Tarihi Proje Görkemli Bir Törenle Açıldı...

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Tarihi Proje Görkemli Bir Törenle Açıldı

BJK Fulya Süleyman Seba Kompleksi’nin açılışı görkemli bir törenle yapıldı. Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül'ün de katıldığı açılış töreninde tarihi anlar yaşandı.

Başkanımız Yıldırım Demirören ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz, davetlileri kapıda karşıladı. Onursal Başkanımız Süleyman Seba, davetlilerin alkışları eşliğinde salona girdi. Başkanımız Yıldırım Demirören ile TBMM Eski Başkanlarından Hikmet Çetin'in eşliğinde salona giren Süleyman Seba, ayakta alkışlandı.

Spor, sanat, siyaset dünyasından bir çok tanınmış isim açılışa katıldı. Davete katılanlar arasında; Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Devlet Bakanı Egemen Bağış, 8. Cumhurbaşkanımız Turgut Özal'ın eşi Semra Özal, Galatasaray Başkanı Adnan Polat, Koç Holding Onursal Başkanı Rahmi Koç, İşadamı Şadan Kalkavan, Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal, sanatçılar Orhan Gencebay, Yılmaz Erdoğan, Zafer Algöz ve Tarık Ünlüoğlu gibi isimler de yer aldı.

Teknik Direktörümüz Mustafa Denizli ve futbolcularımız İbrahim Üzülmez, Nobre, İbrahim Toraman, Rüştü Reçber, Holosko, Sivok, Ekrem Dağ, Erkan Zengin, Bobo, Zapotocny ile Uğur İnceman da açılışa katılanlar arasında yer alıyor. Basketbol, Voleybol, Bedensel Engelliler takımlarımızın oyuncuları ile teknik kadroları da açılışa katıldı.

AÇILIŞI ORHAN ERTANHAN SUNDU

Kompleksin açılış töreni Orhan Ertenhan'ın sunumu ile 18.50'de başladı. Ertanhan, kısa sunumunun ardından "Cumhuriyetimizin kurucusu En Büyük Beşiktaşlı Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarıyla, ebediyete intikal etmiş tüm Beşiktaşlıların anısına saygı duruşuna ve İstiklal Marşı'na davet ediyorum" diyerek konuşmasını tamamladı. Ertenhan'ın sunumu sırasında Atatürk'ün fotoğrafı ve Beşiktaş arması ekranda belirdi ve davetliler alkışlarıyla salonu adeta inletti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından 'Yüzyılın Hikayesi' isimli Beşiktaş tarihinden fotoğraflarla süslenmiş görsel bir şov ekrana geldi. Davetliler 7 dakikalık bu görsel şov sırasında sık sık alkışladı. Ardından Fulya Projesi'nin tarihçesi anlatıldı ve BJK Fulya Süleyman Seba Kompleksi ile ilgili film gösterimi yapıldı.

YAŞAR AŞÇIOĞLU KONUŞTU

Aşçıoğlu İnşaatYönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu, yaptığı konuşmada Beşiktaş'a böyle büyük bir proje kazandırmanın gururunu yaşadığını ifade etti. Aşçıoğlu, konuşmasının sonunda projede çalışan bir grup personeli sahnenin önüne davet etti ve konuklar projenin gerçekleştirilmesinde önemli katkıları olan görünmez kahramanları alkışlarıyla onurlandırdı.

BAŞKANIMIZ YILDIRIM DEMİRÖREN'İN AÇIKLAMALARI

Başkanımız Yıldırım Demirören, alkışlar eşliğinde kürsüye gelerek şu konuşmayı yaptı:
"Hoş geldiniz,
Bugün çok önemli bir gün,
Beşiktaş için yeni bir çağın başladığı gün,
106 yıllık tarihimizde, son 50 yıldır hayalini kurduğumuz bir resme dokunduğumuz gün,
İçinde Hakkı Yeten’in, Mehmet Üstünkaya’nın, Süleyman Seba’nın, Serdar Bilgili’nin olduğu ve etraflarında bu proje için emeği geçen sayısız dostumuzun yer aldığı bir resim bu dokunduğumuz.
Bu resimdeki başkanlardan Hakkı Yeten sayesinde arazimizi kiraladık, Mehmet Üstünkaya döneminde altyapı sistemini oluşturup, kapalı spor salonu yaptık, Süleyman Seba döneminde arazinin tapusunu aldık ve kamp tesisi inşa ettik, Serdar Biligili döneminde kompleksin planlamasını yaptık.
Öyle bir resim ki bu gördüğümüz, Beşiktaşlı olmanın gerektirdiği bir terbiyeyle, ödenmesi şart olan bir vefa borcunu ifade ediyor benim için.
Beşiktaşın bu değerli başkanlarının uğruna emek verdiği bu dev projenin açılışını yapma gururunu da ben ve yönetim kurulu arkadaşlarım birlikte yaşıyoruz.

Değerli misafirler,
Bugün sizlere Beşiktaş Kulübü adına büyük bir emeğin gururunu paylaşmak için bir aradayız.
Burada geleceğe dair yeni bir öykü yazmaya başlıyoruz. Yeni bir çağa başlayan Beşiktaş’ın bu yeni ve heyecan veren başlangıcında, bizimle birlikte olan siz değerli dostlarımıza teşekkür ediyorum.

Hep birlikte Türk spor dünyasında çok uzun ve meşakatli bir yolda yürüyoruz. Gün geçtikçe ve yol aldıkça daha da anlamlı projelere kucak açıyor, kulüp olarak dünya kulüpleri seviyesinde adımlar atıyoruz.
Beşiktaş olarak bu yolda dikkatli ve ciddi adımlar atarken hedefimiz daima Türk sporu adına kolektif bir başarının hamlelerini de yapmak iyi örnekler ortaya koymak oluyor.

Biliyorum ki tarihe baktığımızda rehberimiz çok. 1903 yılında kulübümüzün ilk kurucularından ‘Bir gün her ligde, tesislerden altyapıya, A takımdan, amatör branşlara kadar her konuda dünya kulüpleri ile mücadele edeceğimiz’ düşüncesiyle ve vizyonuyla yola çıkmışlardı.

Nitekim 106 yıllık tarihimizdeki kahramanlık ve başarı dolu hikayelerimizle, dik duruşumuzla ve birçok konuda ilklerin kulübü olmamızla bugünlere geldik. Her yaptığımız bizler için olduğu kadar inanıyorum ki tüm Türk sporu için de çok önemli kilometre taşları oldu.
Beşiktaşımız'a gönül veren çok değerli dostlarımızla birlikte, bugünlere gelebilmek için çok zorlu yollardan geçtik. Aslında hepimiz hem Cumhuriyetle büyüyen nesilleriz, hem de genç Cumhuriyetimizden daha köklü bir tarihin çocukları, emanetçisi ve emekçileriyiz.
Türkiyemizin 100 yıla yakındır tarihinde yaşanan büyük savaşlar, ekonomik buhranlar sonrasında gelen kalkınma hamleleri, sosyal devrimler, toplumsal değişimlerin hepsinde bizde bu ülkeyle birlikte tarih sayfalarındaki yerimizi aldık.

5 nesildir çok önemli dönüşüm ve değişimlerin tanığı olduk. Beşiktaş kulübü olarak bugün geçtiğimiz onca sınavdan sonra sizlerin karşısına gönül rahatlığıyla çıkıp şunu söyleyebiliyorum; Türkiye sporda çok güçlü bir ülke ve biz de bu güçlü ülkenin en önemli değerlerinden biriyiz.

Ülkemizin lider spor kulüplerinden birinin yöneticileri olarak, işimize olan aşkımız ve spora olan saygımızla yaptıklarımızı hiçbir zaman yeterli bulunmuyor ve küresel marka olmanın vizyonuyla, Türk sporu çin önemli yatırımlara imza atmaya devam ediyoruz.”

SÜLEYMAN SEBA ALKIŞLAR EŞLİĞİNDE KONUŞTU

Başkanımız Yıldırım Demirören'in ardından kürsüye davet edilen Onursal Başkanımız Süleyman Seba, davetlilerin ayakta alkışlarıyla kürsüye çıktı. Uzun süre salonda alkış kesilmezken, Süleyman Seba'nın konuşması sırasında da sık sık alkışlar yükseldi. Seba, şu konuşmayı yaptı:
"Saygıdeğer misafirlerimiz, Sevgili Beşiktaşlılar; tesisleşmeye başladığımız günlerde nasıl zorluklarla geçtiğimizi, nasıl sıkıntılar çektiğimizi yeniden anlatmaya gerek duymuyorum. Çünkü hepiniz çok iyi biliyorsunuz ne kadar meşaket çekilse de Beşiktaş için kazanılan bu muhteşem eserler bütün sıkıntılar helal ettiriyor ve gurur veriyor. Dönemlerimdeki Yönetim Kurulu akadaşlarımın ve üst düzey bürokratlarmızın desteği ile bu emeği büyüttük ve bu günlere geldik. Burada emeği geçenlere, bu eserin ortaya çıkartılmasına vesile olanlara yönetim kurulu arkadaşlarıma ve başkanlara teşekkürü bir borç biliyorum. Bu kompleksimizin Beşiktaş'a hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum."

BAKAN EGEMEN BAĞIŞ'TAN ÖVGÜ

Açılışa katılan Devlet Bakanı Egemen Bağış, kürsüde konuşma yaptı. Bağış, "Ben Fenerbahçe taraftarıyım, ama Beşiktaş'la gurur duyuyorum. AB Projesi nasıl bizleri birleştiriyorsa bugün bu salonda Beşiktaş'ın da bizleri birleştirdiğini görüyor ve bundan mutluluk duyuyorum" diye konuştu.

BAŞBAKAN ERDOĞAN'DAN MESAJ

Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan, içten selamlarını gönderdi ve mesajı kürsüden okundu.

CUMHURBAŞKANI GÜL AÇILIŞA KATILDI

Daha sonra Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül, Başbakanımız Yıldırım Demirören tarafından karşılandı. Gül'ün salona girişi sırasında davetliler ayağa kalkarak Cumhurbaşkanı'nı uzun süre alkışladı.
Kürsüde bir konuşma yapan Sayın Cumhurbaşkanı, Mısır Devlet Başkanı ile yapılan görüşmenin arasında fırsat bulup açılışa katılabildiğini belirtti.Gül, "Bu tesisin görüntülerini gazetelerde görüyordum. Böyle büyük bir görkemi, bu kadar görkemli olduğunu insan bizzat görünce daha çok fark ediyor. Çok geniş imkanları olan büyük bir kompleks burası. Tüm bu gördüğümüz bu güzel binaların yapılmasında emeği geçenleri, herkesi, Beşiktaş spor kulübünün çok değerli başkanı, yakın arkadaşları, daha önceki ve daha sonraki hizmetleri olan herkese çok teşekkür ediyorum ve tebrik ediyorum" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül, projeye Onursal Başkanımız Süleyman Seba'nın isminin verilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve bu tesisin diğer kulüplere örnek olmasını temenni etti.

AÇILIŞ PASTASI KESİLDİ

Fulya projesine emeği geçenlere plaketlerini Başkanımız Yıldırım Demirören takdim etti. Ardından da kompleksin mini bir kopyası olan açılış pastası Onursal Başkanımız Süleyman Seba, Başkanımız Yıldırım Demirören, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın eşi Semra Özal, Devlet Bakanı Eğemen Bağış, TBMM Eski Başkanlarından Hikmet Çetin, Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal ve Demirören Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören'in de aralarında bulunduğu kompleksin bugünlere gelmesinde emeği geçenlerle birlikte kesildi. Pasta kesiminin ardından Anadolu Ateşi'nin davul şovuyla açılış töreni sona erdi.

Yönetim Kurulu Üyelerimiz, internet sitemize BJK Fulya Süleyman Seba Kompleksi'nin açılışı ile ilgili şunları söylediler:

İkinci Başkanımız Ertuğrul Kumcuoğlu:
"Bundan bir süre önce Boğaz vapurlarından birisiyle Eminönü'nden Kanlıca'ya eve gidiyorduk eşimle birlikte... Eşim Fulya'da yükselen iki binaya baktı, 'Bu binalar ne kadar güzel, daha önce hiç dikkatimi çekmemişti' dedi. 'Bunlar Beşiktaş'ın Fulya Süleyman Seba Tesisleri'nin kuleleri' dedim. Hayret etti. Onun gibi pek çok kimse, özellikle Beşiktaşlı olmakla gurur ve övünç duyan taraftarlarımız bu kulelerin farkında olmayabilirler, ama bu kompleks sadece Beşiktaş tarihinin değil Türk Spor Tarihi'nin ilginç eserlerinden birisi olarak her zaman takdirle anılacağını umduğum yapılardır. Bu büyüklükte, bu çapta, bu modernlikte yapılar kompleksi ilk defa Beşiktaşımız'a nasip olmaktadır. Tabii başlangıçtan bu yana bu eserin ortaya çıkartılması kolay olmamıştır. Hele İstanbul gibi bir yerde, yapıların büyük bir çoğunluğunun ruhsatsız olduğu bilinen bir metropolde bu büyüklükte ruhsatlı bina inşaa edip sonuçlandırabilmenin güçlüklerini bina yapanlar ve yaptıranlar gayet yakından bilir. Bütün bu zorluklara rağmen bu eser ortaya çıkmıştır. Başlangıçtan beri söylediğim gibi, sadece Beşiktaş tarihini değil, Türk Spor Tarihi açısından bu büyük eserinin ortaya çıkmasında emeği, alın teri, göz nuru, fikri ve medeni mesaisi olan herkesi candan kutluyorum ve bu eserin tüm Beşiktaşlılar'a hayırlı uğurlu olmasını diliyorum."

İcra Kurulu Başkanı ve Genel Sekreter Kenan Öner:
"Bugün tüm Beşiktaş Camiası'nın muhteşem bir onur duyduğu, gurur duyduğu bir günü yaşıyorum. Tabiri caizse sözün bittiği bir yerdeyiz. Böyle bir tesise kavuşmanın ayrıcalığı Beşiktaş'ta bir kez daha kendisini gösterdi. Bir marka olmanın bir Avrupa takımı olmanın ayrıcalığını, bu tesisleşme ile bir kez daha simgelemiş oluyoruz. Böyle bir tesise kavuşan Beşiktaşımız'da bugünün yöneticisi olarak bulunmanın ve bu olayda bir omuz vermenin ayrıca kişisel onurunu ve şerefini yaşıyorum; sonsuz mutluluk duyuyorum. Bütün Beşiktaş Camiası'na, Beşiktaşımız'a hayırlı uğurlu olsun."

Asbaşkan - İcra Kurulu Üyesi, Mali İşler Sorumlusu, Sayman Üyemiz Ertunç Soğancıoğlu:
"Hem Mali Komisyon'da, hem de Yönetim Kurulu'nda olan bir insan olarak Beşiktaş'a böyle projelerde katkımız olduğu için mutlu oluyorum. Buradaki en büyük unsur Başkan'ın cesareti. Bu işe her türlü zorluğa rağmen başlama gücü. Bize sadece ona destek vermek kaldı. Burada Başkan'ın cesareti ve girimşimciliğini kutlamak gerekiyor. Çünkü bu proje başladığı zaman biz Sayın İlhan Durusoy'la müteahhitin nasıl bitirip bitirmeyeceği konusunda hesaplamalar ve tartışmalar yaptık. O dönemde konjonktürl olarak Türkiye ekonomisinde özellikle gayrımenkul piyasasında yaşanan olumlu gelişmeler bu projenin aksamadan tamamlanmasına yol açtı. Burada müteahhiti kutlamak gerekiyor. Başlangıçta çok cesur bir şekilde yola çıktı. Bu projeyi bitirdi, artı biz pazarlama politikamız gereği önce kiracıları bulduk, sonra inşaatı şekillendirdik. Bu da bugün ülkemizde ve tüm dünyada yaşanan kriz döneminde Beşiktaş'ın ekonomik yönden güçlü ve piyasada bilinen kiracılara sahip olmasına neden oldu. Acıbadem, Real, Medyamarkt, Aşçıoğlu, otopark gibi kiralardan gelen 14 milyon dolar düzeyindeki bir gelir ve özellikle sportif başarıya bağlı olmayan bu gelir Beşiktaş'ın geleceğinde çok önemli bir unsur olacak. Bu yönetimin ve her yönetimin görevi Beşiktaş'a gelir getirecek projeler oluşturmak. Bundan sonraki hedef BJK İnönü Stadı'nı bir an önce başlayıp bu projeden daha fazla geliş yaratan bir spor kompleksi yaratmak. Burada artık taraftarlarımızdan bütün Beşitaş Camiası'ndan destek bekliyoruz. Eleştiriler her zaman olabilir ama yıkıcı değil, yol gösterici eleştirilere her zaman açığız. Burada bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bütün Beşiktaşlılar'ın Onur duyacağı bir proje."

Asbaşkan - İcra Kurulu Üyesi, Hukuk İşleri ve Derneklerden Sorumlu Üyemiz Levent Erdoğan:
"Bugün açılışı kısmet olan bu büyük eser, Beşiktaş adına hem maddi hem manevi olarak çok güzel bir yapıttır. Biz bu eserimizle tekrar ediyorum ki hem Türk futbolu adına hem Beşiktaşımız adına gurur duyuyoruz. Bütün Camiamız'a hayırlı uğurlu olsun"

Asbaşkan - İcra Kurulu Üyesi, Jimnastik ve Atletizm Şubeleri'nden Sorumlu Üyemiz Behçet Ümitlen:
"Ben 1988 yılından bu yana bu projenin içinde hissediyorum kendimi. Rahmetli Şan Ökten'in isminin bulunduğu tesislerin açılışında Merhum Cumhurbaşkanımız Turgut Özal, bu bölümün de Beşiktaşlılar'a 50 yıllık zaman süresi için verilmesini emretmişti. Daha sonra Sayın Onursal Başkanmız Süleyman Seba, büyük bir cesaretle burasının tapusunu alaraktan bugün Sayın Başkanımız Yıldırım Demirören'e nasip olan bu güzel kompleksin yapımının açılışında olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Gönül ister ki, tüm Beşiktaşlılar bu güzel kompleksi yakınen görüp kafalarındaki tüm olumsuzlukları atmaları, daha olumlu şekilde Beşiktaşımız'a katkı sağlamalarını gönülden arzu ederim."

Alt Yapı'dan Sorumlu Üyemiz Halim Aydın:
"Bugün burada Beşiktaş bir tarih yazıyor. Buraya gelen Beşiktaşlılar da tarihe şahit oluyor diye düşünüyorum. Global krizin olduğu dünyamızda en önce etkilenen sektörlerden birisi futbol olacağına göre, futbol kulüplerinin bu tür projelere önem vermeleri gerekir. Çünkü bu krizden dolayı futbol kulüpleri sponsorların d bilet satışlarında kombinelerde, tüm gelirlerinde büyük ölçüde gerilemeler olacaktır. Evet, bu şekilde projeler geliştiremezlerse kulüplerin çok zor günler yaşayacağını, kulüplerin hayatta kalma savaşında çok zorlanacaklarını düşünüyorum. Bu bağlamda Beşiktaş, hep ilklerin takımı olduğu için bugün de bir ilke imza atıyor. Umarım bundan sonra Beşiktaş'ın yüz yıllık tarihine etki edecek bu projenin hayırlı olmasını diliyorum."

Tesisler, Bedensel Engelliler ve Güreş Şubeleri'nden Sorumlu Üyemiz Hüseyin Yücel:
"Proje Beşiktaş'ın gelmiş geçmiş en büyük ve en güzel projesidir. Projede katkısı bulunan başta Başkan ve Yönetim Kurullları ile tüm komitelerini kutluyorum. Bu Beşiktaş'ın geleceği ve dünya kulübü olmanın ilk adımlarıdır. İnşallah bundan sonra da bu projeler ve yenilikler devam edecektir. Tüm Camiamız'a hayırlı olsun."

Yatırımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz İlhan Durusoy:
"Bugün tabii Beşiktaş için önemli bir gün. Benim için de önemli bir gün. Çünkü çok büyük bir projeyi uzun çabalarla kazanılmış bir arsanın zeminine imar çırartıp, inşaatını yapmak ve neticesinde açılışını bugün yapmak benim için güzel bir sonuç. Beşiktaş için hayırlı olacağına inanıyorum. Projenin başından itibaren doğru hedefler koyduk. O doğru hedeflere doğru da büyük çabalarla mutlu sona eriştik. Vicdanen çok rahatım. Her ne kadar bazı çevrelerde asılsız haberler ve yanlış bilgilendirmeler olsa da bu Beşiktaş için çok kısa zamanda gerçekleştirilmiş ve de finansmana çok büyük katkılar sağlayacak bir proje oldu. Büyük kulüpler her sene futbolun dışındaki yaptığı faaliyetler dolayısıyla açık veriyorlar. Biz bu açığı kapatmak için gayrımenkul yatırımı yaptık. Bu açığı kapatmak büyük için büyük bir gayret sarf etmiş olduk ve de zannediyorum herkese önderlik ettik. Diğer kulüplerin de aynı yoldan yürümelerini tavsiye ederim. Beşiktaş'ın zaman içinde finansal gücü artacağından sportif başarıların da daha kolay geleceğine inanıyoruz. Büyük Beşiktaş Camiası'na ve de bu projede katkısı bulunan herkese hayırlı olsun. Projede katkısı olanlara da minnetlerimizi sunarız."

Voleybol, Hentbol, Kürek ve Boks Şubeleri'nden Sorumlu Üyemiz Bülent Deriş:
"7'den 70'e 20 milyon Beşiktaşlı'nın hepsinin emeği olan böyle güzel, tarihi bir projede bizlerin de Yönetim Kurulu olarak son imzayı atmış olmasından onur ve gurur duyduk. İnşallah önümüzdeki yıllarda yapılacak olan büyük projelere imza atmaya devam ederiz. Öncelikle stat projesi ve etrafında yapılacak düzenlemeler hayata geçer. Bu projeye de imza atmak bize onur verir. Beşiktaş, 106 yıllık tarihi ile her zaman ilklerin kulübü olmuş, Fulya ile de bir ilki gerçekleştirmiştir. Projede emeği geçen herkese minnettarız. Bu proje Beşiktaş'ın kendi ayaklarının üzerinde durabileceğinin bir kanıtıdır. Tüm Beşiktaş Camiası'na hayırlı olsun."

Satranç ve Spor Okulları'ndan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Nedim Sarsmaz:
"Bir Beşiktaşlı olarak büyük kıvanç duyuyorum. Böyle bir eseri gerçekleştirmek ve açmak bize nasip oldu. O bakımdan ayrıca kıvanç duyuyorum. Böyle bir estetik bakımdan da çok ileri formda olan bir projeyi gerçekleştirmek Beşiktaş Camiası adına çok büyük bir olay. Yaklaşık olarak Beşiktaş'a 14 milyon dolar her yıl gelir gelecek. Beşiktaş'ın finans bakımından büyük bir eksiği giderilmiş olacak. Camiamız'a hayırlı uğurlu olsun. Böyle tesislerin sayısını çoğaltmak dileğiyle."

Pazarlama ve Kartal Yuvası'ndan Sorumlu Üyemiz Hakan Aksoy:
"Beşiktaş bu projeyle bir kat daha büyüdü. Bunu herkesin görmesi ve kabul etmesi lazım. Zaten gelecek dönemlerde buranın ne demek olduğunu herkes çok daha iyi anlayacak. Sadece kısa ve öz olarak söyleyebilirm ki, geleceğin mirası yapıldı. İnşallah daha devamı gelir daha güzel olur."

Masa Tenisi, Briç ve Dış İlişkiler'den Sorumlu Üyemiz Mario Berk:
"Çok uzun yıllardır bütün yönetimlerin uğraştığı bir projeyi tamamlamak bizim yönetimimize nasip oldu. Çok önemli bir proje. Böylesine önemli projeyi Camiamız'la paylaştığımız için mutluyuz."

KAYNAK

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
Bu gibi gelişmelerin öncüsü Aziz Yıldırım oldu ve BJK baya bi geç kalmıştı çok iyi oldu..Fiziki alt yapı sahadaki başarıya da yansır bir şekilde.

hakki900

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bu proje aziz yıldırım oyuncaklarıyla oynarken 1950 de baba hakkı döneminde ortaya atılmışı türk sporunun en büyük gayrimenkul yatırımıdır fulya

antilove

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
vay anasına
bu bina kaç katlı öyle yaaaaa

serin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ben GS taraftarıyım Hayırlı olsun güzel günler getirsin yeni yeriniz

venselos

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Helal olsun Beşiktaşıma gurulandım bayağı. Yarın bi önünden geçim bakim nasıl olmuş. Hayırlısıyla bir de şu tüpçü başkandan kurtulsaydık.

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
bu proje aziz yıldırım oyuncaklarıyla oynarken 1950 de baba hakkı döneminde ortaya atılmışı türk sporunun en büyük gayrimenkul yatırımıdır fulya

Daha vahim ozaman adamlar bizden sonra başlamış bizden önce bitirmiş büyük projelerini..

neyse bu sadece küçük bir ayrıntı hayırlı olsun Karakartalıma Ve Türkiye me

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Hayırlısı olsun vallahi.