Tavsiye

Bu konuyu okuyanlar

asitix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba ben yazıcı işlerinden pek anlamam uzun süreli olacak masrafı az ve fotoğraf basım kullancam belki 4000 bin olur onun için yüksek kalite de olucak yazı arıyorum belki bir ay kullanmam bu arada yazıcı zarar görmüyecek

baskı kafası var diğer adı kartuş Epson L3156 mıdelinde yok galiba onu pek anlamadım

Benim bulduğum modeller

Hp lnk tank 415

Epson L3156

Canon PIXMA G3411

Bütçe bin tl civarı

Digitalmen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
UTAX marka yazıcı kesinlikle tavsiye etmiyorum. 206ci modelini aldım. 2. senesi dolmasıyla beraber çözümsüz arızalar vermeye başladı. Renkli çıktıların hepsinde önce mavi renk karıştırıyordu, Sonra tüm resimlere kırmızıya boyamaya başladı. Öyleki Siyah-Beyaz çıktıları bile Kırmızı-Beyaz arası çıkarıyor. Servisine gönderdim 1000₺ gibi bir akıl parası ödedim, sonuç yine aynı. Gidin 2.el ucuz 100-200 ₺ lik bir lazer yazıcı alın bundan 1000 kat daha kaliteli baskı yapar. Makinenin derdi ne servis bile bilmiyor. Deneme yanılma öğrenirse öğrenecek. Tabi kol gibi faturalar size girecek. Öve öve bitiremedikleri makine arıza vermeye başlayınca " Abi zaten o model çok ahım şahım makine değildi üretimi durdu" diyorlar. Bu günkü fiyatı 20 000 ₺ üzeri. At çöpe oldu. Toner desen tane 1 000 ₺ civarı. Kesinlikle Utaxa bulaşmayın derim.

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,747
Eğer renkli de yazabilsin ve orta basım yapsın düşünüyorsanız Deskjet, Siyah beyaz bassın ama çook uzun süre toneri bitmesin diye düşünüyorsanız Laserjet yazıcılara bakın. Siyah beyaz yazıılarda en tasarruflusu Laserjet cinsi yazıcıalrdır.