System servi̇ce excepti̇on mavi̇ ekran hatasi

Bu konuyu okuyanlar

Ertuğrul Damar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Uzun zamandır "system service exception" bu hatayı alıyorum ne zaman oyun oynasam bişey yapsam genellikle bu hatadan dolayı kapatılıyor nedeni nedir ve aşırı sinir bozucu bir şey şimdiden yardım için teşekkürler

Son düzenleme:

Scalh

Doçent
Reaksiyon puanı
273
C:/Windows/minidump klasörünü sıkıştırıp yollayabilir misiniz?

Ertuğrul Damar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
C:/Windows/minidump klasörünü sıkıştırıp yollayabilir misiniz?

Yüklerken bu hata ile karşılaştım gece de yüklemeyi denemiştim ama olmadı
asfsfa.png

Scalh

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Hocam aynı dosyayı attınız.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Hocam attığınız dosyayı inceledim. Donanım arızası olarak gözüküyor. İlk olarak varsa BIOS güncellemesi yapın. Daha sonra Windows'u ve sürücüleri güncelleyin. Yine olmadıysa mekanik bir sıkıntı vardır servise vermeniz gerekebilir.

Son düzenleme:

Scalh

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Estağfurullah hocam, bu arada; ekran kartı, RAM ve/ya sabit sürücüden kaynaklanıyor olabilir. Hepsini test etmenizde fayda var. Belki işlemci yuvasına tam oturmamış olabilir. Ona da bir bakın.

Ertuğrul Damar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Estağfurullah hocam, bu arada; ekran kartı, RAM ve/ya sabit sürücüden kaynaklanıyor olabilir. Hepsini test etmenizde fayda var. Belki işlemci yuvasına tam oturmamış olabilir. Ona da bir bakın.
laptop kullanıyorum içini açıp bakacağım buda 2.hatanın dmp si

Son düzenleme:

Scalh

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Dosya çok büyük. Yazılımın açması uzun sürecek gibi. Bitirince haberdar ederim.

Scalh

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Bunda da kernel hatası var. Hocam yüksek ihtimalle bir sürücü uyumsuzluk sorunu çıkarıyor. Dediğim gibi bütün sürücülerinizi güncelleyin. Özellikle ekran kartı ve chipset sürücülerini. Varsa BIOS güncellemesi yapın. Olmadı RAM'leri test edin, hatta çıkarın metal yerlerini bildiğimiz silgiyle silip geri takın.

Sanırım 64 bit Windows 8 yüklü. Bazı sistemlerde sürücü sorunu çıkarabiliyor. Yukarıdaki çözümlerin hiçbiri işe yaramazsa Windows 7 veya 10 yüklemeyi deneyin. Kolay gelsin.

Son düzenleme:

Ertuğrul Damar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bunda da kernel hatası var. Hocam yüksek ihtimalle bir sürücü uyumsuzluk sorunu çıkarıyor. Dediğim gibi bütün sürücülerinizi güncelleyin. Özellikle ekran kartı ve chipset sürücülerini. Varsa BIOS güncellemesi yapın. Olmadı RAM'leri test edin, hatta çıkarın metal yerlerini bildiğimiz silgiyle silip geri takın.

Sanırım 64 bit Windows 8 yüklü. Bazı sistemlerde sürücü sorunu çıkarabiliyor. Yukarıdaki çözümlerin hiçbiri işe yaramazsa Windows 7 veya 10 yüklemeyi deneyin. Kolay gelsin.
Laptopta windows 10 var ama 7 ye döneceğim galiba yardımlarınız için teşekkür ederim dediklerinizi tek tek deneyeceğim

Ertuğrul Damar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4

bir program ile sürücüleri güncelledim internette bulamamıştım ama program yaptı normalde çoktan mavi ekran hatası almam lazımdı ama galiba düzeldi herşey için teşekkür ederim :)

Scalh

Doçent
Reaksiyon puanı
273
IObit Driver Booster tavsiyemdir. Sorun yaşarsınız özel mesaj atmaktan çekinmeyin. Geçmiş olsun :)