Switch taktım internet yok yardım edin :D

Mevlüt Aydemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar benim huawei modemim var interneti düz bağlarsam yani bilgisayarla modemi internet var.Ama switch takıp çoğaltırsam internet gelmiyor elimde 3 tane switch var denedim yine aynı ama modemin ışıkları hepsi yanıyor yardımlarınızı bekliyorum.

Omerov

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
53
Switchinizi nasıl bagliyorsunuz hem modeme hem bilgisayara kablolari kontrol ettinizmi

Mevlüt Aydemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
modemden gelen kabloyu switch e takıp oradan başka bir kablo ile bilgisayara bağlıyrum internet yok diyor ve kasanın arkasında kablo girişinde ışık az yanıyor.(modemi switch e taktığımda internet switce gidiyor)

honline

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Switch adaptörlümü, adaptörünü taktınmı

Mevlüt Aydemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
adaptörlü ve taktım
switch deki ışıklar yanıyor

Omerov

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
53
Modemin ethernet cıkıslarının hepsi calişiyormu kabloyu direk pc ye takarak test edin, aynı yöntemle kabloyu kablo baslıklarını test edin,modemle switch arasındaki adsl kabloyu değiştirip deneyin,bir de internet sınırlı baglantı oluyor değilmi yoksa kablo hiç takılmamıs gibi mi gorunuyor ağ baglantılarında

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Modemden çıkan ethernet kablosunu switch'in 1 numaralı portuna olmaz 2 numaralı portuna takın. Bilgisayara girecek olan ethernet kablosunuda 3 4 5 (kaçtane varsa herhangi birine) numaralardan birine takın

Mevlüt Aydemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1-modemin çıkışları sağlam
2-kabloyu direk taktığım zaman internet var
3-modem ile switch arasındaki kabluyu değiştirdim yine aynı
4-sınırlı gibi hata veriyor (internete erişilemiyor hatası)

Omerov

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
53
Switchleri baska bir yerde farkli bir modemde baska bilgisayarlarda denedinizmi daha önce

Mevlüt Aydemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet denedim çalışıyor

-Kısaca olayı anlatayım-
ben okuduğumdan dolayı evde değildim babam internet yok diye switch deki ve modemdeki kabloların yerlerini değiştirmiş o günden beri internet yok

Omerov

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
53
Switchden gelen kabloyu taktıgınız zaman sağ alt kısımdaki ağ baglantısının ekran görüntüsünü ata bilirmisiniz bir de pc ye eğer manuel ip yada dns verilmişse otomatik yapın

Omerov

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
53
Bir temassızlık olmalı bir yerlerde garip bi durum birazda pc ye manuel ip vermeyi deneyin

Mevlüt Aydemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
modeme reset attım alahha çok şükür oldu 2 gündür uğraşıyordum yinede yardımlarınız için teşekkürler.
(Hiç aklıma gelmezdi reset ten olacağı) :D:D