Yardım Sürekli Mavi Ekran Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

wrkkenn

Finest Сasual Dating Verified Ladies
Reaksiyon puanı
5
Merhabalar, son 2 aydır bilgisayarım olur olmadık yerlerde mavi ekran veriyordu (WHEA UNCONFORTBLE ERROR) sorunun kaynağını hiçbir yerde bulamadım.
Geçen günlerde şans eseri CPU ma stress test yapmaya karar verdim , en düşük test te bile mavi ekran veriyor , ısınma problemi gibi bir sorunda yok rica etsem yardımcı olabilir misiniz.

İ7 2600K
Asus AMD r9 390x
hyperx 16 gb ddr3

Reaksiyon puanı
268
Merhabalar, son 2 aydır bilgisayarım olur olmadık yerlerde mavi ekran veriyordu (WHEA UNCONFORTBLE ERROR) sorunun kaynağını hiçbir yerde bulamadım.
Geçen günlerde şans eseri CPU ma stress test yapmaya karar verdim , en düşük test te bile mavi ekran veriyor , ısınma problemi gibi bir sorunda yok rica etsem yardımcı olabilir misiniz.

İ7 2600K
Asus AMD r9 390x
hyperx 16 gb ddr3
O zaman muhtemelen CPU'da yazılımsal bir sorun var. Yapabileceğiniz tek şey teknik servise göndermek.

wrkkenn

Reaksiyon puanı
5
Hocam 6 yıl civarı oldu alalı , gonderebilirmiyim sizce.

wrkkenn

Reaksiyon puanı
5
Isı durumu ne kadar ? Bütün bilgisayarın yüksekse Termal Macun yenile temizliğin yap ve temizden format at. Aklıma gelenler bunlar
sıcaklıktan olabileceğine eminseniz girişicem temizliğede zaten her ay periyodik olarak yapıyorum, stok fanı kullanıyorum değistirsem faydasi olurmu.yoksa stok fan iyimi

efemurato

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,044
sıcaklıktan olabileceğine eminseniz girişicem temizliğede zaten her ay periyodik olarak yapıyorum, stok fanı kullanıyorum değistirsem faydasi olurmu.yoksa stok fan iyimi
AIDA 64 Extreme Den Algılıyıcılar yerinden kontrol edermisin fotoları atarak.

wrkkenn

Reaksiyon puanı
5
hocam bikac saat bekleyebirseniz atarim

wrkkenn

Reaksiyon puanı
5
AIDA 64 Extreme Den Algılıyıcılar yerinden kontrol edermisin fotoları atarak.
Hocam arkada CSGO açıkken çektim haberiniz olsun.
Screenshot_1.png
Screenshot_2.png

wrkkenn

Reaksiyon puanı
5
hocam bir şey daha eklemek istiyorum ama anlatması zor olacak,
benim ekran kartı normalde takılıyken dışarıda kalan köşesi eğiliyor (ekran kartı kendini taşıyamıyor ve yamuk duruyor) çözümü narince iple bağlayarak giderdim, fakat arada bir ip gevşiyor ve ekran kartı yeniden yamuk duruyor. Sizce mavi ekranla bir alakası olabilirmi temassızlık gibi ,çünkü stress test yaptığımda bazen hiç sorun yaşamasa da bazen yaptığımda aynı değerlerde mavi ekran alıyorum. birde mavi ekran normal olmuyor, ekranın 4/3 siyah kalıyor ve bilgi toplama yüzdesi 0 da kalıyor. Birkaç saat beklememe rağmen kapanmadığını görünce force close (power tuşunu basılı tutarak kapama) yapıyorum. İsterseniz Kasanında, mavi ekranında fotosunu atabilirim.

efemurato

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,044
hocam bir şey daha eklemek istiyorum ama anlatması zor olacak,
benim ekran kartı normalde takılıyken dışarıda kalan köşesi eğiliyor (ekran kartı kendini taşıyamıyor ve yamuk duruyor) çözümü narince iple bağlayarak giderdim, fakat arada bir ip gevşiyor ve ekran kartı yeniden yamuk duruyor. Sizce mavi ekranla bir alakası olabilirmi temassızlık gibi ,çünkü stress test yaptığımda bazen hiç sorun yaşamasa da bazen
Windows Update ile en son güncellemelerin tümünü alın. Ayarlar> Güncelleme ve güvenlik> Windows Güncelleme'ye gidin ve ardından Güncellemeleri kontrol et'i seçin.

wrkkenn

Reaksiyon puanı
5
Windows Update ile en son güncellemelerin tümünü alın. Ayarlar> Güncelleme ve güvenlik> Windows Güncelleme'ye gidin ve ardından Güncellemeleri kontrol et'i seçin.
zaten hepsinı yaptım...

Akdeniz124

Doçent
Reaksiyon puanı
424
Hocam minidump dosyalarını paylaşmanız gerekiyor diye biliyorum ben bu konularda.

efemurato

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,044

şu sitedeki yöntemleri denedin mi?

efemurato

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,044
Minidump dosyaları, bilgisayarınız mavi ekran verdiğinde belleğin ufak bir dökümünü barındıran dosyalardır. Bunları analiz ederek mavi ekran hatalarının nedenini öğrenebiliriz.

Minidump dosyaları C:\Windows\Minidump klasöründe bulunur ve DMP uzantılıdır.

Bu dosyaları sizden istediğimizde yapmanız gereken işlemler sırasıyla şöyle:
  1. Masaüstünde yeni bir klasör oluşturun. İsmi önemli değil.
  2. C:\Windows\Minidump klasörüne girin ve buradaki bütün DMP dosyalarını seçip Masaüstünde oluşturduğunuz klasöre kopyalayın.
  3. Bütün dosyaları seçin ve sağ tıklayıp "Add to archive... / Arşive ekle..." komutunu verin. Tamam dediğinizde bütün dosyalar sıkıştırılıp tek dosya yapılacak.
  4. Şimdi sıkıştırılmış bu dosyayı aşağıdaki servislerden herhangi birine, herkese açık olacak şekilde yükleyin ve indirme bağlantısını bizimle paylaşın:
Kaynak:Minidump Dosyalarını Paylaşın

wrkkenn

Reaksiyon puanı
5

wrkkenn

Reaksiyon puanı
5
birkaç tanesini ilk defa görüyorum , denemekten zarar gelmez (bu arada o forumdaki arkadaşla aynı hataları yaşadığıma eminim)
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam bios tan ayarları sıfırladım, asus kendi kendine galiba eco modda çalıştırıyormuş onu değiştirdi defaulta alınca. Ayrıca ışık hızında açılıyor makina artık noldu bilmiyorum xd .İzninizle birkaç saat açık bırakıp mavi ekran alıp almadığıma bakacağım hayırlısı :) çok teşekkürler.

Son düzenleme:

Alex4883

Doçent
Reaksiyon puanı
255

İ7 2600K
Asus AMD r9 390x
hyperx 16 gb ddr3
Ssd mş hdd mi var?

Alex4883

Doçent
Reaksiyon puanı
255
Hard disk mi kullanıyorsun SSD mi?

Son mesajlar