Taraftarı ve okuyucuyu kandırmayın

Bu konuyu okuyanlar

Link

Profesör
Emektar
2007-06-29_sch.jpg


Bugün yayınlanan Fotomaç gazetesi, manşetinden duyurduğu haberinde şahsımın dünyanın en büyük golcüsü olarak nitelediği Shevchenko'nun peşinde olduğumu yazmaktadır. Haberde Fenerbahçe yönetimi olarak, bir bankadan 30 milyon Euro'luk bir teminat mektubu aldığımız da ayrıca belirtilmektedir. Baştan sona en ufak bir doğruluk payı bulunmayan bu haberle ilgili, Fenerbahçe Spor Kulübü başkanı olarak ne bu futbolcunun peşindeyim, ne de yönetimimiz 30 milyon Euro'luk teminat mektubu almıştır. Telaffuz edilen rakamların YTL karşılığı akıl almaz boyutlarda ve çok abartılıdır. Bu tarz haberler bir gazetede yer aldıktan sonra doğruluğu araştırılmadan diğer gazeteler de bu haberleri peş peşe kullanmaktadır. Artık gazetecilik mesleğindeki doğru haberi okuyucusuna ulaştırma kurallarını hiçe sayan bu tür gazete ve gazetecilerin basın ahlak kurallarını hatırlamalarını ve haberlerini de bu kurallar çercevesinde yazmaları gerekmektedir.

Bu tarz haberler kamuoyunu yanıltmaktan başka bir işe yaramamaktadır. Yalan habercilik yaparak, her gün bir oyuncuyu kulübümüze alan, bir diğerini satan mantaliteye bir son verilmeli, masa başı habercilikten vazgeçilmelidir.

Taraftarlarımızın kulübümüzün resmi internet sitesinde yer almadıkça bu tür haberlere itibar etmemelerini bir kez daha önemle rica ediyorum.


Aziz Yıldırım
Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı

http://www.fenerbahce.org/detay.asp?ContentID=7899
 

SDN Son Haberler

Son mesajlar

Üst