Sürücüye Arabasının Yarı Fiyatı Sigorta Çıkardılar

Bu konuyu okuyanlar

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,303
trafik_sigortasi_kokten_degisiyor_h3362.jpg

Kullanmış olduğumuz otomobiller için zorunlu trafik sigortası fiyatlarındaki düzenlemelerle birlikte oluşan zamlar sürücüleri isyan ettirdi. Yozgat'ta bir vatandaş ise 5 bin TL'ye aldığı otomobili sigorta yaptırmak isteyince karşılaştığı rakamla şok oldu. Aracı 5 bin TL'ye alan vatandaş sigorta için neredeyse aracın yarı fiyatı olan 2 bin TL istenmesi üzerine büyük bir şaşkınlık yaşadı.

Akif Kocaoğlu ismindeki vatandaş 5 bin TL ödeyerek 1991 model ikinci el bir araç satın aldı. Buraya kadar normal olan durum Kocaoğlu'nun aracını sigortalatmaya götürdüğünde anormal bir boyut kazandı. 5 bin TL'lik aracı sigortalatmak için gittiği sigorta acentesi Kocaoğlu'na 2 bin TL'lik bir fiyat çıkardı.

Yaklaşık olarak aracın yarı fiyatına denk gelen sigorta bedelini gören Kocaoğlu ise şunları ifade etti: “Aracıma trafik sigortası yaptırmak için sigorta acentelerine gittiğimde bin 500 liradan başlayıp 2 bin liraya kadar sigorta çıkardılar. Aracımın fiyatı 5 bin lira sigorta fiyatı ise yaklaşık yarısını tutuyor. 1991 model aracı 5 bin liraya zor aldım, 2 bin lira trafik sigortasını nasıl ödeyeceğim bilmiyorum. Arabayı yeni aldığım için bir ay müddet var ne yapacağımı şaşırdım

Sigorta masrafından dolayı vatandaşlar artık alım satım yapmaktan kaçınıyor. Ben yeni aldığım bir arabaya neden fazla fiyat çıkartılıyor bir türlü anlamıyorum. Sigorta şirketleri herhalde vatandaşın yeni bir araç almasını istemiyor” dedi.

:: Kullanmış olduğunuz aracın Zorunlu Trafik Sigortası ne kadar?

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,303
2015 Model Fiat Punto : 375 TL (Edirne)

alpacino_34

Müdavim
Reaksiyon puanı
495
Tek sigortayla bitse iyi, Alıyosun Vergisi boru gibi Benzin zaten uçmuş gidiyo Sıfır araç alacaksın
Yok Ötv Yok Kdv Sanki saray alıyoruz Sürücüler isyan etmesinde Kim etsin