Tamı tamına 8 gündür sigara içmiyorum

Bu konuyu okuyanlar

Whynot01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Evet forum tamı tamına 8 gün oldu . Suda 40 saniyede tıkanıp kalan ben 2 dk boyunca nefesimi tutabildim . Ani inmeler oluyor . Deli gibi iştahlandım ama deli gibide spor yapıyorum . Beni motive edecek ve işime yarayacak şeyler söyler misiniz içmeyim şu mereti ?
(Yaş 16 , tam 1 senedir içiyorum 7 aydır düzenli . )

Ademdmrrrr

Asistan
Reaksiyon puanı
246
images.png

İnternetten buldum. Yanlış ise linç etmeyin.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Yaşasın bıraktım! > nefes alışverişim düzeldi > bazen aklıma geliyor ama onun yerine bir uğraş buldum > işe yaramadı yine istiyor > neyse canım da sıkkın bir tane yakayım.

%90 bırakanların sonu, uğraş filan boş dirayetinin sağlam olmadı gerek. Hele ki arkadaş ortamında sigara içenler varsa işin zor, Allah kolaylık versin :)

Whynot01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Neden sigaraya başladın? 1 sene önce ne olduda başladın yani...
1 yıl önce akran baskısı falan vardı üstümde içmemekte ısrarciydim . 15 tatildi amcamin yanında çalışıyordum bir adam uzun parlement uzattı yak dedi yakmadım sonra akşam eve döndüğümde icicem lan dedim bir paket kisa chester aldım ve yaktım ilk içmemde 12 tane içtim. Sonra ramazana kadar 3 4 defa içtim ramazanda içime çekmeyi öğrendim yaz boyunca içtim yeni okul senesinde bıraktım . Sonrasında reddedildim ve 8 ay boyunca sigaranin dibine vurdum . Bu ayın başından beri içmiyorum neden derseniz tatileydim havuz falan derken 3 4 gün içmedim sonra bugün de neden içeyim ki dedim kendimce ve baktım ki tam 8 gündür sigara içmiyo muşum '
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yaşasın bıraktım! > nefes alışverişim düzeldi > bazen aklıma geliyor ama onun yerine bir uğraş buldum > işe yaramadı yine istiyor > neyse canım da sıkkın bir tane yakayım.

%90 bırakanların sonu, uğraş filan boş dirayetinin sağlam olmadı gerek. Hele ki arkadaş ortamında sigara içenler varsa işin zor, Allah kolaylık versin :)
Ben sevdiğim kızı bıraktım bu hayatta , tam 25 kilo verdim 4 ayda . Sigarayı neden birakamayim efendim.

ALLAH şifa versin İNŞALLAH
Sağolun ?

Büyük başarı...aynen devam
Teşekkür ederim

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
1 yıl önce akran baskısı falan vardı üstümde içmemekte ısrarciydim . 15 tatildi amcamin yanında çalışıyordum bir adam uzun parlement uzattı yak dedi yakmadım sonra akşam eve döndüğümde icicem lan dedim bir paket kisa chester aldım ve yaktım ilk içmemde 12 tane içtim. Sonra ramazana kadar 3 4 defa içtim ramazanda içime çekmeyi öğrendim yaz boyunca içtim yeni okul senesinde bıraktım . Sonrasında reddedildim ve 8 ay boyunca sigaranin dibine vurdum . Bu ayın başından beri içmiyorum neden derseniz tatileydim havuz falan derken 3 4 gün içmedim sonra bugün de neden içeyim ki dedim kendimce ve baktım ki tam 8 gündür sigara içmiyo muşum '

Ben sevdiğim kızı bıraktım bu hayatta , tam 25 kilo verdim 4 ayda . Sigarayı neden birakamayim efendim.
Diyorum ya dirayetliysen ne güzel tabii ki bırak.

023

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,603
ben 2008'den beri içmiyorum.

Whynot01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Vayyy reddedilme öyküsünü dinlemek istiyorum. Nasıl gerçekleşti.

Sana sigarayı yeniden içiren ben olucam arkadaş.
Hocam 25 kilo verdim işte yeni sene başına herkes bana hayran kaldı tanıyan tanımayan . Aynaya baktığımda da giderim olduğunu bende anladım sonra sınıfta bir kız vardı kültürlü güzel ve zengin tam istediğim gibiydi . Yazdım konuştuk bana iltifatlar yağdı bendende ona iltifatlar derken çıkma teklifi ettim ve reddetti. Sonrasında sevgilu yaptı ayrıldı bidaha konuştum bidaha reddetti . 3. Defada ise günde 5 6 saat konuştuğumuz oldu ve bu sefer oldu dedim bidaha tekliftekli ettim yine reddetti . Bende diğer flörtlerimi reddettim bu arada ondan sonra kızın fotosunu açıp sigara içmeler falan ooooof. Bu kadardi işte . Temiz aile çocuğu ben 1 yılda kendimi harcamıştım.

Depreştirme çocuğun acısınııı. Efkar yan tesir eder :)
Hhhhahahaa dayanmay devamm

ben 2008'den beri içmiyorum.
Tebrikler

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,987
Hocam 25 kilo verdim işte yeni sene başına herkes bana hayran kaldı tanıyan tanımayan . Aynaya baktığımda da giderim olduğunu bende anladım sonra sınıfta bir kız vardı kültürlü güzel ve zengin tam istediğim gibiydi . Yazdım konuştuk bana iltifatlar yağdı bendende ona iltifatlar derken çıkma teklifi ettim ve reddetti. Sonrasında sevgilu yaptı ayrıldı bidaha konuştum bidaha reddetti . 3. Defada ise günde 5 6 saat konuştuğumuz oldu ve bu sefer oldu dedim bidaha tekliftekli ettim yine reddetti . Bende diğer flörtlerimi reddettim bu arada ondan sonra kızın fotosunu açıp sigara içmeler falan ooooof. Bu kadardi işte . Temiz aile çocuğu ben 1 yılda kendimi harcamıştım.

Hhhhahahaa dayanmay devamm

Tebrikler
3 defa reddedilme he? Ya abi ne yapmışsın? Kızı Kaçıraydın en son teklifi yapmadan.

Vereyimmi abime sigara?

Sigara içmeyen adamım sigara yakmak istedim senin öyküne göre. Çok yaklaşmıştın hedefe beee

Reaksiyon puanı
5,172
Evet forum tamı tamına 8 gün oldu . Suda 40 saniyede tıkanıp kalan ben 2 dk boyunca nefesimi tutabildim . Ani inmeler oluyor . Deli gibi iştahlandım ama deli gibide spor yapıyorum . Beni motive edecek ve işime yarayacak şeyler söyler misiniz içmeyim şu mereti ?
(Yaş 16 , tam 1 senedir içiyorum 7 aydır düzenli . )
Hiç sigara içmedim ancak çevremde sigarayı bırakan pek çok insan oldu.

Açıkcası senin en büyük avantajın sigarayı bırakmak isteyen çoğunluk gibi en az 20 yıl sigara içmemiş olman. Bu senin artın ve kanındaki nikotin vs oranı pek çok kiliye göre saha az. Bu yüzden ben senin tek seferde sigarayı bırakabileceğinden eminim ancak tek seferde bırakamazsan bile asla pes etme. Sürekli dene sigarayı bırakmayı. Eğer kendini kaybedipte sigara yaksan bile aklında hep sigarayı yeniden bırakmak olsun.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Er geç insanlar bunu bırakıyor. Sen ne mutlu erkenden bırakmışsın. Kararlı ol. Başaracağım de ve bırak şunu.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Altta linkini verdiğim uygulamayı veya benzerini telefonunuza kurun, motivasyon verir.

Şu tarz bilgiler motivasyon veriyor :) Zamanında denemiştim ama fazla sürmedi, yine de sigarasız geçen süre boyunca neler olduğunu öğrenmek insana iyi geliyor.

Screenshot_5.jpg

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Bırak şunu derken "Sigarayı içmemeyi bırakmalısın" demek istiyor arkadaşımız Bence.
Madem ki bu zararlıysa bu ot olarak bize filizleniyooor, topragın içinde. Eeeğğ? Topragın içinde. Madem ki bu haramsa Allah-u Teâlâ onun gücü kudreti yok mu bunu kurutmaya, bunu yok etmeye? ?

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Allen carl yöntemi türkçe olarak "bırakmak istiyorum" adlı 1 saatlik filmi izleyebilirsin. Dünyanın en iyi tekniklerinden biridir. Sigarayı bırakmak kadar tekrar başlamamak ta önemli bu yüzden sigaranın bilinç altındaki yanlış sabitlerini yıkmak gerekiyor. Bende içiyorum kısa zaman içerisinde bırakacağım.

Reaksiyon puanı
3,027
Tebrik ederim, devam ettirmek için kendini zorla. Büyük iyilik yapıyorsun kendine.

Allen carl yöntemi türkçe olarak "bırakmak istiyorum" adlı 1 saatlik filmi izleyebilirsin. Dünyanın en iyi tekniklerinden biridir. Sigarayı bırakmak kadar tekrar başlamamak ta önemli bu yüzden sigaranın bilinç altındaki yanlış sabitlerini yıkmak gerekiyor. Bende içiyorum kısa zaman içerisinde bırakacağım.
Kral neden şimdi başlamıyorsun, şimdi kalkıp masandaki paketi at camdan aşağı. Her içtiğinde başa dönüyorsun.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,987
Madem ki bu zararlıysa bu ot olarak bize filizleniyooor, topragın içinde. Eeeğğ? Topragın içinde. Madem ki bu haramsa Allah-u Teâlâ onun gücü kudreti yok mu bunu kurutmaya, bunu yok etmeye? ?
Adam doğru konuşuyor.

Benim dedem vardı 90 yaşı aşkın dünyasını değişti.
En ağır sigarayı hüpletiyordu hemde. Biraz dağlık yerde yaşıyordu ama yaşlılıktan öldü adam sigaradan değil.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Adam doğru konuşuyor.

Benim dedem vardı 90 yaşı aşkın dünyasını değişti.
En ağır sigarayı hüpletiyordu hemde. Biraz dağlık yerde yaşıyordu ama yaşlılıktan öldü adam sigaradan değil.
Adıyaman tütününün yoğun ve haşmetli dumanından bıyığı sararmış nice dayılar var, onlar şimdiye ölmez miydi? ?

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
o foka başladığımda 12-13 yaşlarında idim bende 9 ay önce bırakabildim,(Yaş 47 bu arada)uykum daha derin ve sıkıntısız olmaya sağlığım şu kötü günlerde daha düzgün gitmeye gece yatağa baş koyduğumda daha rahat uyku ve kalitesi yediğim yemekler lezetli geldi kilolu idim 118 kg kadar vurdum bisiklet aldım onunla işe gidip geldim şimdi 90 kilodayım,yaşam kalitem arttı.
Evet bazen arada bir vuruyor ama sakız en iyi çözüm oldu bana (=

Son düzenleme:

Andromedavor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,339
Tam tamına 9 ay oldu içmeyeli. Bir daha asla içmem ama bazen özlemiyorum desem yalan olur. Bu arada 9 ayda 7 kilo almışım.

Whynot01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Evse e sigara var ama onu içsem mi içmesem mi kararsizim

Son mesajlar