Sürücü Güncelledik Oyunlar Açılmamaya Başladı.

Bu konuyu okuyanlar

Wisp.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Öncelikle merhaba. i5 7200 işlemcili ve 2 ekran kartlı (1.si Intel HD Graphics 620, 2.si Nvidia GTX940MX) bir laptopum var. Gta V oynuyordum ve 1 gün sonra oyunu tekrar açtığımda rockstar sembolü dahi gelemeden errorsuz crash yemeye başladı. Bununla alakalı bazı çözümler denedim (windows update güncellemesi, settings ile alakalı ayar, rockstar gamesi silip yeniden yüklemek ve directx güncellemesi falan filan) ve birazı yaradı yani oyuna girdi ama oyun gene tamamen açılmadı, loading ekranında takılı kaldı ve oyunu tam ekran yaparken veya alt tab yaparken crash yedi. Bende bu sefer ekran kartının sürücüsünü güncelleyeyim dedim (nvidia olanı). Sürücüyü en yeni sürüme güncelledim, loading ekranını geçti offline açıldı fakat hareket edince crash yedi, son deneyişimde de offline açıldı sonra online girmeyi denedim mavi ekrana biraz benzer bir ekran geldi bidaha da açılmadı. Ayrıca bu sürücüyle sadece Gta V değil diğer oyunlarda açılmamaya başladı. Bu seferde sürücüyü kendisine uygun sürücüye güncelleyeyim dedim, internetten baktım devid.info diye bir siteye ekran kartının kimliğini girerek kendisine uygun sürücüyü bulup güncelledim, bu seferde önceki durumla aynı olarak gta dışındaki oyunlar açılmamaya başladı ne yapmalıyım? (cahilliğimden ötürü affedin buraya da yeniyim)
Teşekkürler.

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Neden direkt nVidia'dan indirmek varken başka başka sitelere girdiniz ki? Buradan kendi bilgisayarınız için uygun sürücüyü indirebilirsiniz. Çok büyük ihtimalle sorun çözülecektir.

Wisp.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
kendi orijinal sitesinden en son sürümü denedik fakat olmadı diye belirtmiştim ama problem değil bidaha deneriz, gene olmayacak

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
kendi orijinal sitesinden en son sürümü denedik fakat olmadı diye belirtmiştim ama problem değil bidaha deneriz, gene olmayacak
Orijinal siteden indirdiğinize dair hiçbir şey yazmıyor. nVidia olanı güncelledik demişsiniz ama sürücünün kaynağını belirtmemişsiniz. Genel olarak insanlar otomatik driver yükleyici gibi şeyler kullandıklarından böyle sorunlar oluyor o amaçla yazdım.

Wisp.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
evet o açıdan haklısınız özür dilerim fakat en yeni sürücüyü nvidianın kendi sitesinden indirmiştik

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
evet o açıdan haklısınız özür dilerim fakat en yeni sürücüyü nvidianın kendi sitesinden indirmiştik
Bu durumda aklıma pek bir şey gelmiyor maalesef. Denediğiniz oyunlar kapandığında herhangi bir hata kodu veriyor mu?
Edit: GTA dışındakilerden bahsediyorum.

The Punisher

Doçent
Reaksiyon puanı
606

DDU ile ekran kartı sürücünüzü silip tekrar yüklemeniz gerek, galiba diğer sürücüleriniz de güncel değil, en iyisi format atıp bütün her şeyinizi güncelleyin.

Wisp.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Evet, örneğin rocket league çalıştırmayı denedim 64 bit dx11 cooked bölümü geliyor yanıt vermiyor diyor, sonrasında ise rocket league çalışmayı durdurdu lütfen microsoft durumu windowsa reportlarken bekleyin diyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

DDU ile ekran kartı sürücünüzü silip tekrar yüklemeniz gerek, galiba diğer sürücüleriniz de güncel değil, en iyisi format atıp bütün her şeyinizi güncelleyin.
peki nvidia grafik sürücüsü yazan yeri denetim masasından kaldırıp kursam sorun olur mu yoksa ddu şart mı

The Punisher

Doçent
Reaksiyon puanı
606
Evet, örneğin rocket league çalıştırmayı denedim 64 bit dx11 cooked bölümü geliyor yanıt vermiyor diyor, sonrasında ise rocket league çalışmayı durdurdu lütfen microsoft durumu windowsa reportlarken bekleyin diyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

peki nvidia grafik sürücüsü yazan yeri denetim masasından kaldırıp kursam sorun olur mu yoksa ddu şart mı

Yanlış ekran kartı kurmuş olabilirsin denetim masasından silersen kalıntılarını bırakmış olursun sağlıklı olmaz.

Wisp.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
tamam teşekkür ediyorum inşallah olur özür dileyerek soruyorum fakat bu DDU yu nasıl kullanacağız mesela bir video interneti falan kapatın safe mode'da açın bilgisayarı diyor da nasıl yapacağım?

The Punisher

Doçent
Reaksiyon puanı
606
tamam teşekkür ediyorum inşallah olur özür dileyerek soruyorum fakat bu DDU yu nasıl kullanacağız mesela bir video interneti falan kapatın safe mode'da açın bilgisayarı diyor da nasıl yapacağım?

Bunun hakkında pek fikrim yok Google'da pek çok çözüm var, forumdaki arkadaşlarımız yardımcı olabilirler, iyi akşamlar.

Wisp.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Teşekkür ederim, iyi akşamlar.