Taşınabilir Harici Şarj Cihazı incelemesi

Bu konuyu okuyanlar

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
Evet arkadaşlar uzun zamandır almayı planladığım fakat bir türlü fırsat bulamadığım ürünü dün almış bulunmaktayım. Benim gibi şehir dışına sıklıkla seyahat ediyorsanız ya da dışarıda sık şekilde akıllı telefon kullanıyor ve akıllı telefonunuzun pili değiştirilemiyor ve bundan dolayı yedek pil taşıyamıyorsanız, şarjlı kılıflar telefonunuzun tüm estetiğini ve ergonomisini berbat bir hale getiriyorsa bu ürün size ilaç gibi gelecektir. Ürünün teknik özelliklerine gelecek olursak;

2600 ma lık kapasite desteği sunması
1a çıkış verebilmesi
ufak boyutlara sahip olmasının yanında oldukça hafif olması (102x23,5x23,5mm 68g.)
kaliteli ve alıcı dış gövde
yüksek parlaklığa sahip 4 adet led (el feneri olarakta kullanabiliyorsunuz ve çok başarılı)
geniş ürün desteği
Samsung Lityum Polimer pil kullanması
şarz durum göstergesi 30-50-100 (kalan pil miktarını gösteriyor)
geniş aksesuar desteği
2 yıl birebir değişim garantisi

Almış olduğum ürün GreenTech 2600mAh modeli ve 59 tl gibi uygun fiyata almanız mümkün. Ürün Iphone 5 çıkış birimini kullanan apple cihazları hariç diğer modellere destek veriyor. iPad dahil. Blackberry,Nokia,Samsung, Dijital kameralar,PSP,Mp3,Mp4 player ları da şarz edebiliyor. Üründe kullanılan malzeme oldukça kaliteli beni şaşırttı özellikle bu tarz ürün alıp bu kadar soket ve kabloyu nerede taşıyacağım derdin kurtarmak içinde oldukça yumuşak bir malzemeden yapılmış taşıma çantası var. Karanlık ortamları aydınlatmak için oldukça başarılı led fenere sahip. Kalan şarz göstergesi iyi düşünülmüş. Yüksek akım koruma desteği var bu arada ürünün.
Gelelim ürünün yeteneklerine. Ürünü ilk aldığımda tam dolum yaptım ve pili tamamen tükenmiş olan iPhone 5 ime bağladım. iPhone 5 bilmeyenler için söyleyeyim 1440 ma lık pile sahip. Ürün telefonu tam olarak şarj etti ve bir de %49 a kadar şarz etti. Tahminimce ürün daha yeni ve pil açılmadığı için 1.5 defa şarz edebildim. Arkadaşımın s3 ünü tamamen şarz etti bu arada ve cihaz pil zayıf uyarısı verdi. Ürün benim tahminlerime göre 10 defa doldur boşalt yaptıktan sonra tam kapasiteye ulaşacaktır. Yüksek çıkış gücü sayesinde adaptörle aynı şarz zaman sürelerine sahip ve cihaz telefonunuzu şarj ederken telefonu aktif halde kullansanız bile başarılı bir şekilde şarj etmeye devam ediyor. Daha önce bir kaç model denemiştim çıkışları zayıf olduğu için hem çok yavaş şarj ediyor hem de cihazı aktif kullandığınız zaman bırakın pili doldurmayı pil boşalmaya devam ediyordu. Ayrıca cihaz şarj esnasında ısınmıyor bu da önemli bir detay. Şimdi ürünün fotoğraflarıyla sizi başbaşa bırakıyorum. Başka bir donanım incelemesinde görüşmek dileğiyle esen kalın :)

mgpc4.jpg

mgpb8.jpg

mgp7r.jpg

mgp6x.jpg

mgph1.jpg

boxer39585

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tabi telefon olarak ne kullandığına bağlı ama (mesela Note 2'de 3100 mAh lik batarya var) o kapasite biraz az gibi görünüyor. Ve bir sorum olacak o cihaz ne kadar zamanda şarj oluyor?

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
cihaz 2 saatte şarj oluyor :) ayrıca note 2 3100 malık pil olabilir ama bitmeyeceği anlamına gelmiyor size neredeyse %70 doluma kadar şarj imkanı sağlayacaktır bu boyuta göre oldukça makul :)

pilger

Doçent
Reaksiyon puanı
11
kullanışlı bir cihaza benziyor acaba nerden temin edebiliriz? birde iphone ibaresinde kafam karıştı kusura bakma 4s i destekliyor mu

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
[MENTION=342677]pilger[/MENTION] destekliyor :) ben bimeksten aldım 59,90 tl 9 tl indirim çeki ve 2 tl de maxi puan verdi :)

tegenek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar ebay uzerinden ucretsiz kargo ile 12000 ma lik powerbank urunu 19 dolara aldim turkiyede fiyatlar gercekten cok yuksek iphone 4 s' i 4 kez sarj ettim 5.de yarida kaldi... bunun disinda ma cikisli bircok urun bulabilir ve ucretsiz getirtebilirsiniz...

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
Arkadaslar ebay uzerinden ucretsiz kargo ile 12000 ma lik powerbank urunu 19 dolara aldim turkiyede fiyatlar gercekten cok yuksek iphone 4 s' i 4 kez sarj ettim 5.de yarida kaldi... bunun disinda ma cikisli bircok urun bulabilir ve ucretsiz getirtebilirsiniz...

malesef ben zamanında aldım ve içinde ni ca pil var 2 ay kullanamadan pert oldu :) Bir de geç şarj ediyor ve çok ısınıyordu :)

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Energizer kullanıyorum gayet iyi oluyor bu cihazlar.

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
http://www.hepsiburada.com/liste/so...px?productId=telsarjminisony&categoryId=16113

bende bundan kullanıyorum hiç şarjı olmayan 2 telefonu %40 %45 seviyelerine kadar şarj edebilmişti :) dışarı çıkınca çok lazım olabiliyor gerçekten bu %40-50lik şarjlar çok ciddi miktarda kullanım ömrü sunabilir bize :) yani bir bakıma "hayat kurtarır" :) boşaldığında hemen dolduruyorum ve çantamda hep dolu olarak gezdiririm :) bilgisayardan 6 saatte şarj oluyor ama öyle hergün kullanmadığınız için sıkıntı olmadı daha :) Senin ki daha iyiymiş 2 saatte şarj ediyo ;)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
4400 mah megbil powerbank kullanıyorum. cihazım iphone 5. dert ortağım, can yoldaşım herşeyim:))

ysr32

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
abi 10000 mahlar ebayda 40 doalra falan onlardan alan varmı hiç?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
birisi şu soruma cevap verebilir mi: pili 10 kere doldur boşalt yaptıktan sonra oturacak gibi bir şey geçmiş yazıda. ben yeni LG 4x telefon aldım şarjı tahmin ettiğimden kısa sürede bitiyor. doldur boşalt yapınca geçiyor mu durum? ve tam boşalmadan dolduruyorum sürekli? bu zararlı mı? (sorum bu ürünle ilgili değil farkındayım ama genel bi sorunla ilgili. geçen gün de böyle bi mevzu olmuştu ama anlamadım buraya da sorayım dedim)

Bowen32

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Elektornik Marketlerde yetkilelerden ne olarak bu cihazı isteyebilirim ? 50-60 lira arasıysa alırım birde Samsung S III Mini uyumludur değil mi ve ne kadar sürede şarj eder ? Hee birde 3 defa şarj edebilirsiniz diyo 3 defa ettikten sonra çöp mü olucak bu alet

mastercete

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
usb y kablo ile note 2 telefonuma 2,5 inçlik 250 gb lık harici harddisk bağlıyorum
usb y kablonun bir ucuda pirizdeki şarj aletinde oluyor harddiske enerji sağlıyor
acaba harddisk için gerekli enerjiyi bu alet verebilirmi
bu ayın 15 inde bim de olacak
15122012185120.jpeg
y_cable_4._extra-power--male-mini-usb-to-2-male-usb.jpg

mhmtsysrt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar,

Ben 1 hafta önce arkadaşımın tavsiyesi ile taşınabilir şarj aleti almıştım ******.com dan mükemmel bir teknoloji hayatıma nasıl kolaylık sağladı anlatamam :)

mastercete

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çalıştı :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

usb y kablo ile note 2 telefonuma 2,5 inçlik 250 gb lık harici harddisk bağlıyorum
usb y kablonun bir ucuda pirizdeki şarj aletinde oluyor harddiske enerji sağlıyor
acaba harddisk için gerekli enerjiyi bu alet verebilirmi
bu ayın 15 inde bim de olacak
15122012185120.jpeg
y_cable_4._extra-power--male-mini-usb-to-2-male-usb.jpg

çalıştı :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:mrgreen:şey galaxy ace için olur mu bu şarz aleti ? haaa bir de mp4üm var onun için de ayrıca bime bir daha gelebilirmi bu ürün

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben internet üzerinden 2600mAh lık bir cihaz aldım ve note 2 kullanıyorum bu ünite telefonumu şarj etmiyor fakat samsung tab 7 tableti şarj ediyor alırken cihazın çıkış gücüne dikkat edin bence

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar ben yaklaşık 7 aydır Çin deyim ve burada bu şarj aletlerinin 11400mah gücü olanları 40-50 TL civarında. Türkiye de ki bilindiği gibi Çin malı ürünler kalitesizdir falan diyeceksiniz, fakat o kalitesizlik tamamen türk ithalatçılardan kaynaklanıyor. Bende var ve çok memnunum. Alacak olursanız önce yabancı sitelerden araştırın derim. Türkiye de ki satıcılar çok yüksek fiyat veriyorlar.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar ben yaklaşık 7 aydır Çin deyim ve burada bu şarj aletlerinin 11400mah gücü olanları 40-50 TL civarında. Türkiye de ki bilindiği gibi Çin malı ürünler kalitesizdir falan diyeceksiniz, fakat o kalitesizlik tamamen türk ithalatçılardan kaynaklanıyor. Bende var ve çok memnunum. Alacak olursanız önce yabancı sitelerden araştırın derim. Türkiye de ki satıcılar çok yüksek fiyat veriyorlar.

Erpa İletişim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
özellikle taşınabilir cihaz alırken garanti ve cell içeriklerine dikkat etmekte fayda vardır.

akilliphone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aslında tam benlik bir ürün fiyat konusunda ne kadar olduğu hakkında bilgim yok umarım ucuz ve dayanıklıdır.

Son mesajlar