Tarihi davada 14. duruşma

deatmania

Rektör
"Futbolda şike" iddiaları üzerine aralarında Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da bulunduğu 10'u tutuklu 93 sanık açılan davanın 14. duruşması görülmeye başlandı.Özel yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nce görülen duruşmaya aralarında Aziz Yıldırım ve Olgun Peker'in bulunduğu 10 tutuklu sanık katıldı. Tutuksuz sanıklardan ise Şekip Mosturoğlu, Ömer Ülkü, Serkan Acar, Abdullah Başak ve Cemil Turan de aralarında bulunduğu çok sayıda sanık duruşmada hazır bulundu.

TANIKLAR DİNLENİYOR

Mahkeme Başkanı tanıkların dinlenilmesine devam edeceğini belirtti. Başkan Ekinci, tanık TFF'de hukuk müşaviri olarak çalışan avukat Ergin Akçay kürsüye çağrıldı.

Menajerlik sınavına ilişkin bildiklerini anlatan tanık Akçay, "20 sorudan 15 soru bize FIFA'dan geldi. Fax yoluyla gelen 15 soruyu avukat arkadaşım Levent Polat tercümeye gönderdi. 15 soru tercümeden geldikten sonra biz de kalan 5 soruyu hazırladık" dedi.

Akçay, sınavdan sonra FIFA'dan gelen 15 sorudan 12'sine doğru 3'üne ise yanlış cevap veren çok sayıda kişinin olması ve yanlış cevapların ise birbirine çok benzer olması nedeniyle savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını belirtti.

F.BAHÇELİ YÖNETİCİLER ADLİYEDE

Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'nde görülen futbolda şike iddialarına yönelik davanın duruşmasına Fenerbahçeli yöneticiler de katıldı. Adliyeye gelen yöneticiler arasında Ünal Uzun, Nihat Özdağı, Murat Özaydınlı, Mithat Yenigün, Ali Koç ve Nihat Özdemir yer aldı. Yöneticiler, adliye girişlerinde herhangi bir açıklama yapmadı.

DEMİRÖREN İFADE VERDİ

Şike davasında TFF Başkanı Yıldırım Demirören tanık olarak ifade verdi. Demirören, davanın görüldüğü Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na garajdan girerek duruşma salonuna çıktı. TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in, ifadesi sona erdi.

Demirören, transfer şikesi idddialarına ilişkin olarak, "Tayfur Havutçu alınacak futbolcuları seçerek transfer komitesine bildirir. Onlar görüşmeyi belli bir noktaya getirerek yönetim kuruluna bildirip transfer çalışmaları başlar. Transfer Komitesi transfer konusunda tamamen yetkilidir. Başkanın tek başına bunlarla ilgilenmesi mümkün değildir. Ancak son noktada müdahale ederiz" dedi. Demirören, İbrahim Akın'ın transfer komitesinin belirlediği 7-8 kişilik listede yer aldığını ancak Akın'ın sosyal hayatının takıma uygun olmaması nedeniyle onay vermediğini söyledi.

"İBRAHİM AKIN TRANSFERİNE KARŞI ÇIKTIM"

Demirören, "Yönetim Kurulu'na İbrahim Akın dışında 7-8 oyuncu daha bildirilmişti ve şahsım olarak İbrahim Akın'ın transferine performans ve sosyal yaşamından dolayı karşı çıktım. İbrahim Akın konusunu maçtan önce mi sonra mı yönetimde konuştuk, hatırlamıyorum. Babamın sağlık sorunlarından ötürü yönetim toplantılarına pek katılmıyordum" diye konuştu.

Yıldırım Demirören tanık ifadesinin tamamlamasının ardından duruşma salonundan ayrıldı. Özel Yetkili 16. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mehmet Ekinci'nin odasının bulunduğu 3. kata çıktı. Duruşmaya ara verilmesinin artdından Başkan Ekinci de odasına gelerek Demirören'le görüştü.

TAHLİYE TALEPLERİ BUGÜN ALINIYOR

Öte yandan Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, tahliye taleplerinin bugün alınmasına karar verdi.Lig tv
 

Son mesajlar

Üst