Taşınabilir HDD'ye Oyun Kurmak

Bu konuyu okuyanlar

burak'S

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Mehraba Elimde Seagate marksının 1TB HDD'si var ben buna nasıl oyun kurarım takıcam ve sadece oyunun .exe sini çalıştırıp oynaycağım öyle birşey m
ümkünmüdür

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,391
Oyun kurulumunda kurulacak dosya yolu olarak mesela C:\Program Files (x86)\GTA5 ise buradaki sürücü yolunu harici HDDnin sürücü harfiyle değiştireceksiniz. İşte o zaman kurulum HDDye yapılacak. Oyunu kurarken kısayolunu hızlı başlat menüsüne veya masaüstüne eklemeye dair seçenekler de çıkacaktır. Çıkmasa bile Steam,Epic gibi platformlar direk olarak yükleme sırasında masaüstünde kısayolları oluşturuyorlar. Bu şekilde kısayol üzerinden oyunu açıp oynayabilirsiniz.

burak'S

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Oyun kurulumunda kurulacak dosya yolu olarak mesela C:\Program Files (x86)\GTA5 ise buradaki sürücü yolunu harici HDDnin sürücü harfiyle değiştireceksiniz. İşte o zaman kurulum HDDye yapılacak. Oyunu kurarken kısayolunu hızlı başlat menüsüne veya masaüstüne eklemeye dair seçenekler de çıkacaktır. Çıkmasa bile Steam,Epic gibi platformlar direk olarak yükleme sırasında masaüstünde kısayolları oluşturuyorlar. Bu şekilde kısayol üzerinden oyunu açıp oynayabilirsiniz.
Anladım. Ben bilgisayara takıp .exe uzantılı dosyayı açtığımda sıkıntı olurmu ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

*başka bir bilgisayara*

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,391
Tam olarak yardım istediğiniz konu nedir? Oyun platformundan indirilen oyunlarla alakalı ise başka bir bilgisayarda da bahsedilen oyun platformu kurulu olup hesabınızı girmeniz ve oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrulamanız gerekmektedir. Eğer crackli oyun kurulumu ve bu dediğiniz yöntemin olup olamayacağı hakkında yardım istiyorsanız forum kuralları gereği yardım edemiyoruz.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Anladım. Ben bilgisayara takıp .exe uzantılı dosyayı açtığımda sıkıntı olurmu ?

*başka bir bilgisayara*
Sorun olur elbette.
Sen diğer disklere kursanda oyun/program kuruluşunda sistem dosyalarının kurulduğu diskte ek çıkarimlar yapar. Bağdaştırmalar yapar. (Programdata olduğu gibi)
Yani sen oyunu hangi pcde taşınabilir diske kurduysan yalnızca o pcde her tak çıkarda çalışır.

Diğer pcler için kurulumun yapılması gerekli.
Steam epic gibi platformlarda sadece bu platformları kurup oyun klasorlerini taratman yeterli olacaktır.

burak'S

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
ya benim anlatmak istediğim ben VALORANT isimli oyunu HDD'ye kurup başka bir bilgisayarda tak çalıştır mantığı yapmak anladınızmı ? diğer bilgisayarda hiçbirşey kurmak istemiyorum

Sorun olur elbette.
Sen diğer disklere kursanda oyun/program kuruluşunda sistem dosyalarının kurulduğu diskte ek çıkarimlar yapar. Bağdaştırmalar yapar. (Programdata olduğu gibi)
Yani sen oyunu hangi pcde taşınabilir diske kurduysan yalnızca o pcde her tak çıkarda çalışır.

Diğer pcler için kurulumun yapılması gerekli.
Steam epic gibi platformlarda sadece bu platformları kurup oyun klasorlerini taratman yeterli olacaktır.
Tamamdırrr Teşekkürler Yardımın İçinnn Sağolll