Haber Suriyeli kaçak ile bir Türk kadınının aşk hikayesi filmi “müjde”

Bu konuyu okuyanlar

Penetrator God

Doçent
Reaksiyon puanı
529
1649194978261-png.1351326

Konusu, vatanını terk edip kaçan bir Suriyeli kaçak ile bir Türk kadınının aşk hikayesi olan “müjde” adlı film, gösterime gireli birkaç gün oldu. Siz bu film hakkında ne düşünüyorsunuz?​

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Ne güzel ülkeni terk et savaştan kaç burada misler gibi yaşa. Bir de her şeyi güzel göstermek, normalmiş gibi de bu tarz rezalet beş para etmez yapımlar çıksın çıkarsınlar. Her türlü pislik var bizim mahallede çoklar ve it kopuk çoğunluğu kendi ülkelerinde gibi geziyorlar. Nüfusları da durdurulamıyor çok fazlalar ırkçılık olarak algılamayın ama ülke sonlara doğru gidiyor bence. 2. suriye oluruz eğer gönderilemezlerse buraya da yazıyorum not düşün. Yarın birgün büyük kademelere yerlere gelirlerse ortada Türkiye diye ülke kalmaz.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Daha film vizyona girmedi benim bildiğim ! Sadece belli platformlarda izleyebiliyon.

Ama şimdiden 1 yıldız veren 7800 yorum var... Filmi görmeden izlemeden konusu ney içeriği ney hatta Fragmanını bile görmeden kötü yorum :) Çok sanat sever bir toplummuşuzda haberimiz yok...

1649198195912.png

Not: Dram genel olarak sevmiyorum izlemem bu filmi büyük ihtimal izlesem bile zordan izlerim neymiş diye. Bu arada Film Suriyeli yapımı değil tamamen Türk oyuncular ve yapımcılardan oluşuyormuş. Konusu Suriyeli mültecileri anlatıyor sadece Evi Rus uçakları tarafından bombalanan ailesi bombardımanda ölen ve Türkiye'ye gelen burada zor şartlarda sigortasız çalıştırılan bir Suriyeli ile Türk bir kadının aşkını anlatıyormuş sadece...

Son düzenleme:

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Seni engellemistim ama sürekli suriyeli afgan savunuyorsun

Nedenleri liste halinde sıralayarak yazıyorum aklıma şu an gelenleri
1.ülkemde kriz var biz kendimize bile yetemiyoruz.

2.ucuz iş yapmanız nedeniyle çogu türk işsiz çocuguna pantolon alamadıgı için intaar eden bir baba var herkes gurursuz deil yardım dilenecek kadar.

3.Geldiginiz ülkeler hem eğitim hem medeniyet olarak geri ülkeler taciz tecavüz açık giyinme farklı dinler gibi kavramları kaldırabilecek kapasiteye sahip deilsiniz.

4.bizim dedelerimiz bu vatanı kurarken Anasız Babasız yaşarız VATANSIZ yaşayamayız diyerek can vererek kurdular her karış topragında Kan vardır bu vatanın.

5.Siz savaş var benim akrabam savaşmam kaçayım diyorsunuz biz VATAN ugruna Çocuklarımız feda olsun VATAN SAOLSUN gerekirse canımız feda olsun eşimiz cocugumuz kendimiz ölmeye hazırız.
Biz Savaşla büyümüş bir milletiz.
Siz Savaştan kaçmış bir milletsiniz yarın burda bir savaş olsa ilk kacacak insanlar sizsiniz ve burda savaş cıkarmayacagınızda belli deyil.

6.Amerika veya diyer avrupa ülkeleri gümrüklerden 1 insanı geçirirken neden geldin kaç gün kalacaksın işin nerde evin nerde ne getirdin diye 40 mulakat ve denetlemeden geçirirken hiç bir cefa çekmeden birde üstüne Vatandaşlık alıyorsunuz utanmadan Siz T.C vatandaşlıgını haketmiyorsunuz.
Not sadece oy için.

7.Sapıklık yapıyorsunuz yetmiyor öldürüyorsunuz açık giyinmeyi boşver kadın kızlarımızı video çekiyorsunuz ankarada genclerimizi bıçaklıyorsunuz unutmadık.

Daha binlerce neden sayarımda senin okudugunu anlamaya

Ülkemde Pakistanlı Suriyeli Afgan istemiyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

iyi bayramlar

BU YAZDIKLARININ FİLM İLE ALAKASI NEDİR ! Sanata bile ırkçı mı yaklaşıyon ?

Burada bir filmden sanattan bahsederken sen multeci sıkıntıları anlatıyorsun ! Üstüne filmin yönetmeni Türk oyuncuları Türk ama genede Suriye nefreti pompalamanın mantığı ney ? İstemezsen gitmezsin izlemezsin olur biter. İzlemediğin bir filme yorum yapmak veya 1 yıldız verip karalamaya çalışmak saçma.

WUSY0

Asistan
Reaksiyon puanı
29

Burada bir filmden sanattan bahsederken sen multeci sıkıntıları anlatıyorsun ! Üstüne filmin yönetmeni Türk oyuncuları Türk ama genede Suriye nefreti pompalamanın mantığı ney ? İstemezsen gitmezsin izlemezsin olur biter. İzlemediğin bir filme yorum yapmak veya 1 yıldız verip karalamaya çalışmak saçma.
Kusura bakmayın bunun filminin yapılması bile saçma gayet doğru ve sert eleştirmiş haklı da hem ülkemize gelip bizden kral yaşayacaklar hemde kendilerine film çekiciler yakında biz kendi ülkemizde de atarlar herhalde?

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Bu film algı yaratmak için yapılmış bir film

içinde ufacık bile VATAN sevgisi varsa biraz araştır örnek veriyorum fatih mahallesi süriye türkçe tabela bile yok çogu yerde hatay ve diyer illerden bahsetmiyorum bile.

Ama sanmıyorum sende böyle bir şeyin oldugunu

Filmlerin hepsi bir algıdır zaten. Mesele senin gidip gitmemen onu izleyip izlemem ile şekillenir. Yada nasıl yorumladığınla şekillenir. ( Yıllar önce izlediğim bir film vardı Taken 2 İstanbulda çekilen ve izlediğim zaman çok sinirlenmiştim. Mesela o filmde algıydı ve Türk milleti hakkında çok kötü bir filmdi bu tarz onlarca film var film sektörü algı üstüne döner zaten. Ama o zaman o filmi kimse ne eleştirdi ne ses etti. Nede olsa yabancı yapım film dedi herkes sustu ama o film tüm dünyada izlendi seri halinde bir film.) Ama Suriye nefreti öyle bir pompalanıyor ki millet daha fragmanı izlemeden nefret kusuyor benim lafım buna sadece yoksa BEĞENMİYORSAN GİTME İZLEME.

Ama Suriye konusunda filim bile çekilemez onların adı bile anılamaz onlar kim ki kafasında isen böyle düşünüyorsan özgürlükçüyüm ben demiyeceksin. Bu film LGBT+ bir bireyin hayatını anlatsa eşcinsellik gırla gitse kimse en ufak bir eleştiri yapmazdı hatta Türk milleti aşağılansa sözde Ermeni soykırımını bile savunma ses etmeyecek kesimler vardı. Ama içinde Suriye geçmesi Suriyeli geçmesi yetiyor bazıları için.

Penetrator God

Doçent
Reaksiyon puanı
529

Saçma sapan konuşuyorsun. Bildiğin bu propaganda. Sanat denecek bir tarafı yok. Ülke de bu kadar büyük boyutta sığınmacı krizi yaşanırken böyle saçma sapan bir film çekip algı oluşturamazlar. Böyle boş bir film çekiyorsa o zaman sonuna kadar da eleştirebilirler sana ne oluyor?

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Böyle boş bir film çekiyorsa o zaman sonuna kadar da eleştirebilirler sana ne oluyor?

Eleştirmek istiyorsan eleştir seni tutan mı var ?

Ama daha filmi izlemeden hatta fragmanını bile görmeden sırf adına bakarak eleştirmeye benim lafım... Veya bu ülkede yada dünyada ne filmler çekilirken böyle bir film çekilemez diye söyleyenlere kesinlikle olmaz olamaz diyenlere benim lafım.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,189
Filmi izlemeden tapanlar da var(!)

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Nerden nereye çekmeye çalışıyorsun istedigin türkiye bu mu senin

Bu VATAN bizim bu vatan kolay kazanılmadı...

Yazmama deyecek birisi deilsin.

Arakadaşım konunu alt başlığı SİNEMA- FİLM . Burada değerlendirmeler böyle yapılmamalı bence.

Suriyeli multeci veya sığınmacı meselesi değil ki konu. Müjgan filmi hakkında konuşmayıp bana alakasız video atıyon.

Benim istediğim Türkiye ÖZGÜR bir ülke olması sadece. Yasakcı veya Irkçı Türkiye olmamak.

Yoksa aç siyaset veya Türkiye- Dünya Gündem bölümünde Suriye meseleseni tartışalım istediğin kadar. Tabela konusunuda tartışalım topluma uyumlarını da tartışalım entegrasyonlarıda tartışalım sıkıntı yok. Zaten ben Suriyelilerin ülkesine dönmesi gerektiğini savunuyorum ! Mesele insani şartlarda nasıl dönebilecekleri veya şuan ki durumda nasıl dönebilecekleri şuan için.

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Arakadaşım konunu alt başlığı SİNEMA- FİLM . Burada değerlendirmeler böyle yapılmamalı bence.

Suriyeli multeci veya sığınmacı meselesi değil ki konu. Müjgan filmi hakkında konuşmayıp bana alakasız video atıyon.

Benim istediğim Türkiye ÖZGÜR bir ülke olması sadece. Yasakcı veya Irkçı Türkiye olmamak.

Yoksa aç siyaset veya Türkiye- Dünya Gündem bölümünde Suriye meseleseni tartışalım istediğin kadar. Tabela konusunuda tartışalım topluma uyumlarını da tartışalım entegrasyonlarıda tartışalım sıkıntı yok. Zaten ben Suriyelilerin ülkesine dönmesi gerektiğini savunuyorum ! Mesele insani şartlarda nasıl dönebilecekleri veya şuan ki durumda nasıl dönebilecekleri şuan için.
Hadi suriyeli okumuş kültürlü biri ile olsa neyse de vatanını terkedip kaçan suriyeli ile türk kadının aşkı olan konu zaten bize birçok şeyi anlatıyor. Yani alt kesimdeki suriyelileri kişileri anlatıyor sapık tecavüzcü olanları onların çoğu da kaçanlar zaten. Yani değerlendirme yaparken bir suriyeliden bile çok savunman ilginç bir durum.

Penetrator God

Doçent
Reaksiyon puanı
529
Türk halkının artık mülteciye tahammülü bile kalmamış adamlar gidip mülteci güzellemesi yapan film çekiyorlar hala birde bazıları çıkıp yok sanattır izlenmelidir falan diyor. İzlemeyi bir kenara bırak izlesek bile hiç kimsenin fikri olumlu yönde zaten değişmez daha daha olumsuz olacaktır bu filmin Türkiye'de yasaklamaları bile gerekiyor. Filmin ne olduğunu anlamak içini izlemeye gerek yok belli oluyor ne olduğu hakkında çıkan haberlerden yazılar ımdb sayfasından. Gına geldi arkadaş artık şu suriyelilerin masum gösterilmesinden.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Daha bu ülkenin çok uzun yolu var ben onu anladım :( Gençler böyle düşünüyorsa yaşlı dayılar ne yapmasın.

Ben film diyom adam taciz tecavüzleri görmüyon mu diyor. Ben film diyom adam Arapça tabela diyor. Ben film diyom adam Suriyeliler şöyle böyle diyor... Ben film diyom sen ülkeni sevmiyon kafana sıkacaz öldürecez asacaz kesecez tarzı laflar dönüyor. Yok abi siz benim anlattığımı anlamıyonuz ki.

Ne diyeyim ben size. Türkiye'de ne kadar mülteci varsa hepsi sapık hepsi tacizci katil hepsi şerefsiz hepsini asalım keselim dövelim sövelim ülkede Suriye adı bile geçmesin tamam mı ! Suriye konulu filmde çekilemez nokta. ( Ama diğer her şey serbest.)

Benim düşünceme göre film konusunda isteyen istediğini çeker. Ben izleyici olarak gidip izlemem olur biter. Ama izlemeden kötülemek karalamak veya yasakçı zihniyeti savunup kesinlikle film çekemezler çektirmeyiz tarzı laflar ters geliyor bana. Yoksa banane filmden. Zaten dram seven biri değilim gitmem izlemem bir filmde gişe için çekilir gişe yapmıyorsa onlarda çekmez olur biter bir daha.

TheLastWarrior

Profesör
Reaksiyon puanı
3,045
Ukemize bu kadar yerlesmelerini saglayanlara teşekkürler bide ustune film cekmisler ne ara bu kadar rahat hareket eder hale geldi bunlar filmlere konu alir hale geldik birde..

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Ukemize bu kadar yerlesmelerini saglayanlara teşekkürler bide ustune film cekmisler ne ara bu kadar rahat hareket eder hale geldi bunlar filmlere konu alir hale geldik birde..

Aynen hocam onlar kim ki Suriyeliler için film çekmişler birde gerçekten ne insanlar var ya bizim ülkede işleri güçleri yok gibi gidip özgürce film çekiyorlar birde kimseye sormadan.

Bize ne yani bombardımandan kaçıp Türkiye'ye sığınan asgari ücretin altında kaçak 12 saat çalıştırılan ailesi bombardımanda ölen bir Suriyelinin dramından bize ne sanki ! Onlara sövüp sayıp yok sayınca hakaret edince Suriyeli veya Suriye meselesi bitiyor zaten !

Not: Bak daha 4-5 gün önce bir video düştü Sosyal medyaya Esad'ın yaptığı katlıamlardan ufacık bir kesit. Esad'ın askerleri sivillere neler yapıyor.( +18 yaş üstü isen ve miden kaldırabilecekse aç izle. ) Siviller nasıl öldürülüyor nasıl canlı canlı toplu mezarlara atılıyor üstüne kemikleri bile kasmasın diye onlarca lastik atılıp nasıl benzinle yakılıyor gör. ) Sonra bunlar neden geldi ki buraya Esad ne iyi insan dönsünler geri diyebilecen mi bakalım...

Ben olaylara sadece insani bakıyorum. İnsan olan her yerde iyiside vardır kötüsüde vardır. Ama bu sizde ki uslup ve söylemler hiç hoş değil insan kavramının içini boşaltıyorsunuz. Bu mantıkla yarın Alman'ya Fransa Amerika flan Türk yapımı filmlere yasak koyar içinde Türk olan bir fim yayınlayamazsınız derse ses etmeye hakkında olmaz madem yasakçılığı savunuyorsanız...

TheLastWarrior

Profesör
Reaksiyon puanı
3,045
Aynen hocam onlar kim ki Suriyeliler için film çekmişler birde gerçekten ne insanlar var ya bizim ülkede işleri güçleri yok gibi gidip özgürce film çekiyorlar birde kimseye sormadan.

Bize ne yani bombardımandan kaçıp Türkiye'ye sığınan asgari ücretin altında kaçak 12 saat çalıştırılan ailesi bombardımanda ölen bir Suriyelinin dramından bize ne sanki ! Onlara sövüp sayıp yok sayınca hakaret edince Suriyeli veya Suriye meselesi bitiyor zaten !

Not: Bak daha 4-5 gün önce bir video düştü Sosyal medyaya Esad'ın yaptığı katlıamlardan ufacık bir kesit. Esad'ın askerleri sivillere neler yapıyor.( +18 yaş üstü isen ve miden kaldırabilecekse aç izle. ) Siviller nasıl öldürülüyor nasıl canlı canlı toplu mezarlara atılıyor üstüne kemikleri bile kasmasın diye onlarca lastik atılıp nasıl benzinle yakılıyor gör. ) Sonra bunlar neden geldi ki buraya Esad ne iyi insan dönsünler geri diyebilecen mi bakalım...

Ben olaylara sadece insani bakıyorum. İnsan olan her yerde iyiside vardır kötüsüde vardır. Ama bu sizde ki uslup ve söylemler hiç hoş değil insan kavramının içini boşaltıyorsunuz. Bu mantıkla yarın Alman'ya Fransa Amerika flan Türk yapımı filmlere yasak koyar içinde Türk olan bir fim yayınlayamazsınız derse ses etmeye hakkında olmaz madem yasakçılığı savunuyorsanız...
Hocam biraz empati kurun. Senin ulken ayni durumda isgal altinda olsa kacip onlarin ulkesine siginsan onlarda senin gibi dusunurmuydu sence? Kusura bakma ama yüz verdik astar istiyor mülteciler. Mesele insan olmaksa o zaman herseye goz yumalim senin mantiginla o zaman multeciler muzikte cikarir propaganda icin, filmde ceker herseyi serbest birakalim sokak ortasinda her turlu pisligi yapsinlar filmde ceksinler yaptigi pislikler icin

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Hocam biraz empati kurun. Senin ulken ayni durumda isgal altinda olsa kacip onlarin ulkesine siginsan onlarda senin gibi dusunurmuydu sence?

Arada fark var ama. Biz Türk'üz onlar Arap veya Kürt ! Herkes kendi milletinden sorumlu ve ben binlerce yıllık geçmişi olan Türk milletine bu tarz hareketleri yakıştıramıyorum olay bu...

Mesele insan olmaksa o zaman herseye goz yumalim senin mantiginla o zaman multeciler muzikte cikarir propaganda icin, filmde ceker herseyi serbest birakalim sokak ortasinda her tuu pisligi yapsinlar filmde ceksinler yaptigi pialikler icin

Sen gizli ırkçı olmuşun farkında değilsin :)

Şuan bizim ülkemize gelen bir Fransız Alman veya Çin'li burada müzik çıkarabilir mi çıkaramaz mı ? Film çekebilir mi çekemez mi ! Yoksa ben Suriyelilere farklı bir prosedür olsun onlara öncelik verilsin demiyom ki. Başka ülkeden gelecek bir yabancı neyse onun kadar hak tanınsa yetecek. Mesela şuan Ukraynadan gelen sığınmacılar kendi ülkesinin konusuyla ilgili aynı tarz film çekse adım kadar eminim hiç birinizin umrunda bile olmazdı. Ama Suriyeli denice Arap denince ülkede değişik şeyler oluyor onlarında insan olduğu unutuluyor nedense...

Daha sen ne anlatıyorsun neyi savunuyorsun hala Suriyelilerin hepsi asgari ücret kadar maaş yardımı alıyor çocuk parası elektrik yardımı bu ülkenin yarısından fazlası işçi emekçi
Suriyelilerin dükkanlarını vergi alınmıyor
M.a plakalı araçlardan bahsetmiyorum bile
Türkiyem güzel vatandaşları 2. Sınıf insan durumdayken sen ne anlatıyorsun...

Ben film diyom sen halen ne anlatıyon hocam ya :) Mülteci konusunu konuşalım dersen aç başka bir alanda istediğin gibi tartışak ama burası yeri değil burada Film kötü olmuş oyunculuk kötü konu vasat gibi tartışmalar yapmak yerine sen çok farklı şeyler anlatıyon. İşin kötüsü bu söylediklerinin çoğu kulaktan dolma yanlış bilgi...

Buradan bakabilirsin Vergi vermeme yardım verme vb çoğu söylem yalan.

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Arada fark var ama. Biz Türk'üz onlar Arap veya Kürt ! Herkes kendi milletinden sorumlu ve ben binlerce yıllık geçmişi olan Türk milletine bu tarz hareketleri yakıştıramıyorum olay bu...

Şuan bizim ülkemize gelen bir Fransız Alman veya Çin'li burada müzik çıkarabilir mi çıkaramaz mı ? Film çekebilir mi çekemez mi ! Yoksa ben Suriyelilere farklı bir prosedür olsun onlara öncelik verilsin demiyom ki. Başka ülkeden gelecek bir yabancı neyse onun kadar hak tanınsa yetecek. Mesela şuan Ukraynadan gelen sığınmacılar kendi ülkesinin konusuyla ilgili aynı tarz film çekse adım kadar eminim hiç birinizin umrunda bile olmazdı. Ama Suriyeli denice Arap denince ülkede değişik şeyler oluyor onlarında insan olduğu unutuluyor nedense...

Ben film diyom sen halen ne anlatıyon hocam ya :) Mülteci konusunu konuşalım dersen aç başka bir alanda istediğin gibi tartışak ama burası yeri değil burada Film kötü olmuş oyunculuk kötü konu vasat gibi tartışmalar yapmak yerine sen çok farklı şeyler anlatıyon. İşin kötüsü bu söylediklerinin çoğu kulaktan dolma yanlış bilgi...

Propagandanın anlamını araştırın.

TheLastWarrior

Profesör
Reaksiyon puanı
3,045

Ben irkci felan olmadım ülkem icin gerekn neyse onu konusuyorum amerikan cinli ingliz o bu su gelip senin ulkende multeci degilki film veya muzik cikartamasin niye gennelleme yapiyorsun ben ulkedeki multeciler icin konusuyorum sen o bu su diyosun sen diyosunki insanlik olsun diye adamlara hersey serbest olsun

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Süriyeliler maaş alıyorlar elektrik yardımı alıyorlar cocuk parası alıyorlar dükkan açtıklarında vergi ödemiyorlar m.a plakalı araçlarsa misafir araç olarak geçiyor suriyeli bir kadının gözümün önünde 3 maaş arka arkaya çektigini ben gördüm banka hesaplarına aylık yatıyor sosyal kurumları sen canlı git bir araştır öyle a haber izlemekle taraflı yalan yanlış sitelerde gezmeye benzemez.

Hocam bizim ülkeden maaş flan almıyorlar. Mülteci derneklerinden BM veya Avrupa birliğinden alıyorlarsa ayrı.
Dükkan açtıklarında vergi ödüyorlar. Neden ödemesinler ayrıca. Kulaktan dolma yanlış bilgiler söylediklerin hep. M.A plaka araç alabiliyorlar o doğru onun zararı ney onu anlayamadım ?

Attığım site org.com uzantılı. Neden saçma sapan site olsun !!!

sen diyosunki insanlik olsun diye adamlara hersey serbest olsun

Ben her şey serbest olsun flan demiyorum. Prosedür neyse kanun neyse İNSAN OLAN HERKESE AYNI OLSUN diyorum sadece. Mesela Ukraynalı Sığunmacıya serbest olan sıradan olan bir şeyi Suriyeli Sığınmacı yapınca yaygara koparılması yanlış geliyor bana.Veya başka ülkenin yabancısına serbest olan şeyi Suriyeli yapınca koşun vurun abalıya moduna girilmesi değişik geliyor. Ben bir şey yazarken Suriyeli Ukraynalı Rus Türk Kürt flan diye ayırmadan söylüyorum.

TheLastWarrior

Profesör
Reaksiyon puanı
3,045
Hocam bizim ülkeden maaş flan almıyorlar. Mülteci derneklerinden BM veya Avrupa birliğinden alıyorlarsa ayrı.
Dükkan açtıklarında vergi ödüyorlar. Neden ödemesinler ayrıca. Kulaktan dolma yanlış bilgiler söylediklerin hep. M.A plaka araç alabiliyorlar o doğru onun zararı ney onu anlayamadım ?

Attığım site org.com uzantılı. Neden saçma sapan site olsun !!!

Ben her şey serbest olsun flan demiyorum. Prosedür neyse kanun neyse İNSAN OLAN HERKESE AYNI OLSUN diyorum sadece. Mesela Ukraynalı Sığunmacıya serbest olan sıradan olan bir şeyi Suriyeli Sığınmacı yapınca yaygara koparılması yanlış geliyor bana.Veya başka ülkenin yabancısına serbest olan şeyi Suriyeli yapınca koşun vurun abalıya moduna girilmesi değişik geliyor. Ben bir şey yazarken Suriyeli Ukraynalı Rus Türk Kürt flan diye ayırmadan söylüyorum.
Ne gerek var multecilere bu kadar ozgurluk tanımaya bende ayırmıyorum ukranyali o bu su butun multecilere kisitlama getirilmeli kendi ulkenin insaniyla esit tutamazssin

Penetrator God

Doçent
Reaksiyon puanı
529
Ne gerek var multecilere bu kadar ozgurluk tanımaya bende ayırmıyorum ukranyali o bu su butun multecilere kisitlama getirilmeli kendi ulkenin insaniyla esit tutamazssin

Ben anlamadım arkadaşı açıkçası. Ya Suriyeli ya da Türkiye'de yaşamıyor başka açıklaması yok. Ya da trollük yapıyor bu işten bir menfaati olabilir bilemeyeceğim bu kadar savunması mantıklı değil. Yorumlarına göre yaşı büyük biriymiş gibi portre çiziyor eğer öyleyse illa eşi çoluğu çocuğu vardır hadi olmasın annesi ve kardeşi olabilir. Aile yakınlarında birini er ya da tiktokta orada burada milyonlarca insana teşhir edildiğini gördüğünde bu kadar mantıksızca şeylere dayanarak savunmaya çalıştığı mültecilere aynı şekilde bakabilecek mi görürüz. Bence laf anlatmakla uğraşmayın engelleyin geçin ben öyle yaptım.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059

İyi hoş diyorsunda neredeyse dünyada ki çoğu ülkenin imzacı olduğu ortak anlaşmalar var sözleşmeler var. Kanunlar kurallar var Dünyada örneği var mı gördün mü sen Mültecilere yasaklar koyan devlet eliyle hiç bir şey yapmalarına izin vermeyen veya zorla görderen ülke ? Daha doğrusu gönderebilen.

Çoğu ülkede mülteci var. Ve mülteciden rahatsız olmayan ülke yok ! Buna bizim ülkede dahil hatta ben de dahilim Mültecilerden RAHATSISIZIM imkan olsada keşke ülkelerine dönseler. Burada mülteci güzellemesi flanda yapmıyom normal olması gerekenlerden bahsediyorum siz işi saçma yerlere çekiyorsunuz.

Ben anlamadım arkadaşı açıkçası. Ya Suriyeli ya da Türkiye'de yaşamıyor başka açıklaması yok. Ya da trollük yapıyor bu işten bir menfaati olabilir bilemeyeceğim bu kadar savunması mantıklı değil. Yorumlarına göre yaşı büyük biriymiş gibi portre çiziyor eğer öyleyse illa eşi çoluğu çocuğu vardır hadi olmasın annesi ve kardeşi olabilir. Aile yakınlarında birini er ya da tiktokta orada burada milyonlarca insana teşhir edildiğini gördüğünde bu kadar mantıksızca şeylere dayanarak savunmaya çalıştığı mültecilere aynı şekilde bakabilecek mi görürüz. Bence laf anlatmakla uğraşmayın engelleyin geçin ben öyle yaptım.

Suç işleyeni savunacam flan mı sanıyon gerçekten ! Benim dünya görüşüme göre suçlar şahsidir bir toplumu milleti ırkı dini flan kapsamaz bağlamaz. Yanlış yapan kim varsa cezasını çeksin buna karşı olan yok ki hatta kanun teklifi gelsin tecavüzcüler idam edilsin diye ilk imzacılardan olurum. Kamu düzenini bozan kurallara uymayan varsa direk sınır dışı edecen uygunsuz iş yapanı cezalandıracan onu savunan yok ki. Ama sen haberlerde gördüğün 50-100 kişi üstünden 5 milyon insan aynıdır çoluk çocuk bebek yaşlı kadın fark etmez diye genelleme yapar ve nefret cümleleri söyler ırkçı söylemlerde bulunursan o başka bir şey oluyor.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059

Konuşmama deyecek bir insan deilsin.

Avrupa ülkelerinde bekle alır beslerlet bu insanları yarın diyer gün eger türk sen cocugun eşin bu durumlara maruz kalırsa ne dedigimizi anlarsın Türkiye yi suriye diye bölemeyeceksin eger planın bu ise.

Konuyu uzatmanın anlamı yok siz benim dediğimi anlamıyonuz ki farklı telden çalışıyorsunuz Fİlm konusundan istediği konuda film yapardan siz nereye getiriyorsunuz konuyu. Bu tarz 10 tane video veya haber bende bulurum !!! Bunlar iyi olmuş veya Suriyeliler çok iyidir hepsi süperdir diyen mi var Allah aşkına. Veya bu tarz hareketler yapanlar ceza almasın diyen mi var ? Alakasız alakasız paylaşımlar yapıyorsun.

TheLastWarrior

Profesör
Reaksiyon puanı
3,045
İyi hoş diyorsunda neredeyse dünyada ki çoğu ülkenin imzacı olduğu ortak anlaşmalar var sözleşmeler var. Kanunlar kurallar var Dünyada örneği var mı gördün mü sen Mültecilere yasaklar koyan devlet eliyle hiç bir şey yapmalarına izin vermeyen veya zorla görderen ülke ? Daha doğrusu gönderebilen.

Çoğu ülkede mülteci var. Ve mülteciden rahatsız olmayan ülke yok ! Buna bizim ülkede dahil hatta ben de dahilim Mültecilerden RAHATSISIZIM imkan olsada keşke ülkelerine dönseler. Burada mülteci güzellemesi flanda yapmıyom normal olması gerekenlerden bahsediyorum siz işi saçma yerlere çekiyorsunuz.

Suç işleyeni savunacam flan mı sanıyon gerçekten ! Benim dünya görüşüme göre suçlar şahsidir bir toplumu milleti ırkı dini flan kapsamaz bağlamaz. Yanlış yapan kim varsa cezasını çeksin buna karşı olan yok ki hatta kanun teklifi gelsin tecavüzcüler idam edilsin diye ilk imzacılardan olurum. Kamu düzenini bozan kurallara uymayan varsa direk sınır dışı edecen uygunsuz iş yapanı cezalandıracan onu savunan yok ki. Ama sen haberlerde gördüğün 50-100 kişi üstünden 5 milyon insan aynıdır çoluk çocuk bebek yaşlı kadın fark etmez diye genelleme yapar ve nefret cümleleri söyler ırkçı söylemlerde bulunursan o başka bir şey oluyor.
Ben bizim ulke kadar multecilere yatirim yapani gormedim daha ne anlasmasi birak ya hangi ülke kendi halkindan mültecileri ustte tutmuş bizim kadar atalarimizin bi atasözü var eşeğin kulagina su kacirdilar.