Tarikatçı Mahsun 'New York'ta Beş Minare'

Bu konuyu okuyanlar

braveheart.fb

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
10.jpg

12.jpg

Hikayesini 11 yıl önce yazdığı “New York’ta Beş Minare” filminin hazırlıklarına başlayan Mahsun Kırmızıgül, rolüyle de kendinden çok söz ettirecek. Kırmızıgül, bu kez sakallı ve cübbeli bir tarikat mensubu olarak izleyici karşısına çıkacak.Oscar aday adayı “Takva” filmindeki zikir sahneleri, büyük ses getirmişti. Mahsun Kırmızıgül’ün yeni filmi “New York’ta Beş Minare” için çektiği benzer sahnenin de tartışma yaratması bekleniyor.

Çekimler mayısta başlıyor

* Mahsun Kırmızıgül, yeni projesi “New York’ta Beş Minare” için kolları sıvadı. Çekimlerine mayıs ayında başlanması planlanan filmin yurtdışındaki bazı sahneleri önceden çekildi ve bu sahneler birleştirilerek bir fragman oluşturuldu.
* Sinema salonlarında dönmeye başlayan fragman, görenleri şaşırttı.
Kırmızıgül, fragmanda uzun sakalı ve cübbesiyle bir tarikat mensubu portresi çiziyor. Ama şaşırtan tek karakter o değil. Haluk Bilginer de New York’ta yaşayan bir hocayı canlandırıyor.

AMERİKA’NIN HOCASI CEMAAT LİDERİ
Haluk Bilginer, fragman ve fotoğraflarda bugüne dek canlandırdıklarından çok farklı bir karakterde görülüyor. Hollywood filmlerinde ve dizilerinde yer alan, yıllarca Londra’daki tiyatro oyunlarında oynayan usta oyuncu, Kırmızıgül’ün üçüncü filminde başında takkesi, önünde seccadesi ile New York’ta bir hocayı canlandırıyor. Bir ay boyunca tekke ve cemaatleri gezip bilgi toplayan, rolü için uzattığı sakalları nedeniyle uzun zaman ortalarda görünmeyen Mahsun Kırmızıgül’ün oynadığı karakterin de çok konuşulacağı iddia ediliyor.

KİMLER OYNUYOR

Mahsun Kırmızıgül’ün yanı sıra Mustafa Sandal, Zafer Ergin, Salih Kalyon, Hüseyin Avni Danyal, Ali Sürmeli, Bora Sivri ve Murat Ünalmış rol alıyor.

FRAGMAN İNTERNETTE YOK!

Boyut Film’in yapımcısı Murat Tokat, fragmanın neden internette yayınlanmadığını açıkladı: “Mahsun Kırmızıgül’ün isteği üzerine fragmanı internet ortamına koymadık. Koymamamız iyi olmuş, çünkü merak eden sinema seyircisi, özellikle sinemalarda fragmanı soruyor. Sinemacılar ilk kez böyle bir şeyle karşılaştıklarını söylüyorlar, bu da bizleri mutlu etti. Bu film, uluslararası bir film olacak.”

Haber Buraya kısaltılarak konulmuştur.Tamamı için TIKLAYIN>>>

BigBangTheory

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Evet Avatar ' dan önce vermişlerdi fragmanını.Ne yalan söyleyeyim fragmanı çok hoşuma gitti.Çok yere dokunan bir film geliyor demedi demeyin.

gezegen

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
Mahsun konuları iyi seçiyor bıraz uçlarda dolansada ama illa ben yönetecem diye rezil ediyor

ibrhma

Müdavim
Reaksiyon puanı
10
Çok merak ediyorum bu filmi...Merakla bekliyorum...

QaFeİN

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
Sevmiyorum Bu Adama Medaya İşlerini Fazla Şişiriyor:sneaky2:

maiwesiyah

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
takva filmi çok güzeldi
bakalım bu nasıl

Miroğlu

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
Helal olsun güzel olacağa benziyor...

braveheart.fb

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
KAZUYA seni tebrik ediyorum. Haberde "Fragman internete yok" denmişti.nete çok aramama rağmende bulamamıştım.

Tekrar tebrikler...

onursevim

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
62
Muhsun KIRMIZIGÜL iyi filmler yapıyor Hakkını vermek lazım... Mustafa SANDAL da fragmandakine bakılırsa iyi seçim gibi gözüküyor. Merakla bekliyorum filmi

ReasTa

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Fragmanı izlemeden önce güzel bi film olmaz diye düşünüyodum ama fragmandan anladığım kadarıyla harika bi film miş :rolleyes: