Taksiler için “vergisiz akaryakıt"

Bu konuyu okuyanlar

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı önlemler kapsamında taşıma kapasitesi büyük oranda düşürülen taşımacı esnafı için "vergisiz akaryakıt" desteği talebinde bulundu.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Kovid bittikten sonra isyan ederler, biz böyle iyiydik diye.. Eğer talep kabul görürse tabii ki.

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Kovid bittikten sonra isyan ederler, biz böyle iyiydik diye.. Eğer talep kabul görürse tabii ki.
Neyi ne yapacaklarını şaşırdılar valla ya ben okumaya yetişemiyorum artık millet bir şey değiştirmeye iyi yetişiyor.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Bu olayları bir fırsatları ranta çevirmeye çalışanlar ile karşı karşıyayız.. Kovid'i bahane edip fırsatçılar ortada oldukça biz bir ülke olamayız..

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Bu olayları bir fırsatları ranta çevirmeye çalışanlar ile karşı karşıyayız.. Kovid'i bahane edip fırsatçılar ortada oldukça biz bir ülke olamayız..
Abi en büyük örneği benim durumum virüsü bahane etti iş veren ve artık işsizim :)

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Taksicilerin plakalar trilyarlık olmuş zaten normal durumlarda parayı çuvalı ile götürüyorlar. Ülkemize UBER'in gelmeside engellendi. Taksi sahipleride biraz fedakarlık edip cepten yesin bence herşeyi devletten beklemesinler. ( Taksi ve plaka sahipleri gene kolay yolu seçip şöförlerini cezalandırır )

Ama bu ÖTV ve KDV konusunda mesela Belediye araçlarına indirim olabilir bu zor günlerde yarı doluluk ve çok sık sefer yaptıkları için. Aynı şekilde çiftçiler tarlasını ekecek sürecek olan insanlar içinde ÖTV sıfır kampanyası olabilir.

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Taksicilerin plakalar trilyarlık olmuş zaten normal durumlarda parayı çuvalı ile götürüyorlar. Ülkemize UBER'in gelmeside engellendi. Taksi sahipleride biraz fedakarlık edip cepten yesin bence herşeyi devletten beklemesinler. ( Taksi ve plaka sahipleri gene kolay yolu seçip şöförlerini cezalandırır )

Ama bu ÖTV ve KDV konusunda mesela Belediye araçlarına indirim olabilir bu zor günlerde yarı doluluk ve çok sık sefer yaptıkları için. Aynı şekilde çiftçiler tarlasını ekecek sürecek olan insanlar içinde ÖTV sıfır kampanyası olabilir.

Şimdi şöyle tek bununla bitmiyor. çok geçmişe değil darbe gecesine gidelim. O gece yaptıkları terbiyesizlikleri nasıl unutuyoruz ki bunları yapanlarda onlardı. Bence iyilikten ziyade yaptırım uygulanmalı. 5 dakika bile sürmeyen yol için 100 lira isteyip başka yere gitmem diyen taksicileri nasıl unutuyorsunuz. Gerçekten UBER çıktığına öyle sevinmiştim ki iyi oldu bunlara dedim ki yine olsa yine derim. Terbiyesiz, fırsatçılar.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Şimdi şöyle tek bununla bitmiyor. çok geçmişe değil darbe gecesine gidelim. O gece yaptıkları terbiyesizlikleri nasıl unutuyoruz ki bunları yapanlarda onlardı. Bence iyilikten ziyade yaptırım uygulanmalı. 5 dakika bile sürmeyen yol için 100 lira isteyip başka yere gitmem diyen taksicileri nasıl unutuyorsunuz. Gerçekten UBER çıktığına öyle sevinmiştim ki iyi oldu bunlara dedim ki yine olsa yine derim. Terbiyesiz, fırsatçılar.
Turistlere tacizden tut. Faiş fiyat çekenlere. Aynı şekilde çoğu durumda kendi halkını dolandırmaya çalışanlar dolu. Taksici esnafına bence gereğinden fazla yüz verilip sırtları sıvazlanıyor. Yeni taksi plakası satışı yapmıyorlar plakaları oturduğu yerden değerleniyor adamların. En kötü 1 plaka satsalar 3 yıl çalışmadan durabilir onlar. UBER'in önü kesilmeside bence çok kötü oldu rekabet ile hiç yoktan şartları iyileşir ve arabalarını yenileyip şöför kalitesini arttırdılar. Gene tek el oldular. Birde ÖTV siz benzin istiyorlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Birde İstanbul Havalimanı patlaması zamanımıydı Vodofone arena'daki terör saldırısı sonrasıymıydı aynı şekilde herkese faiş fiyat çekip insanları taşımıştılar. O zamanda hiçbir yaptırım flan olmadı kapandı gitti o konuda.

• Kızgın
Reactions: BHA