Suya düşen telefonlara mucize çözüm...

Bu konuyu okuyanlar

Jengar

Profesör
96779.jpg

Cep telefonunuz suya mı düştü ? "Eyvah!" demeden önce bu haberi okuyun..
Tuvalete ya da suya düşen elektronik cihazı yeniden çalıştırma alternatiflerine bir yenisi daha eklendi.

Cep telefonunuz suya ya da daha kötüsü tuvalete düşse ne yapardınız? Birçoğumuz ilk şaşkınlığı atlattıktan sonra, telefonun değerine ve düştüğü suyun temizliğine göre değişen düşünme süresinde elimizi telefonun bulunduğu yere uzatırız.

Telefonu sulu ortamdan çekip aldıktan sonra sıra ilk müdahaleyi yapmaya gelir. Kot pantolonumuzla silmek, bataryasını çıkarıp içindeki suyu boşaltmak ya da evdeysek saç kurutma makinası ile kurulamak ilk akla gelen çözümlerdir. Bu durumlarda, bir nevi çok kan kaybetmiş hastaya benzeyen cep telefonu, ilk müdahale yapıldıktan sonra yeniden aktif hale getirilmeye çalışıldığında çoğu zaman bizi hayal kırıklığına uğratır.

WASHINGTON POST YAZARINDAN MACGYVER ÇÖZÜMÜ

Böyle bir olayla karşılaşanWashington Post yazarlarından Ernesto Londoño olayın çözümü için evlerimizde sıkça başvurduğumuz bir yöntemi kullanmış. Özellikle nemli ortamlarda tuz gibi gıdaların nemini almak için kullandığımız pirinç, bu olayda kurtarıcı rolü oynamış.

Tuvalete düşen BlackBerry cihazını çıkarıp yaklaşık yarım saat saç kurutma makinası ile kurutan yazar, daha sonra cihazı içi pirinç dolu kavanoza koyarak sabaha kadar burada tutmuş. Sabaha kadar bu şekilde tutulan telefon, sabah olduğunda yeniden çalışmaya başlamış.

Pirincin nemi çekme özelliğinden faydalanan Londono, bu tür pratik buluşları ile bildiğimiz MacGyver hatırlatıyor. Bu yöntemin, nem oranı az olan bir ortamda yapılması daha sağlıklı sonuç veriyor.
link: http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=251977
 

El Padrino

Dekan
Emektar
gzl bilgi sagol...

Arkadasımın cep telefonu gece denize düşmüştü...6600(daha yeni çıkmıstı o aralar herkes deli oluodu tabi ;D )

Kimsenin yemedi denize gece atlayıp telefonu almak...Telefonda gecenin karanlıgında denizin dibine gömüldü :'( yazık oldu...çok üzülmüştüm :'(
 

ozgurx

Öğrenci
güzel bi yöntem ama ben sallayarak düzeltmiştim.

yarım litre su yemişti benimki nokia 5110'du.. :D
ilk başta garip şekiller görmeye başladım (o zaman su girdiğini bilmiyordum) ulan dedim operator logosu herhalde :)

sonra altında da cadde sokak yazan yere Araba yazmaya başladı
sonradan çaktım davayı sabaha kadar salladım durdum sürekli
su çıktı çıktıkça salladım azimle ... duvar delermiş hesabı :D
 
Teorik olarak doğru. İlk yapılması gereken şey pili çıkartmak. Ya bu arada bizim bi tuzlukta genellikle tuzdan çok pirinç var. Ne kadar nemliyse artık ev...
 

SDN Son Haberler

Son mesajlar

Üst