Soru Tarayıcılara kredi kartı kaydetmek

Bu konuyu okuyanlar

Bayırdır

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Selamlar, ben tarayıcıma kredi kartı kaydedicem ama aklıma şu soru takıldı. Daha önce de böyle bi konu açmıştım cevap gelmedi. Eğer kredi kartı kaydedersem her tıkladığım şeyi o karttan çeker diye korkuyorum. Mesela başka bir karttan ödemek istediğimizi veya istemediğimizi sorar mı?

42545

Doçent
Reaksiyon puanı
241
Şahsen ben güvenmiyorum. Safari hariç. Oldu da virüs bulaşsa hacker tüm bilgilerime sahip olabilir. İşin korkunç tarafı bazı işlemlerde telefon sms onayı olmuyor. Safari hariç çünkü safaridekiler aslında Apple kimliğe kayıtlı. Her defasında ise şüfre veya kimlik doğrulaması istiyor. Diğerleri tek tıkla oluyor.

Bayırdır

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Şahsen ben güvenmiyorum. Safari hariç. Oldu da virüs bulaşsa hacker tüm bilgilerime sahip olabilir. İşin korkunç tarafı bazı işlemlerde telefon sms onayı olmuyor. Safari hariç çünkü safaridekiler aslında Apple kimliğe kayıtlı. Her defasında ise şüfre veya kimlik doğrulaması istiyor. Diğerleri tek tıkla oluyor.
Hocam o riski alacağım ama sorduğum sorunun cevabı ne olur?

Bayırdır

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Her tıkladığınız şeyi cekmez güvenlik kodu gelir mobil bankacılığına örnek veriyorum iş cep ona bildiririm gelir kod onu girmeden satış işlemi gerçekleşmez die biliyorm.
Hocam ben onu demek istememiştim. Yani ben satın almak istesem ve tıklasam direk o karttan mı çeker yoksa başka karttan çekip çekmemek istediğimi sorar mı?

42545

Doçent
Reaksiyon puanı
241
Hocam o riski alacağım ama sorduğum sorunun cevabı ne olur?
Her tıkladığınız şeyi cekmez güvenlik kodu gelir mobil bankacılığına örnek veriyorum iş cep ona bildiririm gelir kod onu girmeden satış işlemi gerçekleşmez die biliyorm.
Tamam. Doğru. elbette işlemi siz yapıyorsanız tıklamanız ile sadece gerekli kutular otomatik dolar. Tek yaptığı bilgi çekmek. İşlem yapmaz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Pardon. Mesajı yazdım ama gönderilmemiş. Hatırladım, uygulama çökmüştü. Neyse.