Taşeron İşçiler Kadroya Alınacak Mı?

Hakan Göçmez

Asistan
Reaksiyon puanı
24
B63S.jpg

2016 yılında yapılan resmi açıklamalar ile birlikte taşeron çalışanların kadroya geçirileceğinin duyurulması taşeron işçiler için büyük bir beklenti yarattı.

Taşeron işçiler kadroya alınacak mı gibi sorular geçtiğimiz yıldan itibaren sorgulanmaya devam ederken bu konuda henüz somut bir adım atılmadı. Geçtiğimiz günlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından yapılan açıklamalar ile birlikte taşeron işçilerin kadroya geçişi konusunda güncel durum hakkında bilgiler verilirken, kadroya geçişlerde bir erteleme daha yapıldı.

Taşeron İşçilerin Durumu Referandum Sonrasına Çevrildi

Daha önce yapılan açıklamalarda en erken tarihte ilgili düzenlemenin faaliyete geçmesi adına çalışmaların yapılacağı belirtildi. Özellikle Türkiye'nin gündeminde yer alan referandum nedeniyle şu anda tüm çalışmaların referanduma yönelik yoğunlaştırdığı ve referandum sonrasında taşeron çalışanların kadroya geçişi için de gerekli çalışmaların sürdürüleceği açıklandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından yapılan bu açıklamalar ile taşeron çalışanların umudu referandum sonrasına çevrilirken kamu çalışanı reformu çerçevesinde tüm süreçlerin tamamlanacağı ve taşerona son verileceği belirtildi.

Geçtiğimiz günler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamalarda referandumun 9 Nisan tarihi itibariyle yapılabileceği belirtilmişti. Bu bakımdan taşeron işçilerin en azından 9 Nisan’a kadar önemli bir müjde duyması pek mümkün görünmüyor.