Tavsiyelerinizi bekliyorum

Bu konuyu okuyanlar

karagozerem1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaslar. Bilgisayar almaya karar verdim. Toplasam mı direk alsam mı bilemedim. Sizden yardım istiyorum. Yaklaşık 1000-1500₺ arası butcem var. Yurtdışından da alabilirim o yüzden 2000'e de çıkabilir tam emin değilim. Oyun oynamayı seviyorum ve amatör olarak grafikle uğraşıyorum. Demek istediğim hem grafık islerimi rahatca yapabilecegim ve donma-kasma vb. herhangi bir sıkıntı yasamadan oyun oynayabilecegim bir bilgisayar almak yada toplamak istiyorum. Onerilerinizi bekliyorum. iMac yada macbook tavsiye eder misiniz? Eger windows tabanli al diyorsaniz masaustumu alayim dizustumu bu sorularıma yanıt verirseniz cok memnun kalirim. İyi forumlar

Code Carbon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Oyun oynuyorsan ben elindeki bütçeye bakarak masaüstü almanı öneririm.

halil851

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
macte oyun oynanır tabi gerek mac os ta gerek yanına windows kurarak. ama 3-4binlik mac makina aldığın zaman bi sürü özellik isteyen oyunları oynayamazsın ya da düşük kalitede oynarsın. orta seviyeli oyunları rahat oynarsın. mac os ve macbooka alışınca windows çok bayat kalıyor

brsozl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1500TL ile yurtiçinde toplayacağın bilgisayar ihtiyaçlarını karşılayamayabilir. 2000TL ile sana şöyle bir sistem toplayabilirim.

Intel i3 4160
H81M-P33
ASUS R9 270
1TB WD Blue 7200RPM
Xıgmatek Asgard 381 500W
Gskill 8GB 1600Mhz CL9 RAM

Bu sistem yaklaşık olarak 2000TL olması gerekiyor. İhtiyaçlarını fazlasıyla karşılar diye düşünüyorum. Masaüstü veya dizüstü alma konusunda konu taşınabilirlik olduğu için seçimini senin yapman gerekiyor.