dellipran.jpg

Galatasaray Teknik Direktörü Cesare Prandelli, Anderlecht yenilgisinin ardından istifayı düşünmediğini söyledi. Şampiyonlar Ligi’ndeki başarısızlığa rağmen yola devam edeceklerini belirten İtalyan hoca, “Avrupa’dan elendiğimiz için üzgünüz ama biz profesyonelleriz. Daha önceki açıklamamda da dile getirdim. Sözleşmemde hiçbir şekilde bir tazminat yok.” dedi. Mukavele şartlarıyla ilgili fazla konuşmak istemeyen Prandelli, “Ben bütün sorumlulukları alıyorum. Diğer hususlarla ilgili yöneticilerle görüşebilirsiniz.” ifadelerini kullandı.

Belçika deplasmanında 2-0 kaybetmelerine karşın sahada iyi mücadele ettiklerine inanan deneyimli çalıştırıcı, şunları kaydetti: “Gayet de iyi oynarken 44. dakikada şanssız bir şekilde gol yedik. İkinci yarıda öne geçmek için çabaladık.” Öğrencileri arasında, yeşil zeminde yaşanan gerginlikleri doğal bulan Prandelli şu cümleyi kurdu: “Onlar da insan. Her şeylerini ortaya koyma gayesindeler.” Ardından uzun süredir forma fırsatı tanımadığı Portekizli orta saha Bruma ile Brezilyalı sol bek Alex Telles’e ilişkin soruyu şöyle cevapladı: “Bruma, iki hafta U21 Portekiz Milli Takımı’ndaydı. Geçtiğimiz çarşamba döndü. Güçlenmesi için fiziksel antrenmanlar yaptırıyoruz. Telles de aynı programı uyguluyor. Birkaç gündür oynayacaklarını bildikleri için arkadaşlarıyla birliktelerdi.”

Süper Lig’in 11’inci haftasında cumartesi günü dış sahada verecekleri Gaziantepspor sınavına değinen Prandelli, Futbol Federasyonu’na yüklendi: “Fikstür açıklandığında, ‘UEFA’nın bu olaya el atması lazım.’ demiştik. Gaziantepspor ile Anderlecht’ten kısa bir süre sonra oynamamız skandal. Bu sorunla ikinci kez karşılaşıyoruz. Bu problemin önüne geçilmesi gerekiyor.”

KAYNAK