Sürat Kargo Rezilliği!

Bu konuyu okuyanlar

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Kuzenime Bloody B528 model kulaklık hediye etmek istiyordum. Siparişimi verdim. N11 üzerinden alındığında hangi kargo ile geleceğini görüntüleyebiliyorsunuz ancak ben o an için bakmamıştım. Sipariş verdikten sonra Sürat kargoyu görünce ışık hızıyla iptal ettim. Tekrar bir fiyat sorgulaması yaptırdığımda hepsiburada üzerinden satın almaya karar verdim ancak orada kargo bilgisi kargoya verilene kadar gözükmüyor. Şansıma pazartesi günü kargolandı ürün ancak yine Sürat kargoya verildi. Diğer kargo firmalarına verilse dün elime ulaşmış olacak olan ürün hala İstanbul'da Sürat kargonun Maltepe aktarma merkezinde bekliyor. İnternete baktığımda bu merkezden ürünlerin gelmediğini ve çok bekletildiğini görüyorum. Ürün elime ulaşmadığı için hepsiburada iade etmeme izinde vermiyor. Hem kargo firmasını göstermemesi hem de bu iade süreci aslında hepsiburada için çok büyük eksi. Şahsen bundan sonra ürünleri n11 üzerinden alacağım imkan varsa. Daha öncede sürat kargoyla mousepad siparişim 1 ayda gelmişti ancak ben çoktan iade süreci başlatmış yenisini almış kullanıyordum bile, kapıdan geri gönderdim. Devlet bu kadar şikayete rağmen bu firmaya bir yaptırım uygulamıyorsa pes doğrusu. Kimse onların keyfini beklemek zorunda değil, beceremiyorlarsa bu işi yapmasınlar. Benim gibi bu sorunu yaşayanlar var mı aramızda? Mutlaka vardır.
Konuyu Sürat Kargo ile gönderim yapan bir yerden alışveriş yapmamanız adına açtım. Ben ve benim gibi yüzlercesi mağdur, siz olmayın.

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
Kuzenime Bloody B528 model kulaklık hediye etmek istiyordum. Siparişimi verdim. N11 üzerinden alındığında hangi kargo ile geleceğini görüntüleyebiliyorsunuz ancak ben o an için bakmamıştım. Sipariş verdikten sonra Sürat kargoyu görünce ışık hızıyla iptal ettim. Tekrar bir fiyat sorgulaması yaptırdığımda hepsiburada üzerinden satın almaya karar verdim ancak orada kargo bilgisi kargoya verilene kadar gözükmüyor. Şansıma pazartesi günü kargolandı ürün ancak yine Sürat kargoya verildi. Diğer kargo firmalarına verilse dün elime ulaşmış olacak olan ürün hala İstanbul'da Sürat kargonun Maltepe aktarma merkezinde bekliyor. İnternete baktığımda bu merkezden ürünlerin gelmediğini ve çok bekletildiğini görüyorum. Ürün elime ulaşmadığı için hepsiburada iade etmeme izinde vermiyor. Hem kargo firmasını göstermemesi hem de bu iade süreci aslında hepsiburada için çok büyük eksi. Şahsen bundan sonra ürünleri n11 üzerinden alacağım imkan varsa. Daha öncede sürat kargoyla mousepad siparişim 1 ayda gelmişti ancak ben çoktan iade süreci başlatmış yenisini almış kullanıyordum bile, kapıdan geri gönderdim. Devlet bu kadar şikayete rağmen bu firmaya bir yaptırım uygulamıyorsa pes doğrusu. Kimse onların keyfini beklemek zorunda değil, beceremiyorlarsa bu işi yapmasınlar. Benim gibi bu sorunu yaşayanlar var mı aramızda? Mutlaka vardır.
Konuyu Sürat Kargo ile gönderim yapan bir yerden alışveriş yapmamanız adına açtım. Ben ve benim gibi yüzlercesi mağdur, siz olmayın.
evimin dibinde şubesi var.gözlerimle görüyorum tekmeleme anlarını.isteyene video bile atarım.ürüne kafa atandan tutun sektirene...hayatımda gördüğüm en yoğun kargo bu firmada.özellikle bu pandemi sürecinde dükkana sığmayan kargolar bir iki metre kadar yüksek olcak şekilde dışarda bıranda ile korunuyor(mahallenin ortasında istersen maske tak ürün çal şansına ne gelirse).gönderimin olduğu gün ankara içinden yine bana yakın olan sincana(mamaktan sincana) ürün gönderdim.max 2 hafta sürer dedi ve 20 gün sürdü.sebebi şubede 3000 kargo olmasıymış.kotayı aşıyorsan yapma kardeşim.mecbur olmasam kullanmam bu firmayı.internet alışverişimde mümkünse ptt ve mng tercih ediyorum

DOG SANS

Doçent
Reaksiyon puanı
1,556
Sürat Kargo ve MNG Kargo beni bitirdi. Sürat kargo özellikle seçiyor galiba. Geçen hafta bir sipariş verdim, adam evde yoktu demiş ama kapımı bile çalmadı. Gidip kendim almak zorunda kaldım. Birkeresinde de MNG Kargo'da ürünümü kapının önüne bırakıp gitmişti. Akşam çöpü atmaya çıktığımda görmüştüm:pensive:

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Sanırım kayyum atanmıştı bu firmaya. Önceleri Fetö firmalarından biriydi diye hatırlıyorum. Eğer kayyum ile yönetiliyorsa bundan direkt devlet, hükümet sorumludur. Ben işin aslını bilmediğim için birşey diyemiyorum ama, eğer öyleyse mutlaka herkes, özellikle de mağdur olan arkadaşlar CİMER'e şikayet etmeliler.

Son düzenleyen moderatör:

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Vallaha herkes şikayetçi. Özellikle Maltepe Aktarma diye bir yerleri var, kara delik sanki orası. Kargo oradan bir türlü çıkış yapmıyor. Şikayet siteleri, sözlükler bu sorunla dolu. Ben pes ettim, kargo firmasını öğrenmeden artık alışveriş yapmayacağım sırf bunlara denk gelmemek için. Bu iki etti, üç olmayacak.
Mesaj otomatik birleştirildi:

evimin dibinde şubesi var.gözlerimle görüyorum tekmeleme anlarını.isteyene video bile atarım.ürüne kafa atandan tutun sektirene...hayatımda gördüğüm en yoğun kargo bu firmada.özellikle bu pandemi sürecinde dükkana sığmayan kargolar bir iki metre kadar yüksek olcak şekilde dışarda bıranda ile korunuyor(mahallenin ortasında istersen maske tak ürün çal şansına ne gelirse).gönderimin olduğu gün ankara içinden yine bana yakın olan sincana(mamaktan sincana) ürün gönderdim.max 2 hafta sürer dedi ve 20 gün sürdü.sebebi şubede 3000 kargo olmasıymış.kotayı aşıyorsan yapma kardeşim.mecbur olmasam kullanmam bu firmayı.internet alışverişimde mümkünse ptt ve mng tercih ediyorum
Yoğun değil hocam, dağıtmıyorlar. O yüzden birikiyor.

[т]σятυє

Asistan
Reaksiyon puanı
278
Bu firma kadar boş bir firma görmedim. Şöyle bir konu açmıştım canlı destekle alakalı. Gerçekten inanılmaz hizmetleri var.

Son düzenleyen moderatör:

EnisALP

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Bir telefon sipariş ettim internetten işte 2 hafta oldu hala elime ulaşmadı bende sürat kargoyu arayıp ürünü sorgulatiyordum bana hep ürününüz paketlendi teslimata çıktı bugün elinize ulasacak 2-3 gün aradım aynısını yaptılar sonra sürat kargonun şubesine gittik ürün daha depodan şubeye bile gelmemiş şube de bekleyip ürünün depo dan gelmesini bekledik gerçekten çok rezil bı sirket...

TheChild

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,569
Bende hb den Ram sipariş ettim Aras ile getirdiler. Ayakkabılığıma bırakmış gitmişler. Kontrol etmesem HB yi bilemeyeceğim. Bir mesaj dahi atılmadı Aras tarafından ve ben bunu ertesi gün farkettim. Biri alsa gitse ne olacak ?
(Olay bugün gerçekleşti sabah buldum ayakkabılıkta Rami)

MKara96

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
Sürat kargoyu bilmem ama Aras kargodan daha kötü olamaz bence. Kişisel yorumum.

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Rezilliğe tam gaz devam. Bir daha alışverişlerimi N11 ya da Amazon üzerinden gerçekleştireceğim. En azından hangi kargo ile geleceğini bilip sürpriz yaşamam, iade sürecide çok daha kolay.

2020-06-22.png

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Bence Sürat İyidir Ptt Eve Getirmemişti Kargoyu

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Bugün artık dayanamayıp ürünü başka bir yerden tekrar satın aldım, çok şükür başka kargo ile gelecek. Bu rezillerde ne zaman kapıya getirirse ürünü kabul etmeyip geri yollayacağım iade edilmesi için.

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Kulaklık bugün UPS ile tarafıma teslim edildi. Sürat hala ortada yok. Bulaşmayın arkadaşlar. :D

WhatsApp Image 2020-06-25 at 15.01.54.jpeg

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
6 parça siparşim vardı. Nasıl olduysa birisi Sürat Kargoya düşmüş. Üstüne 1 hafta sonra 3-4 parça bir şey daha sipariş ettim 9 parça ürün geldi en başta söylediğim Sürat kargo halen daha dağıtım istasyonuna bile ulaşmadı :) Oraya gelse gidip ben alacam. Çok sıkıntılı Sürat kargo.

Mertb42

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Sürat Kargo hep rezildi zaten benim kargomu 3 km mesafeden kapıya getirmedi gidip şubeden aldım bundan internetten alışveriş yaparken kargo firmasına göre yapıyorum

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
6 parça siparşim vardı. Nasıl olduysa birisi Sürat Kargoya düşmüş. Üstüne 1 hafta sonra 3-4 parça bir şey daha sipariş ettim 9 parça ürün geldi en başta söylediğim Sürat kargo halen daha dağıtım istasyonuna bile ulaşmadı :) Oraya gelse gidip ben alacam. Çok sıkıntılı Sürat kargo.
Aynen öyle. Mağdur çok, bu şekilde olmamalı. Gördüğünüz gibi Salı sipariş ettim bugün geldi. Sürat hala bilinmiyor, Allah bilir ne zaman gelir. Geldiğinde kapıdan göndereceğim.
Sürat Kargo hep rezildi zaten benim kargomu 3 km mesafeden kapıya getirmedi gidip şubeden aldım bundan internetten alışveriş yaparken kargo firmasına göre yapıyorum
Artık ben de emin olmadan sipariş vermeyeceğim hocam, haklısınız.

SinHa

Doçent
Reaksiyon puanı
767
Valla bende kuş için suluk almıştım. Sürat ile göndermişler gelmedi bir türlü. Sonra HB parayı iade etti. Ben unuttum olayı. 45 gün sonra suluk geldi. HB ye ulaşmaya çalıştım ulaşamadım. 7 liralık ürün bedavaya gelmiş oldu. Hayır gönderenin de bilgisi yok ona vereyim parayı. Sadece sürat değil bütün kargo şirketlerimiz çok kötü. Sermayem olsa yapacağım ilk iş bir kargo firması kurmak...

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Valla bende kuş için suluk almıştım. Sürat ile göndermişler gelmedi bir türlü. Sonra HB parayı iade etti. Ben unuttum olayı. 45 gün sonra suluk geldi. HB ye ulaşmaya çalıştım ulaşamadım. 7 liralık ürün bedavaya gelmiş oldu. Hayır gönderenin de bilgisi yok ona vereyim parayı. Sadece sürat değil bütün kargo şirketlerimiz çok kötü. Sermayem olsa yapacağım ilk iş bir kargo firması kurmak...
45 Gündür göndermeye mi çalışıyorlarmış ?

abcdefdfhgjas

Müdavim
Reaksiyon puanı
751

Sürat Kargo Türkiyedeki En Kötü Kargo Şirketidir.

abcdefdfhgjas

Müdavim
Reaksiyon puanı
751
Bence Türkiyedeki En İyi Kargo Şirketi Yurtiçi Kargo. İlden-ile İlçeden-ilçeye değişiyor ama insanlar genellikle Yurtiçi Kargo'dan memnun.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,397
Bugüne kadar sürat kargo ile bir kere problem yaşadım o da ben yedek subay olarak görev yaptığım adres askeri alan olarak gözüktüğü için göndermemeleri idi. Kargo firmalarından ne geldiyse ya da gönderdiysem hep sorunsuz bir şekilde halloldu. Buradaki sorun kargo şirketinde değil o şubedeki çalışanlarda. Kargo şirketinin problemi ise bu çalışanları şikayetlere rağmen işten atmamasında.

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Bugüne kadar sürat kargo ile bir kere problem yaşadım o da ben yedek subay olarak görev yaptığım adres askeri alan olarak gözüktüğü için göndermemeleri idi. Kargo firmalarından ne geldiyse ya da gönderdiysem hep sorunsuz bir şekilde halloldu. Buradaki sorun kargo şirketinde değil o şubedeki çalışanlarda. Kargo şirketinin problemi ise bu çalışanları şikayetlere rağmen işten atmamasında.
Haklısınız, tabii ki şubeden şubeye hizmet kalitesi değişiyor ancak Sürat kargoda yaşanan sorun bu değil. Kargom yaşadığım şehre gelse 2 günde ve burada dağıtıma çıkmasa suçu şubeye atarım. Ancak Sürat kargo aracılığıyla ne alırsanız alın aktarma merkezlerinde günlerce bekletiliyorsunuz, şikayet siteleri bu sorunla dolu. Durum bahsettiğim gibi gelişti maalesef, diğer kargo şirketlerinden yana benim de bir problemim yok. Ortalama 3 günde elime ulaşıyor.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,397
Sanıyorum anadolu yakasında oturuyorsunuz ben kargolarımı çalıştığım şirkete yönlendiriyorum pek sorun olmuyor benim için. Kargo şubelerinin çoğu da iş yerime yakın