Süperonline Fiber İnternet - Gerisi Yalan

erenberk

Rektör
Onursal Üye
Forumdaki TTNet katagorisi açıldığından beri okuyup duruyorum ve karşılaştığım mesajlar beni düş kırıklığına uğratıyor. Ben internet konusunda Süperonline'a gerçekten hayranım. Bir buçuk sene öncesine kadar ttnet kullanıyordum (bu konuda yorum yapmayacağım zaten forumda bir sürü mesaj var) ya bu son bir buçuk senem içinde sürekli beni şaşırtıp durdular. Hani bu bölgeye ilk fiberoptik kablolar çekilirken acayip sevinmiştim ama ben bile bu kadarını beklemiyordum. Hizmet denilen şeyin aslında çok farklı olduğunu gördüm. 10Mbit sınırsız kullanıyorum hani şu sözde 50Gb dan sonra hız düşen (her ay 50Gb dan fazla download yapmama rağmen nedense sadece bir kez karşılaştığım) ve hani arada yaşanan hız patlamaları beni benden alıyor. İşte bir kaç dakika önce hız testi yaparken yaşanan hız patlaması:

Yani başka söze ne hacet. Adamlar resmen show yapıyorlar. Desteklediği hızı gerçekten sağlayabileceklerini ve hatta daha fazlasını bile yapabileceklerini bana kanıtladılar. Bırakın daha az bir hızda hizmet vermeyi - sana normalin çok üzerinde bir hız sağlıyorlar. Her şey için çok teşekkürler süperonline...

kowalskii

Profesör
Yanlış anlamadıysan şu an 100 Mbit kullanıyor oluyorsun resme göre. Bence bir yanlışlık var, başka siteden de denemeni öneririm. Sana 10 Mbit bağlayıp 10 katını vermezler. İki, üç katını anlarım da bu fazla

* Tabi ben 116,97 yanlış anlamadıysam :D 116,97 = 116 Mbit değil mi ?

erenberk

Rektör
Onursal Üye
Bu hız patlamalarını sıklıkla yaşıyorum ben. Speedtest ile ilgili bir şey değil. Gerçekten de download sırasında saniyede 5-10 megabyte indirdiği oluyor. Bu hız patlaması olayları sadece 10 saniye falan sürüyor ama tabi ki bu bile insana yetiyor. Demek istediğim adamlar 10Mbit yerine bana 10 katını vermiyorlar tabi ki ama arada böyle hız patlamaları da gerçekten yaşanıyor. TTnetteki hız patlaması olayını ise sadece sende gördüm Demnesia :D

Edit:
Şimdi bir daha denedim de galiba speedtestte bir sorun var :D Gene yüksek çıktı, normalde bu sıklıkla yaşamam bunu... Ama olsun bildiğim bir şey var o da şu anki gerçek olsun olmasın, ara sıra da olsa bana gerçek patlamalar yaşattığı...

Sakaryada olsaydı ben de geçecektim superonline'a.

Speedtest gerçekten sapıtıyor ama bazen :)

Gerçi bu sefer sapıtmadı çok gerçekçi sonuç :D

clients

Profesör

superonlıne bu aralar kıyak yapıyor normalde 10 mbit bağlantı kullanıyorum ama download ve upload hızım cok iyi bu aralar.

BLacK+

Profesör
Onursal Üye
ttnet kadar superonline mağduru insanda tanıorum. şimdi kimisi birinden çok memnunken (ki ben cok memnunum ttnetten) kimisi ateş püskürüyor. sonuçta bir dengesizlik var bu kesin. kimse cıkıpta bu turkiyenın en iyi en sorunsuz servıs sağlıyıcısı diyemez. kendine müslüman olmadıkça tabi.. sonuc o ki ne olursa olsun daha çok alt yapıya,kaliteli hizmete vs ihtiyaç duyacağız,bütün servis sağlayıcıları için.. ama şu bir gerçektir turkiye bunun için çok çalışıyor. Bu dengesizlik ( aslında mutlu olan / olmayan kullanıcı eşitsayıda gibi ) yakında memnun olan kullanıcı sayısını %80-%90 lara çıkaracak kadar düzelecektir. o yönde ilerliyoruz

dikeylimit

Üyecik
akk olayi uygulanmadan once ttnet kullaniyodum cok memnundum tabi artik evdeki internet tamamen kapali gene ttnet 8mbit 60 lira olan paketi alicam memnun kalmazsam bakariz :D gerci 50Gb i gececegimi sanmyorum :)

Webkurum

Profesör
Kullanmadım ama akk mevcut fıberde. Ayrıca superonlıne otomatık 50yı gecınce stabıl 1 yapıyor. Yanı bence uydunet daha ıyı. Akk yok pahalımı pahalı . Ama hakkını verıyor. 10 mbıt 100 tl. Ama akk yok. Sabah aksam download yap.