Tartışma Konusu:Korsan Oyun ve Yazılımlar Bilgisayar Ömrüne Nasıl Etki Ediyor ?

Bu konuyu okuyanlar

tah(x)sin(y)

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba arkadaşlar, öncelikle kabul edelim, Türkiyede illaki herhangi bir bilgisayarda korsan yazılım ve oyuna rastlama ihtimalimiz yüksektir -tabi zamanla azalmakta-. Ben de zamanında korsan içeriklere bulaşan biriydim fakat korsan kullanmayı bıraktıktan sonra bilgisayarımda ki sorunların %90 azaldığını gördüm ve şuan benim şahsi düşüncem korsan içeriğin bilgisayar ömrünü kısalttığı üzerine (elbette ki istisnalar vardır.)
Ya peki sizin düşünceniz nedir ?

Cruslan

Asistan
Reaksiyon puanı
91
korsan yazılımlar güncelleme almadıkları için eskiden kalan hatalar çözülmüyor yavaşlamalar hatalar oluyor veya yazılımı kırmak için gereken programlar vb. yavaşlatma ihtimali var

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Korsan içerik hayatta tavsiye etmem. Steam üzerindeki indirimler ile bence fiyatlar gayet uygun. 20 TL ye kadar alınabilecek o kadar oyun var ki anlatamam. Korsan oyunların çoğu zaten hatalı içerik oluyor bunun yanında yama yapmak gerekiyor ama kim uğraşacak? O yüzden orijinali en temizi.

Sourena

Doçent
Reaksiyon puanı
188
1600 TL'ye çalışan birisi acaba nasıl alacak o 200'TL'lik oyunları üstelik aylık 2 oyuna para versen bu adam nasıl geçinecek...Diye olaya baktığımız da korsan içerinin daha mantıklı gelmesi bilgisayarı yavaşlattığı halde...