Sürat Kargo'nun her zaman ki rezilliği

Bu konuyu okuyanlar

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,298
Sürat Kargo ile ne zaman bir ürün gelse yada gönderim sağlasam sürekli olarak nedense sorun yaşıyorum. Bu tarz bir sorun yaşayan arkadaşımız var mı?

Az önce Şikayetvar.com üzerinden yapmış olduğum şikayet aşağıdaki gibidir;
İnternet üzerinden ne zaman alışveriş yapsam ve karşıma Sürat Kargo çıksa illa bir terslik yaşıyorum. Her aldığım ürün Edirne / Merkez adresine yönlendirilmesi gerekirken neden se sürekli olarak İpsala ya da Keşan'a gidiyor. Ürünün hava alması gerekiyorsa bırakın ben havalandırırım. Gezmek istiyorsa ben gezdiririm. Ancak lütfen siz gezdirmeyin. Bu hata nereden kaynaklanıyor bilmiyorum, ancak bundan sonra Sürat Kargo gördüğüm zaman direkt olarak alışverişten ya da göndereceğim üründen vazgeçeceğim.

Lütfen ilgililerin bir an önce ulaşmasını ve gün içerisinde nasıl yapıyorsanız yapın taahhüt ettiğiniz tarih içerisinde teslimatı yapın. Teslim tarihiniz 09.02.2021 dir yani bugün. Taahhüt ettiğiniz tarihi dikkate alacağım bilginize.
Buradan da şikayetimi bildirmek ve bana bir hatırlatıcı olması dileğiyle yazıyorum..

Bir daha pişman olmamak için asla Sürat Kargo ile çalışmayacağım.

ThorJ

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,949
Sürat Kargo ile ne zaman bir ürün gelse yada gönderim sağlasam sürekli olarak nedense sorun yaşıyorum. Bu tarz bir sorun yaşayan arkadaşımız var mı?

Buradan da şikayetimi bildirmek ve bana bir hatırlatıcı olması dileğiyle yazıyorum..

Abi öyle deyince, dün yeni PSU aldım, umarım elime sağlam ulaşır bu kargo yüzünden.
Bu arada Sürat Kargo 1 yıl önce benim kargomu başkasına göndermişti. O aklıma geldi.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,379
Kargoların genelde şubelerinde veya ana dağıtım noktalarında problem çıkabiliyor. Yedek subayken bende Yurtiçi kargo da problem yaşadım. Gelen ürün askeri lisenin olduğu mahalleye yakın bir şubeye değil daha uzağa gitmişti. Gittim tartıştım bana dedikleri askeri bölge olduğundan bırakamayız dedi. Tamam askeri bölgeye kurye ile kapalı kutu gelmesi yasak zaten ama o güne kadar binlerce kez getirmişler sadece bana problemlisi denk gelmişti. Ondan sonrakilerde problem yaşamadım ama.

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993

Abi eline sağsalim ulaşsında, bari hıyar çıkmasın. Geçmiş olsun.

sappien

Asistan
Reaksiyon puanı
326
DHL ile Trabzon'dan Hollanda'ya bir kargo yollamıştım 2 günde alıcıya ulaşmıştı. Bizim kargo firmalarıda daha şehir değiştirirken sorun yaşıyor. Profosyonellik yok gerçekten.

turuncuaşkına

Asistan
Reaksiyon puanı
144
memnun kalmayan çok insan duyuyorum fakat ben de bir çok kere sürat kargoya denk geldim ama hepsi problemsiz ve hızlı bir şekilde elime ulaştı. bölge bölge mi değişiyor anlamış değilim.

404 Error

Müdavim
Reaksiyon puanı
12,511
Neyse ki benim kargo gibi derdim yok. Mesela bilgisayar parçalarını gider Vatan Bilgisayar'ın mağazasından alırım direk.

Mert Şefik

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580

Abi çok süratli getirdikleri için ürün kırılıyor bence (!)

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808
Şaşırdık mı, hayır. 2 Günde şehre gelen kargoyu 1 haftada dağıtıma çıkarmazlar.

Geçen adresimi doğru girmeme rağmen Surat kargo, önceki kargolarimla aynı adrese yani eski adresime göndermişti.

Hiçbir zaman evde bulamazlar.

IInternetten alışveriş yaparken önce kargo şirketine bakıyorum artık.

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
Türkiye'de kargoyu en iyi taşıyan şirket Kolay Gelsin'dir.

Umuyorum sorun çözülür ama kargo şirketlerinde bir bilmişlik var anlamadım gitti.

TeknoLocks

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
332
bence kötünün iyisi aras kargodur..
sayın editör bey" kolay gelsin "türkiye geneline hizmet vermiyor galiba bide online sitelerde seçenek olarak çıkmıyor

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,379
Türkiye'de kargoyu en iyi taşıyan şirket Kolay Gelsin'dir.

Umuyorum sorun çözülür ama kargo şirketlerinde bir bilmişlik var anlamadım gitti.
Kolay gelsin Ekol Lojistik firmasının bir yurtiçi hizmeti oluyor. Aslında şirket ithalat ve ihracat gönderileri üzerine çalışıyor. Halen danışmanlık yaptığım Beymen geçen sene bir ara bu şirketle de çalışmıştı .

Graffyavuz

Asistan
Reaksiyon puanı
211
Benim onlar için yıllardır söylediğim söz
"............. kargoyu Allah davul etsin."
Siz anladınız onu...

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
Kolay gelsin Ekol Lojistik firmasının bir yurtiçi hizmeti oluyor. Aslında şirket ithalat ve ihracat gönderileri üzerine çalışıyor. Halen danışmanlık yaptığım Beymen geçen sene bir ara bu şirketle de çalışmıştı .
Ben Amazon Prime ile gelen ürünlerde buraya denk geldim. Çok memnunum.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,379
Ben Amazon Prime ile gelen ürünlerde buraya denk geldim. Çok memnunum.
Amazon ülkemizde kendisinin satıcı olarak gönderdiği tüm ürünleri MNG ile gönderiyordu iadeleri de MNG ile alıyordu. Sonrasında Kolay gelsin ile göndermeye başladı ama iadeleri yine MNG ile alıyor. En azından Kolay gelsin ile iadeleri de alabilirdi. Öncesinde Amazon de üzerinden Twitch için kullandığım Prime'ı Türkiyede bende geldiğinden beri birkaç aydır kullanıyorum ve özellikle Amazon ülkemize geldiğinden beri yaptığım tüm alışverişlerde satıcının Amazon olmasına dikkat ediyorum çünkü müşteri memnuniyeti üzerine titizlikle düşüyorlar.

MustiRG07

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,798
Bundan ne ders çıkardık
Sürat kargo ile almayın! PTT ile alın :D (!)

KralTektir

Asistan
Reaksiyon puanı
258

Sürat herlade dünyanın en kötü kargosudur
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bundan ne ders çıkardık
Sürat kargo ile almayın! PTT ile alın :D (!)
Ayn PTT veya MNG gibi kargolar daha iyi yurtiçi kargo yuda sakın güvenmeyin bı kere ürünün ulaşmıştı onla uğraştım çalışanlarda kaba ile o yüzden yurtiçi kargo değilde MNG veya PTT kullanıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

bence kötünün iyisi aras kargodur..
sayın editör bey" kolay gelsin "türkiye geneline hizmet vermiyor galiba bide online sitelerde seçenek olarak çıkmıyor
Aras kargo ile 2 , 3 kere kargo aldım ama hepsi iyidi

ThorJ

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,949
Aahahhahah klavyeye gelince 120 km/sa icraate gelince kaplumbağa.
Abi Sürat kargo'dan hep sıkıntı çektik. Ankara içi bir teslimatı 2 hafta bekletmişliği bulunuyor. En son gidip kendimiz şubeden aldık. Bir diğerinde ise benim kargomu başkasına vermişlerdi. Ben Aras, Yurtiçi ve MNG kargoyu tercih ediyorum genellikle. Diğerleri pek iyi değil.

Irıs von Everec

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,472
Yurtiçi Kargo sırf uygulamasından kargoyu takip etmek için bile tercih edilebilir.
Bu kadar güzel dizayn, tasarım olamaz ya.
yurtiçi kargo yuda sakın güvenmeyin bı kere ürünün ulaşmıştı onla uğraştım çalışanlarda kaba ile o yüzden yurtiçi kargo değilde MNG veya PTT kullanıyorum

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
En güveli şekil kargocuya gidip oradan alman.

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Benim başımada sürat kargoda benzer bir şey geldi evde olmama rağmen kargomu aşağıda bulunan terziye bırakmışlar 2 hafta kargoyu bekledim en sonunda terzi görünce söyledi kargo senin mi diye?

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
UPS kargo kraldır. Sürat kargo eğer kargoyu bir şekilde getiriyorsa yine de iyi. benimkiler genelde gelmiyor, aktarma merkezinde kayboluyor (!).