Sürücü ve Güncelleme Sorunları

Bu konuyu okuyanlar

Sametaygormez

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
yeni aldığım bilgisayara Windows 10 format attırdım driver booser 5 ile ekran kartı hariç tüm sürücüleri güncelledim ekran kartı sürücüsü güncellenirken hata veriyor
aygıt yöneticisinden kontol ettiğimde ekran kartımı (gtx 1060) görmediğini farkettım bunun için geforce experience inirdim güncelleştirmeleri kontrol et dediğimde nvidia game ready diye bir şey inirmek gerek olduğunu gördüm yaklaşık 400mb indirme yaptıktan sonra kurmaya çalışırken hata verdiğini farkettim facebook'ta sordum bana Windows'unu güncelle dediler bende Windows'un yeni sürümünü ayarlar - güncelleştirme ve güvenlikten indirdim bana bilgisayarı yeniden başlatmam gerektiğini söyledi ve bende öyle yaptım yeniden başatılırken " inaccessible_boot_device" hatası aldım
çok kısa bir araştırmadan sonra tek çözümün bilgisayarı sıfırlamak olduğunu öğrendim ve verilerimi koruyarak bilgisayarı sıfırladım

şimdi ise tekrar aygıt yöneticisinden güncelleme denedim başarısız
Ayarlar - güncelleştirme ve güvenlikten tekrar güncellemeleri indirmeyi deniyorum ve şu hatalarla karşilaşiyorum
NVIDIA - Display - 9/16/2017 12:00:00 AM - 22.21.13.8569
NVIDIA - Display - 12/29/2016 12:00:00 AM - 21.21.13.7653
Security Update for Windows 10 for x64-based Systems (KB3172729)

bilgisayardan pek anlamam bilenler yardımcı olursa sevinirim yazım ve imla hatalarım için özür dilerim
sistemim : i5 7400 , galax gtx 1060 ve haliyle korsan Windows 10 pro 64bit
IMG_20171102_080616.jpg
Ekran Alıntısı2.PNG

Reaksiyon puanı
34
Cihaz boot edilemedi yani yüklenilemedi hatası vermiş. Sıfırladığın halde hala aynı hata devam ediyor ise gerekli ve önemli olan programlarını harici bir ssd'ye veya usb'ye felan at sonra bilgisayarını tamamen sıfırla dosyları koru felan deme.

Sametaygormez

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bilgisayarı ilk açtığımda internete bağlanamadığı için konu açmıştım orda bilgisayarı sıfırla demişlerdi bende verileri tamamen temizleyerek sıfırlama yaptım sonra sürücüleri güncellerken inaccessible_boot_device hatası alınca tekrar sıfırlama yaptım bir daha sıfırlama yapmak istemiyorum açıkçası :)

Reaksiyon puanı
34
O zaman format at istersen bütün sorunlar kökten çözülsün :) ya da denetim masası>programlar kısmında ekran kartının programları olması lazım zaten logosundan anlarsın onları kaldır tekrar kurmayı dene :)

Sametaygormez

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
denetim masasında program kaldır kısmında ekran kartı ile alakalı programlar yok
--- Gönderi Güncellendi ---
şuan bu güncellemeler iniyor şayet yine yeniden başlatırken hata verir veya hata vermese bile ekran kartını okumazsa bir bilgisayarcıya götürürüm inşallah o zamana kadar bi çözüm bulunabilir

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    423.1 KB · Görüntüleme: 654
Reaksiyon puanı
34
Tam emin değilim ama bende bir sorun yaşadığım zaman güncelleme gelince alıyordum ve düzeliyordu inşallah seninki de düzelir :)

Kaan Sarı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben 1 hafta önce bir msı laptop aldım içinde gtx 1070 var ve onu kullanamıyom.Ekran kartı aygıt yöneticisinde gözükmüyordu bende internetten geforca girip indirmeyi denenidim her seferinde bu nvidia grafik sürücüsü windowsun bu sürümüyle uyumlu değidir yazıyor acil yardım pls.Senle aynı problemi yaşıyom laptoba 11.000tl verdim ve orjinal lisanslı kurdum windows 10 pro yu.

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Merhabalar,
sorun Windows'un korsan olmasından kaynaklanıyor. Zira güncelleştirmeleri yapacakken, sistemde bir farklılık olduğu algılanıp hata veriyor. 30-50 TL arası OEM key alarak, temiz bir Windows 10 kurulumu sonrasında etkinleştirebilir, sorunsuz güncelleyebilirsiniz...

İyi Forumlar...

Kaan Sarı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar,
sorun Windows'un korsan olmasından kaynaklanıyor. Zira güncelleştirmeleri yapacakken, sistemde bir farklılık olduğu algılanıp hata veriyor. 30-50 TL arası OEM key alarak, temiz bir Windows 10 kurulumu sonrasında etkinleştirebilir, sorunsuz güncelleyebilirsiniz...

İyi Forumlar...
Benim windowsum orijinal windows 10 pro ama aynı sıkıntıları yaşıyorum