Öneri Tavan hoparlörü ses kalitesi nasıl olur?

Bu konuyu okuyanlar

Apple Lover

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Ben mutfağımın tavanındaki alçıpanı delip tavan hoparlörü takmak sonrada evdeki kullanmadığım iPad’i bağlayıp müzik çalmak istiyorum fakat ses kalitesi nasıl olur kaç tane almam gerekir bilmiyorum bana yardımcı olurmusunuz? Şöyle bişey alsam nasıl olur?

Mesaj otomatik birleştirildi:

Gerçekten ne yapacağımı ve nasıl bağlayacağımı bilmiyorum bu işlerden anlayan birisi varsa söylesin nasıl yapacağımı

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
76
Merhaba. Tavandan müzik sesleri dinlenilen hoparlörlerde bass seslerde büyük ölçüde bir baskınlanma (bass seslerde kayıplar) ve özellikle tiz ve middle seslerin daha çok öne çıkması, zemindeki (tabandaki) amfi-hoparlör kolonlarında ise ağırlıklı olarak etkin bass ve tüm seslerin bir herhangi bir baskılanma olmadan tavandakinden daha farklı olarak duyulabilme durumu vardır. Bu nedenle bass ağrılıklı sesleri bu hoparlörlerden net olarak dinleyebilmek için kendi düşünceme göre zemine monteli bluettooth eşleştirme erişimli müzik amfilerini ve ona bağlı hoparlör kolonlarını tercih edin. Bu durum aslında akustik biliminde, farklı frekanslardaki seslerin duyulan ses frekanslarını bu şekilde değişik yüksekliklerdeki yüksekliğe bağımlı olarak oda havasında iletmeleri yüzünden olur. Bu bilgi MEB' lığının Elektronik 1, 2 basılı meslek teknik eğitim kitaplarında detay olarak yer almaktadır.

Ancak her ne olursa olsun bu müziği yine de tavandan dinleyebilmeniz için, ayni araçlardaki bluetooth eşleşimli olan telefonlardaki gibi bluetooth eşleştirmeli bir amfi (bluetooth erişimli bir ses sistemi) bulup tavandaki kartonpiyer içine ayrı bir anahtarla mevcut ev tesisatından beslemesini yaparak, cep telefonuyla yapılacak bir eşleştirme işleminden sonra araç sürülürken çalan cebin araç hoparlörlerinden o anda duyulması gibi tavandaki hoparlörlerle ona bağlı amfiden de bunu elde etmeniz mümkündür. Bu seçim şekli sizindir. Kolay gelsin.

Son düzenleme: