Suudi Arabistandan iPhone , iPad Getirmek

drjacob

Profesör
Arkadaşlar yakın bir süre içinde bir arkadaşım gidecek oradan iPhone getirmesini istedim ama sorun şu kendisinede alacak oradan bir cihaz getirirse herhangi bir sorun çıkar mı ? iPhone , iPad ve Macbook Pro'dan bir 'er adet getirse gümrükte bir sıkıntı olur mu ?

AkçakocaLı

Profesör
Bu işlemlerde sınır var 5 diye hatırlıyorum belki biraz daha fazladır. Daha fazla sayıda elektronik cihaz ticarete giriyor.Yolcu sadece 1 pasaporta 2 yılda 1 cihaz kaydettirebiliyor. Diğer cihazlar kayıtsız oluyor. Ona göre hareket edin. Tabi arabistana yalnız gitmiyorsa orası ayrı...

AkçakocaLı

Profesör
7 tane İphone 6 . 5-6 kişi toplamda o kadar getirdi aynı gruptan.
5 6 kişi o kadar İphone u kayıt ettirerek rahat getirir. 1 kişi 4 5 tane getirir fakat 1 ini kayıt eder. O bile sıkıntı çıkartabilir . Amerikadan bi tanıdığım her gelişinde 5 6 iphone getiriyordu. Kayıtsız satıyordu.

Aedon

Profesör
Telefon getirmede sıkıntı olmaz ben 4 adet getirdim problem olmadı atın çantanıza geçin ama aynı pasaporta 2 adet kayıt hakkı var diye biliyorum

Ahmethz

Rektör
Onursal Üye
dikkat edin çok çakma oluyor arabistanda iphone alacağım derken iphon almayın paranızdan olmayın.