Süper ligin başlamasına 27 gün kaldı....

Bu konuyu okuyanlar

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Türkiye’de hayat normalleşmeye doğru giderken futbol topu da sahalara dönüyor. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, yeni tip coronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle ara verilen ve haziran ayının ortasında yeniden başlayacak liglerde gelişen duruma göre yeni kararlar alabileceklerini söyledi. Özdemir, "Ligler şimdilik 12 Haziran'da başlayacak. Alternatiflere göre temmuz ortasında bile başlayabiliriz" dedi.

Bu gelişmelerinin ardından heyecanlanan ve geri sayıma geçen futbolseverler ligin son durumunu ve takımlarının kalan maçlarını merak ediyor. 26 haftası geride kalan Süper Lig'de şampiyonluk ve kümede kalma yarışında nefesler kesilecek. 53 puanlı Trabzonspor ve Başakşehir, 1. ve 2. sırada yer alıyorlar. Takipçileri Galatasaray 50 puanda yer alırken, 4. Sivasspor'un 49 puanı var. Son sıralar ise haftalar geçtikçe alev alacak. 16. Çaykur Rizespor'un 25, 17. Ankaragücü'nün 23, 18. Kayserispor'un ise 22 puanı bulunuyor. (K:Fanatik)

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Bugün Almanya'da lig başkamış tarzı haberler vardı. Nasıl bir cesaret başlatıyorlarsa. Bizim daha 27-28 gün var ve ben açıkçası tehlikeli buluyorum bu işi. Almanya gibi bir ülke bizim 2 katımızdan fazla ölüm vakası var genede direk açmış.
Bizim ülkede nasıl olacan ne olacak çok merak ediyorum.

-Şimdi bir futbolcu ben korona altında oynamak istemiyorum derse ne olacak mesela ona maddi veya manevi bir yaptırım hakkı var mı takımları ?
-Veya bir takımda ilk 11'in yarısı Korona olursa ne olacak ? Altyapıdan gençlerimi getirecekler.
-Yada 20 yaş altına sokağa çıkmak yasak iken 20 yaş altı fulbolcular 90 dk orada maç yapabilecek mi.
-65 yaş üstü teknik heyetler veya takım çalışanları ne olacak.
-Seyircisiz maçlar gerekli heyecanı ve tempoyu yakalayabilecek mi

Böyle olacak bizdede heralde yedek kulubelerinde herkes ayrı gayrı oturacak iki teknik adam dirsek tokuşturarak selamlaşçak sürekli top dezenfekte edilecek flan.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Bugün Almanya'da lig başkamış tarzı haberler vardı. Nasıl bir cesaret başlatıyorlarsa. Bizim daha 27-28 gün var ve ben açıkçası tehlikeli buluyorum bu işi. Almanya gibi bir ülke bizim 2 katımızdan fazla ölüm vakası var genede direk açmış.
Bizim ülkede nasıl olacan ne olacak çok merak ediyorum.

-Şimdi bir futbolcu ben korona altında oynamak istemiyorum derse ne olacak mesela ona maddi veya manevi bir yaptırım hakkı var mı takımları ?
-Veya bir takımda ilk 11'in yarısı Korona olursa ne olacak ? Altyapıdan gençlerimi getirecekler.
-Yada 20 yaş altına sokağa çıkmak yasak iken 20 yaş altı fulbolcular 90 dk orada maç yapabilecek mi.
-65 yaş üstü teknik heyetler veya takım çalışanları ne olacak.
-Seyircisiz maçlar gerekli heyecanı ve tempoyu yakalayabilecek mi

Böyle olacak bizdede heralde yedek kulubelerinde herkes ayrı gayrı oturacak iki teknik adam dirsek tokuşturarak selamlaşçak sürekli top dezenfekte edilecek flan.
Aynen katılıyorum bence 12 Haziran tarihi açıklandı ama sanki Temmuz ayına yine ertelenecek gibi duruyor. Ki öyle olmalı. Almanya Bundesliga ligi başladı. Hatta SSportta izledim. Birazdan da konusunu açacağım ama bence 12 Haziran yine de erken bir tarih.

g.05can

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hasta futbolcular varken nasıl olacak peki?

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
hasta futbolcular varken nasıl olacak peki?
Zaten sorun burada. Beşiktaş' ta 3 tane topçuda pozitif vaka var. Her ne kadar 12 Haziran açıklanmış olsa da Haziran ayının başında bu kararı görüşmek için toplanırlar ve 12 Haziran' da başlanamayacağını ve Temmuz ayına erteledikleri açıklanır diye öngörüyorum.

g.05can

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki fifa ligler ağustosa kadar bitsin diyor deniliyordu. Eğer öyle ise temmuza da aktaramazlar.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Peki fifa ligler ağustosa kadar bitsin diyor deniliyordu. Eğer öyle ise temmuza da aktaramazlar.
Evet öyle söyledi UEFA ama virüsün durumu için vermeyecek gibi duruyor. Çarşamba Pazar oynanırsa kalan 8 maç Temmuz ayında bitirilir. Hızlandırılacak yani bir şekilde.