Süreklı hızlı şarj zararlı mı?

Bu konuyu okuyanlar

lenxhit

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Bugün A71 satın aldım. Süper hizli şekilde şarj oluyor gözüküyor. Bu özellik kapatılıp açılabiliyor. Her zaman hızlı şarj ile şarj etsem zarar verir mi?

lenxhit

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Yardım edebilecek var mı?

İsimyok08

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,106
Neden zararı olsunki ? Zaten zararı olsaydı firmalar bunu telefona koymazlardı. Hızlı Şarj özelliği olan telefonlar zaten genellikle %80'den sonra batarya sağlığı için otomatik hızlı şarj özelliğini kapatıyorlar. Herhangi bir zararı yok. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsin.

Ali Ege

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Böyle bir özellik koyulmuşsa bir zararı olmaz

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Zararı olmaz ama hızlı şarj demek şarjının da hızlı bitmesi demek. Normal şarj ile günlük pil ömrü daha uzun oluyor.

Estate

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Ben note 8 kullanıyorum,gece yatarken ve akşamüstü şarja takıyorum her gün.Gece yatarken hızlı şarjı kapatıyorum gündüz açıyorum ki fullendikten sonra hemen kullanabileyim.Hızlı şarj pili daha hızlı eskitiyor,şarjın daha çabuk bittiği yok en azından benim telefonumda,sadece uzun vadede pek iyi değil ve telefon şarj esnasında hafif ısınıyor o kadar,onun haricinde 30 dk daha erken şarj olabiliyor.Bence ihtiyacın olduğunda kullanmaktan çekinme,ihtiyacın yoksa kapat.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Bugün A71 satın aldım. Süper hizli şekilde şarj oluyor gözüküyor. Bu özellik kapatılıp açılabiliyor. Her zaman hızlı şarj ile şarj etsem zarar verir mi?
Hızlı şarj uzun vadede batarya sağlığına zarar verir.Hızlı şarjı acil durumlar için kullanmanızı tavsiye ederim.